«Зарплати зростатимуть на 23% щороку», — прогнози від економіста Михайла Кухара

«Зарплати зростатимуть на 23% щороку», — прогнози від економіста Михайла Кухара
— Ми стільки пережили негараздів, що багатьом здається, що криза не закінчиться ніколи. Але вже і мовою математики, і мовою макроекономіки зрозуміло, що у світі та в Україні все йтиме на краще, — сказав економіст Кухар.
  • Ріст ВВП держави на 200%, плавне зменшення курсу долара, зростання зарплат на 23% щороку — такі прогнози дає відомий макроекономіст Михайло Кухар.
  • За його словами, така ситуація нас очікує до 2028-2030 року. А після буде спад і, ймовірно, нова економічна криза.

У Вінниці був відомий економіст, викладач київської бізнес-школи МІМ Михайло Кухар. За його словами, в найближчі роки й до 2030 року економіка України стрімко зростатиме. Після чого, економіст спрогнозував рекордне падіння. Занотували найцікавіше з його доповіді.

«Ми на початку стрімкого зростання»

Фахівець розказує, що є всі ознаки вважати наступні 8-10 років суперциклом. Це гіпер швидке зростання економіки, коли збільшується ціна нерухомості, землі, зростають зарплати.

— Ми стільки пережили всіляких негараздів за останні роки, що багатьом і зараз здається, що криза не закінчиться ніколи. Але вже і мовою математики, і мовою макроекономіки абсолютно зрозуміло, що у світі і, відповідно, в Україні все йтиме на краще, — каже Михайло Кухар.

Відео дня

Чоловік згадує, що з 2000 до 2008 року в країні був золотий вік економіки. З 32 мільярдів доларів ВВП (вартість всього, що було виготовлено в нашій країні за рік - авт.) нашої держави піднявся до 188 мільярдів доларів, а зарплата зросла з $50 до $300. 

— Тоді ж у п'ять разів зросла вартість нерухомості, землі, — розказує економіст. — Так от, зараз ми з вами живемо не в 2021, а в 2001 році. Тобто, ми на початку цього суперциклу.

Михайло Кухар вважає, що за підсумками 2021 року ВВП України зросте з $155,5 млрд до $187 млрд. За помірно-песимістичним прогнозом у 2030 році ВВП України становитиме рекордних $325 млрд.

— Зараз купуйте все. От все, що бачите за вікном, купуйте. Бо в наступні роки все це буде суттєво зростати в ціні, — стверджує макроекономіст. — Але я усе продам в 2027 році. Бо з 2028-2030 року нас очікує нова світова криза.

Купівля доларів — погана інвестиція

Дав чоловік й інший фантастичний прогноз: разом зі зростанням ВВП на 200% збільшуватиметься і розмір середньої зарплати — на 23% щороку. А от долар продовжить падати, хоча українці й надалі його купуватимуть.

— Купівля доларів не є вигідним капіталовкладенням для українців. А депозити є найгіршим способом управління грошима до 2027 року. Проте все це є вигідним для економіки країни, — сказав економіст.

Зачепив Михайло Кухар і ринок землі. Ціна, а саме нормативно-грошова оцінка, зростатиме у перший рік дії ринку, а далі буде помірний спад. А от врожайність — навпаки.

— За перші сім років після відкриття ринку землі врожайність зростає на 43%. Ті, хто працює у агросекторі знають, що за все 20 століття врожайність зросла на 40%. Так чому такий прогноз, що за сім років буде подібне ж зростання? Тут спрацює фантастичний закон — на приватній землі все росте краще, — сказав Михайло Кухар.

Вінниччина недооцінена

І наприкінці зустрічі економіст вказав, що Вінниччина зараз у середині списку з областей України по залученню інвестицій у регіон.

— Це, в цілому, гарний показник. Це свідчить про високий рівень соціально-економічного розвитку та водночас про вигідні умови для потенційних інвесторів та ведення бізнесу. Бо мовою банкірів та інвесторів, це означає, що Вінниччина - недооцінений актив, у який вигідно вкладати кошти, — розказав економіст Михайло Кухар.

Forbes Україна, нагадаємо, поставив Вінницю на друге місце в рейтингу міст, де найкраще займатися бізнесом.

Виступ макроекономіста Михайла Кухара відбувся у співпраці Вінницької міської ради та Міжнародної торгової палати (ICC), з якою у грудні 2020 року було підписано договір про співробітництво. Також ця зустріч проходить у рамках реалізації одного з напрямків Програми розвитку підприємництва у Вінницькій міській територіальній громаді.

Фото в матеріалі: vmr.gov.ua, фб-сторінка Михайла Ганчука.

 

Читайте також:

Ціни на нерухомість в Вінниці значно зросли, вартість оренди житла — зменшилася. В чому причина

Як вінницький бізнес може здешевити залучені кредити? Умови міської програми

Хочу продати-купити пай. Що потрібно знати вінничанам?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (10)
  • Олександр
    а с ними и цены на 30%
  • Юрий Бондарук
    Клоун....очередной и сказочник)))
  • Юрий Бондарук
    За рахунок чого має зростати економіка? За рахунок чого має зростати гривня? Може державні заводи та фабрики запустять? Може сільське господарство стане рентабельним? Може перестануть рубати Карпати та вивозити олію в Чехію? Може вся зарплатня вийде з тіні?
  • Galina Panasiuk
    Таки даааа! Вчителі вже отримали по 4000 баксів! Хто там наступний на підвищення стоїть?)) ФОПам не треба підвищувати, в них ще дупи після майданівських 8500 грн болять!

keyboard_arrow_up