Служба судової охорони, пояснимо, — це державний орган, що підтримує громадський порядок у суді, запобігає проявам неповаги до суду та припиняє їх. Крім того охороняє приміщення й інше майно судів, органи судової влади. Ця Служба забезпечує державний захист суддів, працівників апаратів судів та їхніх родин, а також гарантує безпеку учасників судового процесу.
Почала діяти Служба судової охорони в країні з 2019-го року, а в кінці серпня затвердили відкриття її першого навчального центру. У ньому здобуватимуть освіту за спеціальністю «Охоронець та Охоронник» за виданою ліцензією Міністерство освіти і науки України.
Функціонуватиме такий заклад у Вінниці, і сьогодні, 15 вересня, відбулось його урочисте відкриття. На захід приїхали представники Державної судової адміністрації, голови судів Вінниці та області, департамент освіти і науки Вінницької облдержадміністрації.
— Це для нас велика перемога, ми йшли до неї впродовж року. Я вважаю, що той, хто не готує для себе заміну, ніколи не зможе вірно виконати свої функціональні обов'язки. Тому ми все зробимо, щоб навчити наших працівників, — говорить голова Служби судової охорони Валерій Бондар. — Ми отримали ліцензію та підготували фахівців-викладачів. Ми зробимо все, щоб навчання було динамічним, цікавим і професійним. Отримавши сертифікат, люди зможуть працювати на благо безпеки нашого правосуддя.
За словами Бондара, крім підготовки, у цього навчальному центрі будуть проводити перепідготовку, як правило, для молодших офіцерів. Як говорить Валерій Бондар, нині на одне конкурсне місце у Службі судової охорони двадцять бажаючих.
— Людина, яка не пройде навчання у цьому центрі, не буде мати майбутнього у нашій Службі, — каже голова Служби. — Всі великі перемоги у нас попереду, а це лише плановий розвиток. За нами стоїть судова влада і вона вірить, що ми забезпечимо повний порядок.
На базі власного навчального центру будуть здійснювати якісну підготовку співробітників судової охорони за кращими європейськими стандартами. Як розповіли на відкритті, Центр не буде типовим навчальним закладом з великим штатом викладачів та інструкторів. Тут викладатимуть і ділитимуться своїм досвідом кращі співробітники Служби.
— Це дуже важливий крок для нашої Служби. А для вінницького територіального управління — це велика відповідальність за тих студентів, які мають вийти з стін цього закладу, — розповідає начальник територіального управління Служби судової охорони у Вінницькій області Євгеній Прудиус. — Служба судової охорони — це специфічний силовий орган. Він не схожий, наприклад, на Національну гвардію і до нього дуже високі вимоги від судової влади.
Чому заклад відкрили саме у Вінниці? За словами Євгенія Прудиуса, насамперед через те, що наше місто знаходиться у центрі України, що зручно для всіх регіонів. Крім того саме вінницький відділ Служби почав перший в країні працювати повноцінно.
Одночасно у цьому навчальному закладі може навчатись 120 працівників цієї Служби, які приїжджатимуть у Вінницю на навчання з усієї України. Одразу, після урочистостей, 24 перших студенти розпочали своє навчання у Центрі.
Для наочності досвідчені працівники Служби судової охорони продемонстрували ті тактичні прийоми, які студенти будуть вивчати впродовж навчання. Останнє, до слова, триватиме два місяці.
Для гостей заходу та майбутніх студентів працівники територіальної Служби судової охорони Вінницької області продемонстрували інструменти для захисту для працівників Служби: каски, захисні окуляри, протигази, щитки, кайданки, бронежилети, зброю тощо.
Також під час урочистого відкриття нагороджували кращих працівників Служби грамотами та почесними нагородами.
Знаходиться навчальний центр на вулиці Гонти, 39.
Читайте також:
Музей, амфітеатр та літня сцена: як пропонують облаштувати Замкову гору?
Хто забив «педофіла» в СІЗО. ДБР передає до суду справу проти шести тюремників і зека
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Знаток