Заплаву Вишенського озера не дають забудувати мешканці та активісти

Заплаву Вишенського озера не дають забудувати мешканці та активісти
Активістка Таїса Гайда сперечається з власником ділянки, яку чоловік придбав у захисній смузі Вишенського озера.
  • Новий земельний скандал: заплаву озера приватизували та намагаються забудувати
  • Активісти вважають, що це порушення закону, а рішення міськради було сфальсифікованим
  • Власники ділянок навколо озера кажуть, що зроблять все, щоб їх будинки не затопило

“Вишинське озеро зараз. Висипають сміття прямо в озеро! Заблокували виїзд. Чекаємо поліцію”, - пише у своєму фейсбуці громадська активістка Олена Васількова.

В заплаві будувати не можна

Відео дня

Поліція в той день все-таки приїхала, як і власник земельної ділянки, який запитував активістів про те, “чому вони саме зараз прийшли, бо він цю землю купив ще два роки тому”. На що активісти йому відповідали:

- В заплаві, згідно діючого законодавства, взагалі не можна надавати землю під будь-яке господарську діяльність.

- Будівництво може забити джерела, через що озеро зникне.

- На будівництво в цій ділянці архітектурно-будівельна інспекція дозволів не давала.

Як результат, Таїса Гайда написала заяву до поліції про те, що “невідомі особи почали будівництво в заплаві річки Вишня, посипали сміттям озеро навпроти будинку по вулиці Корнійчука”.

Знову конфлікт і ті ж аргументи

Нову зустріч запланували на суботу, 13 серпня. Активісти з “Автомайдану Вінниччини” запрошували представників міської влади, щоб поставити всі крапки над “і” в питанні забудови берега Вишенського озера. Та прийшла тільки керівниця Вінницького регіонального управління водних ресурсів Ірина Войтюк. І крім активістів та обурених місцевих мешканців були ще власники земельних ділянок.

 

- Що ви від нас хочете? Ми цю землю купили через п’яті руки! - обурюються люди, які придбали земельні ділянки навколо озера. - Та чому ви кажете, що будуватися не можна у заплаві? Он, люди собі городи там понаробили, сміття самі викидають у річку. Ми все зробимо, щоб наші будинки не пішли під воду!

Активісти з вінницького “Автомайдану” кажуть, що більшість земельних ділянок оформлено на людей, що наближені до оточення прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та клану Ткачуків-Станіславенко (народні депутати, вінницькі депутати міськради - авт.).

- Рішення міської ради було сфальсифіковано! - каже громадська активістка Таїсія Гайда. - Будуватися у заплаві Вишенського озера не можна, бо так зникне саме озеро, у містян не буде доступу до пляжів, що є непоправної шкодою громаді міста. Ми будемо звертатится у суди, до міської ради, щоб ви вийшли з найменшою шкодою з цього конфлікту.

Для вирішення цієї проблеми активісти пропонують, щоб людям надали земельні участки з тими ж розмірами, але в інших місцях.

Місцеві жителі: “Всі нас футболять”

Люди, які мешкають у селі Пирогово звинувачують колишнього міського голову Володимира Гройсмана (прем’єр-міністр України - авт.) у тому, що виділили ділянки землі біля Вишенського озера:

- У лютому 2014 року, коли людей розстрілювали на Майдані, Гройсман одним своїм розчерком пера передав землю навколо озера Качатник Ткачукам, які тут збиралися розводити рибу, а потім розпайовали землю та роздали своїм родичам, - кажуть місцеві жителі.

Недалеко по вулиці Подільській вже встигли почати будівництво. До води від цього будинку не більше 30-40 метрів, що є захисною смугою навколо озераМешканці з Пирогова кажуть, що в них є вимоги до міської влади, які вони готові відстоювати у суді. Але немає “тямущого адвоката, який би не дав задню”.

- Коли рішення щодо передачі землі біля берегів Вишенського озеру було прийнято, я вийшов та зібрав 500 підписів жителів, які проти, - каже місцевий житель Юрій Шога. - Ми зверталися до Генеральної прокуратури України, до Яреми, Шокіна (генеральні прокурори - авт.), до місцевих судів - всі нас “футболять”! Ми не хочемо збирати мітинги під стінами мерії, вирішити все дипломатичним шляхом. Але в людей терпіння вже кінчається.

Юрій каже, що коли вони звільнять землю від будівництва, то готові зробити там зону відпочинку. Навіть за власні кошти.

- Напишемо заявку на Бюджет громадських ініціатив. А якщо не підтримають, то самі зберемо кошти та зробимо пляжі, де будуть люди купатися. Всього-то по сто гривень з подвір’я зібрати, - каже він.

За Водним кодексом заплава річок має бути вільною від забудови

Ірина Войтюк, виконуюча обов’язки начальника Вінницького регіонального управління водних ресурсів:

- Згідно чинного Водного кодексу у заплавах малих річок, а ріка Вишенька одна з таких (впадає у Вишенське озеро - авт.) заборонено будь-яке будівництво. У цьому випадку ще одне порушення - не забезпечується вільний доступ до водного об’єкту. У Водному кодексу пишуть, що “всі води України є загальнодоступними, надбанням народу”. А як будуть забезпечувати доступ до води громаді Вінниці, якщо всі землі навколо озера роздані? Окрім того, якщо ця земля дійсно незаконно надана, і рішення міськради скасують, люди повинні розуміти - їхні ділянки можуть забрати. І не повернуть гроші. Тут багато питань, які поки що не мають відповідей.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (11)
  • Торонтуй

    Порошенко первый вор и всей шобле пример дает: https://youtu.be/PbCQr7zYDVg

  • Denys Kuznetsov

    Закон не зобов’язує територіальні громади об'єднуватися виключно по Перспективному плану:

    http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2913

  • Alexandr Korobchinsky

    Писали і в минулому і поза минулому році. Навіть порушували кримінальне провадження. Цікаво й те, що посьогодні немає рішення суду в єдиному реєстрі судових засідань, щодо усунення Водного господарства  від впливу на прийняття рішення після їхнього негативного висновку
  • Олександр Ковальов

    В прошлом году вроде про это озеро уже писали. Только никто не обратил никакого внимания.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:53 Схвалили бюджет Вінницької громади на 2024 рік: куди й скільки грошей спрямують 18:48 Суд вилучив з приватного володіння «Укртелекому» у Вінниці два укриття, що не підлягали приватизації 17:08 Відсьогодні через Вінницю курсуватиме новий потяг сполученням «Київ — Тернопіль» 15:19 Вінниця та французьке місто Нансі стали містами-побратимами photo_camera Від читача 10:04 Насильство – це не лише про синці та побої. 15:15 Щоб не плакати, ми сміялись: добірка нових мемів про війну 13:48 На Вінниччині рятувальники провели навчання: ліквідовували умовну «пожежу» в ліцеї play_circle_filled 12:15 Президент Федерації дзюдо України Михайло Кошляк подарував кімоно вінницьким борцям photo_camera 12:12 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 12:07 Українців штрафуватимуть за порушення комендантської години: розмір штрафу — чималий 10:39 За минулу добу між ЗСУ та ворогом відбулося 60 бойових зіткнень: Генштаб про 655-й день війни 09:27 На війні загинув Андрій Бодарев з Миролюбівки: два дні Воїн не дожив до дня народження... 09:17 Сьогодні відзначають Всесвітній день футболу. Історія, прикмети та забобони 10 грудня 21:03 Давні українські імена для хлопчиків і дівчаток: добірка, яка вас здивує 20:27 В українських школах посилять заходи безпеки: на вході будуть металошукачі та рамки
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up