«З-під плити виглядала жіноча рука». Вони винесли з «Нейромеду» одну живу і п’ятьох загиблих

- Безпосередній учасник подій з врятування людей після ракетного обстрілу розповів про те, що побачив у клініці «Нейромед» і будинку побуту «Ювілейний».
- Коли врятовану жінку дістали з-під завалів і поклали на ноші, вона знепритомніла.
- На стіні у «Ювілейному» бачили сліди крові.
- Чому довелося тимчасово припиняти роботи, не закінчивши їх?
Сергій Мудрик, заступник начальника першого Державного пожежно-рятувального загону, разом зі своїми підлеглими брав безпосередню участь у порятунку людей з приміщення клініки «Нейромед».
Коли прибули на місце, ще горіли зо 20 автомобілів
За словами Сергія Мудрика (на знімку внизу) у «Нейромеді» тільки дивом можна було залишитися живим. Ракета не тільки все руйнувала, а й спалювала.
Складно уявити, як у таких умовах вижила жінка, яку вони дістали з-під завалів.
— Ми її не бачили, з-під плити піноблоку виглядала тільки рука. — каже Сергій Мудрик. — Очевидно, це була лікарка, бо на руці мала медичну рукавичку. Щоб підняти плити, застосували повітряну подушку. Менші уламки зняли руками. Обличчя і руки жінки були посічені до крові.
За словами співрозмовника, вона лежала на підлозі у лівому від входу кутку приміщення. Коли її поклали на ноші, одразу знепритомніла. Постраждалу передали бригаді швидкої допомоги.
Цегла, метал, скло, мінеральна вата, шматки моніторів та іншої техніки — все це упереміжку наповнювало приміщення клініки. У деяких місцях тліли згарища.
— Перед тим, як проникнути у приміщення «Нейромеду», довелося загасити автомобілі, що знаходилися поруч на автостоянці, — продовжує Мудрик. — На той час горіло приблизно 20 машин. Скажу, що ми приїхали не перші. На місці уже працювали хлопці з другої і третьої пожежно-рятувальної частини, а в «Ювілейному» були бійці Якушинецького рятувального загону. Були військові Нацгвардії, поліція.
Тіла настільки обгоріли, що не можна було зрозуміти стать людини
—Після того, як знайшли живою жінку, продовжили далі розгрібати завали, — розповідає Сергій Мудрик. — Приблизно за 1,5-2 метра від неї лежало тіло чоловіка без ознак життя. На вигляд йому було років 40-45. Винесли на ношах.
Як уточнив співрозмовник, вони дістали ще чотирьох загиблих людей. По трьох з них не могли упізнати стать — чоловік то, чи жінка. Їхні тіла були повністю обвуглені.
Найстрашніше було бачити одну людину, розірвану навпіл.
Двоє загиблих лежали у тому місці, де вибило перегородку між клінікою і будинком побуту «Ювілейний». Мабуть, людей з клініки відкинуло туди вибуховою хвилею.
У «Ювілейний» рятувальники зайшли після обстеження «Нейромеду». Зайшли через отвір у стіні.
Сергій Мудрик доручив підлеглим обстежити всі поверхи. Згодом йому доповіли, що нікого з людей — ні живих, ні загиблих — рятувальники не виявили. У деяких місцях на стіні бачили сліди крові з відбитками долоні. «Можливо, поранені трималися, коли йшли по сходах». — говорить співрозмовник.
Тільки розгорнули пожежні рукава, прозвучав сигнал тривоги
Рятувальники першого загону також брали участь у гасінні пожежі у приміщенні Будинку офіцерів.
Як каже Сергій Мудрик, працювати довелося на три фронти — розгрібати завали і шукати людей, гасити автомобілі і будівлю Будинку офіцерів. У цьому приміщенні стеля підбита дерев’яними планками, у народі це називають «дранка», і це посилювало пожежу, а ще вітер роздмухував полум’я.
Тільки розгорнули пожежні рукава, прозвучав сигнал тривоги.
—Нам надійшла команда зупинити роботу і йти в найближче укриття, — говорить Сергій Мудрик. — Змушені були виконувати вказівку.
Після сигналу «відбій тривоги» знову продовжили роботу. Зрозуміло, що така ситуація зашкодила гасінню пожежі. На першому плані — безпека людей. Ніхто не знав, які ще «сюрпризи» могли приготувати у той трагічний день російські агресори.
Фото ДСНС у Вінницькій області
Читайте також:
«Вінницю більше не будуть обстрілювати». У дитинстві тікав від фашистів, тепер — від рашистів
«Священик розплакався на похоронах дитини, вбитої ракетним ударом». Що пишуть світові ЗМІ про війну?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Що, військових частин , воєнкоматів, міліцій по місті мало , що треба в домі офіцерів засідати?