Яким був вокзал Вінниці у 1940 році до того, як його підірвали німці

- Оприлюднили знімки вінницького вокзалу 1940 року, коли він лише відкрив свої двері для пасажирів. Ці світлини — немов капсула часу, яка переносить нас у минуле і дозволяє побачити, яким був вінницький вокзал у своїй красі та величі.
Вокзал Вінниці на фотографіях 1940 року — такий допис опублікував у фейсбук Stoguno Cheval.
— Якраз в той час новий вокзал повноцінно вводили в експлуатацію, тож його було ретельно відфотографовано. Окрім зовнішнього вигляду, було зроблено чимало знімків інтер'єрів, а також персоналу. Світлини зібрали до альбому, який подарували (або планували подарувати) творцю вінницького вокзалу — архітектору Миколі Шехоніну, — цитуємо допис. — До речі, сам архітектор разом із сім'єю скористався Другою світовою та втік із СРСР спершу до Італії, а потім до Аргентини.
Створений Шехоніним вокзал у Вінниці був підірваний у 1944 році відступаючими німецькими військами.
Автор посту додає, що альбом із фотографіями вокзалу зберігся і навіть потрапив до фондів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного, де його оцифрували.
Читайте також:
Пішов із життя захисник України Олександр Іляшишен
Самовільне залишення військової частини: чи можна повернутись на службу і як?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Віра ГаврилюкШедеврально,просто неймовірно,яка художня архітектура,а з якою майстерністю і витончіностю все відтворено.Що то були за майстри?Ой,а ким же треба було бути,щоб таке взривати.То це ж ми його бачимо тільки в чорно-білому тоні,неймовірно.Та ні, теперішній і вдолю не падає.
-
Александр Корпанюк