30 вересня у Вінниці відбувся Всеукраїнський марш за тварин «Вийди за мене».
О 12.00 всі бажаючі отримали змогу взяти в ньому участь та пройти з закликами та лозунгами від Європейської площі до площі Небесної сотні.
Організатори та учасники протесту підписали універсал гуманного ставлення до тварин, що визначив перелік цілей, які мають бути досягнуті в Україні до 2025 року.
Торік, за підтримки зоозахисної організації UAnimals, було започатковано гуманістичний протест за жорстоке поводження з тваринами та організовано марш, що пройшов у 17 містах України.
Цього року Вінниця також долучилася до маршу з ініціативи вінницьких волонтерів та організаторів Вікторії Довгань та Дениса Котова з організації «Чорний Комітет».
— Хочемо дійсно звернути увагу суспільства на зоозахисний рух. На щастя, ми маємо багато вінницьких волонтерів, і було б добре, зібрати їх в одну команду, що буде займатися подібними питаннями. Потрібна і підтримка міської ради, створення фонду для забезпечення гарних умов притулків, відкриття нових. Досить популярними і дієвими у Білорусії та Латвії є так звані організації «Відкриті клітки» , що найактивніше піднімають ці питання, хотілось би і в Вінниці створити щось подібне. Потребує коштів і стерилізація, деякі ветеринарні клініки вже проводили її безкоштовно, сподіваємось і на подальшу їх підтримку. Так само , важлива і вакцинація від сказу. Ми почали співпрацювати з UAnimals,після ініціативи заборони цирку з тваринами, тепер, як волонтери з Вінниці маємо підтримку цієї організації.Я почала волонтерство сама, але потім залучилась підтримкою однодумців та маю змогу поширювати цю ідею та залучати людей.
— У нас є «кістяк» такої команди на основі неофіційної організації «Чорний комітет» (громадська ініціатива з захисту прав людини) але ми активно запрошуємо співпрацювати й інших людей та товариства. Наявність закону , на жаль, нічого не гарантує. Так само як і наявність штрафів та позбавлення волі за жорстоке поводження з тваринами, що не може повністю вирішити цю ситуацію. Близько 80% в'язнів повертаються до в'язниці через певний період, тому що вже не є пристосованими до нормального життя. Тому, вважаємо, що слід виховувати суспільство, пропагувати гуманність, змінювати його думку стосовно такої поведінки. Почати з самих себе. Зрозуміти кожному, що таке поводження не є нормальним. Здирати шкіру з тварин, прив'язувати до автомобілів — це вже психічне відхилення.
Близько сотні осіб приєдналися до маршу разом зі своїми улюбленцями. Маючи при собі лозунги та виступаючи проти шкуродерень, за відмову від використання живих тварин для експериментів, заборону евтаназії та внесення диких тварин, що знаходяться на межі зникнення, до Червоної книги України.
Кожен з учасників мав змогу висловити своє ставлення до відповідних проблем та можливі шляхи їх вирішення.
— Взяли цуцика з вулиці, тепер це частина нашої родини. Я вважаю ,що потрібно зробити більш жорстке покарання за негуманне поводження з тваринами, адже штрафи вже не допомагають.Сьогодні жертва це тварина, а завтра - людина? Потрібно вбирати цю жорстокість з нашого суспільства. Цим маршем хочемо показати наскільки вірні нам наші улюбленці, дуже хотілось би, щоб кожна собака, яка зараз бігає тут без господарів знайшла свій дім. Собака з вулиці це не так страшно, є певні методи їх виховання.
Кінцевою дискусією маршу стало питання про стерилізацію, як гуманного методу для регулювання кількості безпритульних тварин.
— Маючи медичну освіту та працюючи лікарем-акушером, можу впевнено сказати, що люди помилково вважають, що стерилізація це щось погане, гріх, зачасту , плутають його з абортом , але це насправді не так, це один з методів контрацепції, не тільки у тварин, але й людей. Можливо і відновити здатність завагітніти. Для тварин це дійсно гуманний спосіб, за кордоном давно таким чином регулюють народжуваність серед безпритульних тварин. Це точно краще ніж евтаназія (швидка смерть, медичним методом) чи безжалісний розстріл…
Відповідно до мети Всеукраїнського маршу «Вийди за мене» вінничани підтримали права тварин підписавши відповідний універсал гуманного ставлення.
Усвідомлюючи необхідність об'єднання зоозахисних організацій, гуманістичних сил та всіх відповідальних громадян заради порятунку тварин, було визначено перелік цілей, що мають бути досягнуті в Україні до 2025 року. А саме:
У Вінниці вдалося зібрати близько 60 підписів.
Автор — Дарія ВИШНЕВСЬКА
Прочитайте ще наші останні історії про тварин
Нікого до себе не підпускає, крім хазяйки. Що сталося із травмованим у Бершаді собакою
«Ну йокарний бабай, як це мавпа втекла?»: у парку тривають пошуки макаки Філі
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Що стосується "прав" тварин,то звідки "захисникам" відомо,ЧОГО САМЕ потребують тварини? Вони самі про це повідомили?