З тортиком і поцілунками... Як росіянці дозволили зустріч у колонії з полоненим чоловіком?

З тортиком і поцілунками... Як росіянці дозволили зустріч у колонії з полоненим чоловіком?
Росіянці Сивицькій дали можливість привітати з ювілеєм військовополоненого чоловіка Черепанова у колонії Могилів-Подільського. Відео їхньої зустрічі зняла і поширила ще одна росіянка на прізвище Криніна (скріншот з проекту «Наш выход» на YouTube)
  • Росіянка Марина Сивицька побувала у Могилів-Подільському в колонії, де утримують російських полонених.
  • Приїжджала привітати чоловіка з ювілеєм.
  • Відео їхньої зустрічі зняла ще одна росіянка, блогерка, і поширила в інтернеті.
  • Як реагують у місті на такий жест нашої влади на фоні нелюдських умов утримання українців у російських казематах?

Дозвіл на відвідання росіянкою колонії, де утримують російських військових, для декого став шоком. Після перегляду відео рідні полеглих на війні, а також ті, чиї близькі перебувають у казематах ворожої держави, мали намір провести акцію під девізом: «Тут сидять убивці мого народу». Зібратися планували під стінами колонії.

Чому відмовилися від такого заходу?

Вимагаємо пояснень!

У суботу, 8 лютого, у Могилеві-Подільському зібралися ті, хто мав намір висловитися з приводу відео, як дружина російського убивці з тортиком і поцілунками вітає його з ювілеєм. Їхня зустріч відбулася у Могилів-Подільській колонії.

Відео дня

— Друзі, не мовчимо! Час діяти! — написала на своїй сторінці у Фейсбуці місцева активістка Наталя Мельник. 

З нею розмовляв журналіст «20 хвилин». За словами пані Мельник, ця ситуація обурила багатьох людей. Це видно з дописів у соцмережах.

— Якщо ми промовчимо, це буде неправильно по відношенню до тих, хто нині на фронті б’ється з російськими окупантами, до тих, хто загинув, кого росія утримує у полоні,  — говорить Наталя Мельник. — Якими вони повертаються з полону, ми бачимо на відео чи фото, чуємо, що розповідають звільнені з полону про нелюдські умови утримання. На мою думку, про таке не можна мовчати, бо цей приїзд у колонію став плювком в обличчя усім нам.

За словами співрозмовниці, якщо активісти не організуються, то через деякий час росіяни будуть здійснювати до колонії автобусні тури. І не тільки до колонії у Могилів-Подільському, а й до інших місць утримання полонених. Будуть приїжджати святкувати дні народження тих, хто прийшов нас убивати. До наших хлопців не допускають навіть представників міжнародних організацій, вони не можуть подзвонити рідним, не завжди вдається листа написати, а ми влаштовуємо убивцям дні народження з тортиками і поцілунками дружини.

Запитую активістку, чого вимагатимуть під час акції: «Тут сидять убивці мого народу».

— Будемо вимагати пояснень, яким чином росіянка потрапила у наше місто, — каже Наталя Мельник. — У нас же прикордонна смуга. Тут є об’єкти критичної інфраструктури. А вона розгулює містом, ще й вихваляється, що до неї на кордоні уважно поставилися, не мали жодних претензій. Ще питання, як її дозволили побувати у колонії?

Як каже співрозмовниця, у цій ситуації не вистачало тільки одного атрибуту: треба було зустріти з караваєм на рушнику, а перед її чоловіком-убивцею… вибачитися.

За словами Наталі Мельник, у суботу 8 лютого на зустріч зібралося приблизно сто людей. Серед них були, зокрема, ті, чиї рідні нині у російському полоні. Проходила вона на Майдані шани.

— Розуміємо, що у час війни акції чи мітинги — це не дуже добре, — каже співрозмовниця. — Але у людей накипіло! Це крик душі! Як таке можливе, що для російських убивць тортики, а над нашими полоненими — нестерпні знущання.  

Ці крики душі люди висловили під час розмови. Дехто справді зривався на крик. Домовитися про проведення акції під колонією «Тут сидять убивці мого народу» не вдалося.

— Можливо, її проведемо тоді, коли в колонію приїдуть представники міжнародного комітету Червоного Хреста, — каже пані Мельник. — І то за умови, якщо люди організуються. Бо зараз більшість висловлює невдоволення у соцмережах.

Колонія для росіянок — не режимний об’єкт?

Відео про зустріч у колонії росіянки з її чоловіком зняла ще одна представниця ворожої держави — блогерка Ірина Криніна. Ось що вона розповіла про себе у сюжеті. Повідомила, що є громадянкою російської федерації. Каже, що торік так само приїжджала у колонію до свого чоловіка, який перебував у полоні. Тобто, це не перший випадок, коли росіянкам дають можливість відвідувати тих, хто прийшов нас убивати.

За словами блогерки, після зустрічі зі своїм полоненим чоловіком вона вирішила залишитися в Україні. Створила громадський рух «Наш вихід». Розповідає, що займається пошуком російських полонених, організовує зустрічі з ними їхніх рідних…

Цього разу блогерка організувала інший жінці. З її допомогою побачилися полонений на прізвище Євгеній Черепанов і його дружина Марина Сивицька.

Спеціально день підібрали — 50-річний ювілей російського убивці. Дружина тортик привезла, поцілунками обласкала, повідомила йому, що вдома все в них добре, діти навчаються, рідні вітання передають.

Черепанов на війні ще з травня 2023 року. У полон потрапив 17 вересня 2024-го. Понад рік брав участь у бойових діях. У росії їй сказали, що чоловік зник безвісти. Повезла додому підтвердження, що він живий.

Вразило ще одне. Після побачення росіянці провели екскурсію по режимному об’єкту. Кожен закуток показали. На відео видно, як вона уважно роздивляється. Чому стільки уваги до кожного закутка?

Екскурсію проводив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Говорив не тільки про Могилів-Подільську колонію. Назвав загальну кількість таких закладів, де утримують полонених. Після побаченого мимоволі виникає питання: колонія у Могилів-Подільському уже не режимний об’єкт?

Зйомки на березі Дністра заборонені. Для кого?

Росіянка в’їжджала у Могилів-Подільський з Молдови. Приїхала на новенькому мікроавтобусі темного кольору. Каже, що до Кишинева добралася на літаку з Туреччини.

Автор публікації запитав у Могилів-Подільському прикордонному загоні, на якій підставі росіянка в’їхала у нашу країну.

— Зробіть офіційний запит до Державну прикордонної служби, тоді отримаєте належну відповідь, — повідомили у прес-службі прикордонного загону.

На запитання, чи дозволено іноземці перебувати у 5-кілометровій прикордонній смузі, отримали ствердну відповідь: так, дозволено. Ще одне питання стосувалося зйомки на березі Дністра.

— Знімати дозволено за умови, коли на фоні відсутні об’єкти критичної інфраструктури, — такою була відповідь.

До речі, російська блогерка робила зйомку на кордоні. Чи «засвітила» вона об’єкт інфраструктури, нехай з’ясують відповідні служби.

Автору публікації розповіли історію про ще одну зйомку на березі Дністра, яку швидко припинили відповідні служби. Учениця школи готувалася до участі у конкурсі читців. Вирішила записати декламування вірша на фоні Дністрових хвиль. Дівчинці допомагали знімати подруги. Під час зйомки діти звернули увагу, що над ними раптом завис дрон. Потім під’їхала машина і дітей попередили, що знімати у тому місці заборонено.

Сюжет з колонії — противага російській пропаганді

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими так прокоментували ситуацію:

«Росія переконує власне населення нібито Україна жорстоко поводиться з полоненими. Насправді ситуація зовсім інша: саме росія не бажає проводити обміни, а не наша держава. Тобто сюжет з Могилів-Подільської колонії — це противага брехливій російській пропаганді.

Як тільки росія забирає своїх з полону, одразу знімає купу сюжетів, де робить акцент на тому, що у нас наджорстокі умови утримання, нібито це ми не зацікавлені в обмінах. Нібито у нас нелюдське поводження з полоненими.

Наша мета — показати правду та змусити російських жінок тиснути на владу рф, щоб процес обмінів відбувався частіше. Це вже дає результат: у проект «Хочу найти» уже звернулися 52052 російських родин, які шукають своїх рідних. З них 397 вже обміняли на українців».

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими не пояснили, як перед росіянками відчинили двері режимного об’єкта на території нашої держави під час війни.
 

Читайте також:

«Якби не Джеккі, ми б не назбирали сто тисяч на дрони»: у Тростянці отруїли собаку-волонтера

«Україна — понад усе!» Вінничанин Іван Лавренюк ніс український прапор на відкритті Ігор Нескорених

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (323)
  • Tanja Dogotar Pretterhofer

    Треба цю» гостью» провезти по всій Україні і показати розбиті міста і села, руїни які лишають їхні» хероі» показати очі дітей сиріт і вдів . Матерів які не дочекалися своїх дітей і навіть поховать їх не зможуть…
    Щоб на все життя запамʼятала що вони людожери роблять на нашій землі.
  • Свєтуля Миколишина

    В першу чергу, їм має бути все байдуже
  • Свєтуля Миколишина

    Це тільки їхнє
  • Свєтуля Миколишина

    Люди одне одного кохають

keyboard_arrow_up