— Так мало людей на вулицях Пекіна, як нині, навряд чи ще колись було, — розповідає пані Аліна. — Рекомендовано не виходити зі своїх домівок без нагальної потреби. Китайським компаніям дозволено працювати за розкладом, який вони визначають на власний розсуд. Усі навчальні заклади Пекіна відклали початок навчального семестру.
— На вулиці майже не буваю, громадським транспортом не користуюся задля уникнення контакту з іншими людьми, — каже Аліна. — Не зустрічаюся з друзями. З їжею проблем немає, працюють служби доставки, харчі можна замовити на будь-який смак. Так само, як і все інше.
— Маю знайомих з України та з інших країн світу, які повернулися додому: хтось злякався, хтось не витримав тиску (зараз кожен день починається з новин та статистики кількості інфікованих і смертей, закінчується тим самим). На моє переконання, кожен, хто зараз в Китаї, особливо ті, хто відвідував провінцію Хубей, має усвідомлювати свою відповідальність за те, щоб не занести вірус в Україну.
— Китайці застосовують жорсткі протиепідемічні заходи, — продовжує жінка. — Завдяки їм почуваю себе у безпеці. Це ще одна причина, чому прийняла рішення залишитися тут.
— Але батьків доводиться заспокоювати під час кожного спілкування з ними. Особливо, це стосується бабусі, вона переглядає всі новини, має багато інформації. Дуже важливо, щоб вона була достовірною.
— Запобіжні заходи поширення вірусу посилюються кожного дня і люди відповідально їх дотримуються, — розповідає далі наша землячка. — Якщо ще тиждень тому на вулицях Пекіна можна було зустріти людей без масок, то зараз таких немає, деякі навіть одягають 2-3 маски одночасно для кращої безпеки. Натомість у спеціальних захисних окулярах не ходять.
— До речі, вартість масок дещо зросла в зв’язку з підвищеним попитом на них, але головне, що вони є в наявності у достатній кількості, — говорить Аліна.
— У громадських місцях столиці — вокзалах, аеропортах, станціях метро — усім вимірюють температуру, так само як і перед входом у багатоповерхівки. Крім цього, Китай вибудував систему виявлення хворих на усіх рівнях: на кожну організацію чи підприємство покладено обов’язок контролю за станом здоров’я своїх працівників, кожен навчальний заклад зобов’язали вживати заходи і нести відповідальність за виявлення хворих, дезінфекцію, тощо, — розповідає співрозмовниця. — Особливу увагу приділяють виявленню тих людей, які повернулися з провінції Хубей або мали контакт з тими, що відвідували провінцію Хубей.
— Маю декілька знайомих, які нещодавно повернулися звідти перед спалахом епідемії. Їх відразу ж госпіталізували, обстежили, декілька днів утримували під наглядом на карантині і, нічого не виявивши, відпустили, — каже Аліна. — У кожному районі Пекіна додактково відкрито декілька інфекційних відділень, куди люди можуть звернутися по допомогу. Загалом їх нараховується уже понад сотню.
За припущеннями декого з китайських фахівців, свого піку епідемія досягне через тиждень, а потім прогнозується її спад.
Кількість тих, кого вдалося вилікувати, уже значно перевищує померлих. За офіційними даними китайського уряду, на ранок 3 лютого вдалося врятувати від вірусу 479 осіб, число померлих становить 361.
Незважаючи на позитивну тенденцію, на превеликий жаль, кількість інфікованих щодня зростає. Станом на ранок 03 лютого, зафіксовано 17 242 випадки інфікування. За добу ця кількість зросла на 2 831 випадків. У лікарнях перебуває 21 558 людей, у яких виявили симптоми захворювання на коронавірус.
За словами Аліни Голуди, її життя пов’язане з Китаєм уже 13 років. З них четвертий рік в Китаї, решта часу — навчання та робота перекладачем в китайській державній організації в Україні.
— Іноземнамова не терпить довготривалого перебування в україномовному середовищі, тому зараз підвищую кваліфікацію та вивчаю управління бізнесом в Пекіні, — каже співрозмовниця.
Китайську мову опановувала в Києві в національному університеті імені Шевченка.
Читайте також:
Який грип закрив вінницькі школи на карантин: сезонний, пташиний чи коронавірус?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
- на Вінниччині: винайшли спосіб лікувати короновірус. Про це повідомила журналістів директор департаменту здоров'я Вінницької ОДА Людмила Грабович
- у Вінниці: всіх хворих на короновірус з області будуть привозити на лікування в 1 лікарню (Хмельницьке шосе, 96, Вінниця,). Поруч два пологових, районна лікарня, дитяча обласна лікарня, геріатичний пансіонат (будинок пристарілих). Будинок "Малютка", установа "Гніздечко". Обласна онкологія. І морг. щоб все було поруч.
- в медзакладах. персонал цих медзакладів радо зустрів рішення пані Грабович. Громада жваво обговорює цю новину на зборах за місцем проживання. Активісти йдуть до тих, хто лікується у вище зазначених закладах з розяснювальною роботою.