На волі мавпа опинилася 24 вересня, після того, як зробила у сітці свого вольєру дірку. Про це писали багато видань, а у випуску ТСН взагалі сказали, що до втечі Філя, ймовірно, готувався заздалегідь.
Щоби з'ясувати, як усе було насправді, коли примат знову опиниться в клітці і що з цього приводу думають звичайні перехожі та працівники зоодворику, журналісти 20minut.ua відправилися до Центрального парку.
Спершу ми прийшли на «місце злочину», себто до спорожнілого мавпячого вольєру. Працівники міні-зоопарку поклали всередину банан, грушу і залишили двері відкритими – на випадок, якщо Філя все ж таки повернеться самостійно.
Утім, дізнавшись про схему втечі, у добровільне повернення майже не віриться.
Філя зламав вольєрну сітку і пробрався у відділення на зразок передпокою. Почав там лазити. Це помітила працівниця, яка була на зміні. Вона відкрила клітку, щоби загнати його назад, чим і скористався хитрун. Примат стрибнув жінці на голову і вибіг на територію зоодворику. Філю намагалися зловити, але марно. Коли мавпі набридло кружляти міні-зоопарком, вона перелізла через паркан і загубилася серед дерев.
– Він у нас хлопець шкідливий. Може дражнитися, хитрувати і веселитися також може. Але серйозної шкоди не завдасть, – розповідає працівниця зоодворику Олена. – Філя регулярно хапає дітей за рукавички або шапки. Часто витягає гроші, і одного разу навіть телефон забрав у відвідувача. Ще він полюбляє забирати в діточок солодку вату.
Дівчина розповіла, що найближчим часом планується організація пошукової операції. Говорить, що вони впевнені у тому, що Філя переховується десь у парку. Його регулярно там бачать. Але до рук ні до кого не йде. Боїться. І постійно кудись тікає.
Чим наразі харчується тварина, також невідомо. У диких умовах маготи (а Філя саме магот) віддають перевагу плодам, їстівним коренями, брунькам, насінню хвойних дерев і деякими комахами. Цього у Центральному парку вистачає.
До холоду маготи також пристосовані. Цей вид мавп проживає на теренах Європи, тому може витримувати температуру до -10°. Але Філю планують упіймати раніше. У телефонній розмові, власники зоодворику розповіли нам, що вже роздобули шприцемет за допомогою якого і будуть виловлювати примата
У мережі є кілька відео, на яких можна побачити, як Філя прогуляються між деревами парка. Авторкою одного з них стала вінничанка Марина. Ми випадково зустрілися з нею у тому ж зоодворику, коли вона принесла кролика. Каже, що знайшла вуханя під машиною.
– Лежав під автівкою біля другої школи. У нього щось з лапкою. Можливо його вкусили або вдарили. Вам кролика не треба? – усміхаючись запитує Олена. – До себе взяти не можу. У мене і так вдома хом'яки, коти і двоє дітей.
Пригадуючи нещодавню зустріч з мавпою, зізнається, що була в шоці. Подумала, що то їй мариться від недосипу: «А потім люди почали кричати – хапайте макаку – і я зрозуміла, що не мариться. Ми побігли за нею, але вона швиденько "змилася"».
А ще ми поговорили з кількома двірничками, які працюють у парку. Подумали, що вони можуть щось знати про втікача.
«Нічого не бачила і не чула», – відповіла нам пані Лідія. Інша жінка сказала, що з чуток, мавпу бачили біля пейнтбольного клубу. Утім, ми обійшли чи не увесь парк, але Філі так і не побачили.
Проте, були й більш цікаві відповіді:
– Ну як це втекла мавпа? Йокарний бабай, що це за народ такий, – сміється жінка на ім'я Світлана. – Колись бачила, як у циркачів удрала поні. То це було кіно: поні біжить, а вони біжать за нею. А от про мавпочку не чула.
Ще одна двірничка так само не бачила макаку. Але чула про неї з розповідей доньки. Визнає, що Філя дуже розумний: «Це ж треба. Зробив якийсь підкоп, та ще й листочками сліди приховав», – дивується жінка і продовжує підмітати.
Якщо побачите Філю, телефонуйте:
(096)452-67-33
(093)926-65-63
(093)783-63-74
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
хахахахахахах и еще раз ха))))))
Так що виживе цей Філя, нічого йому не буде.