Розмітку вже нанесли на вулиці Магістратській, Хмельницькому шосе, Брацлавській і продовжать ще на кількох вулицях міста. Але велосипедисти вже помітили, що тротуар в деяких місцях у вибоїнах та ямах.
Відрізок доріжки в кінці вулиці Магістратській
Відрізок доріжки на початку вулиці Магістратській
- Тут на велосипеді неможливо їхати - одні виїмки (про нещодано нанесену велодоріжку на вулиці Магістратській), - каже активний роверист Максим. - Я туди точно заїжджати не буду, не хочеться ламати свій вел. Краще тоді пішки пройтися. Якщо вже роблять, то воно мало б бути ефективно, а не гроші на вітер. От на Скалецького та Пирогова — немає питань.
Велодоріжка на вулиці Брацлавській
Вулиця СоборнаХлопець також звернув увагу, що на Магістратській, 120 при в'їзді в парк перед зупинкою високий бордюр, з якого, за його словами, взагалі з'їхати неможливо і заїхати теж.
Але проблема навіть не в бордюрі, а в тому, що майже вся вулиця всіяна припаркованими на тротуарі автівками, які заважають руху як пішоходів так і велосипедистів.
- В будь-який момент водії, які тут припаркувалися, можуть відкрити дверцята, - каже Максим. - Ти собі їдеш, їдеш і не знаєш чи зібрався хтось виходити, чи ні.
Парковка до розміткиЗа словами керівника з розвитку велосипедної інфраструктури у Вінниці Олега Крупського, водії тепер не мають права там паркуватися, бо це порушення правил дорожнього руху
- Ми відводимо під пішохідну доріжку мінімально 170-180 сантиметрів, а 150 під велодоріжку, - розповідає він. -Тут ще тротуар плаваючий -від 300 до 350 сантиметрів. Плюс 10 сантиметрів ширина самої розмітки, яку можна віднести як до велосипедистів, так і до пішоходів. Якщо припаркувавшись водій “забирає” хоча б 10 сантиметрів - він порушив правила, адже повинен залишити пішоходу відстань у два метри. Тому кермувальник зобов'язаний зупинятися тільки на проїжджій частині.
вул. МагістратськаТим часом робітникі з комунального підприємства “Вінницька спеціалізована монтажно-експлуатаційна дільниця з організації дорожнього руху” наносять піктограми на вулиці Хлібній. Вони займаються тільки розміткою, а не ремонтом тротуару.
- Можливо, замість того, щоб доріжки розмічати краще тротуар для пішоходів зробити нормальний, - каже Михайло про той, що на вулиці Магістратській. - Яма на ямі. Коли робили проект цієї доріжки, я так зрозумів, що ніхто на нього не дивився. Ми там обходили спочатку дерево, потім стовп. В нас все навпаки: спочатку пофарбуємо, потім зробимо, потім знову пофарбуємо.
Сторону, на якій буде нанесена піктограма “велосипед”, обирають, відштовхуючись від норм: роверист має буди ближче до проїжджої частини. Так розмітили на Хмельницькому шосе. На вулиці Магістратській — навпаки: враховували потік людей. Як каже Олег Крупський, вінничани там ходять, тримаючись дороги.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 15 від 9 квітня 2025
Читати номер
Анонім
Михаил Домоседов
По-моему, чисто условная разметка велодорожки поможет лишь в случае, если велосипедист собьет пешехода. И то, есть смысл велосипедистам регистраторы на руль цеплять.
Анонім
Екатерина Василивна