Як фіксувати руйнування майна через Дію. Інструкція

Як фіксувати руйнування майна через Дію. Інструкція
Будинок побуту «Юбілейний». Наслідки ракетного удару 14 липня
  • Вінниця 14 липня зазнала ракетного удару. Є масштабні руйнування. Через додаток Дія можна фіксувати збитки від бойових дій. Як це зробити?

Наприкінці березня Кабмін України прийняв постанову про порядок збору та обліку інформації через портал і додаток Дія про пошкоджене і знищене нерухоме майно в результаті бойових дій.

Зафіксувавши руйнування через додаток, Уряд зможе підрахувати збитки та оцінити, скільки коштів необхідно державі на відновлення.

Відео дня

Як подати заявку?

Звертатися через засіб Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі — портал Дія) мають право власники пошкодженого або знищеного майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф та/або їх уповноважені представники.

Для цього потрібно встановити мобільний додаток Порталу Дія на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, або ж створити особистий електронний кабінет користувача на Порталі Дія та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію. Йдеться про використання інтегрованої системи електронної ідентифікації (електронний підпис та печатка, а також інші засоби ідентифікації, які однозначно встановлюють ту чи іншу особу). Після цього заповнити інформаційне повідомлення, яке й формується засобами Порталу Дія.

Крім того, потрібно звернутися до адміністратора ЦНАПу або нотаріуса, який здійснить реєстрацію у день звернення особи інформаційного повідомлення в наступному порядку:

  • встановить особу та повноваження її представника (у разі подання інформаційного повідомлення представником);
  • заповніть інформаційне повідомлення, яке формується з використанням Порталу Дія;
  • роздрукуйте зареєстроване інформаційне повідомлення (за бажанням особи). Сформоване інформаційне повідомлення вважається отриманим у день його подання, буде зареєстрованим та збереженим на Порталі Дія. Звертаємо увагу, що подача інформаційного повідомлення здійснюється незалежно від місця проживання або перебування особи.

Які відомості містить інформаційне повідомлення

Наводимо перелік:

  • прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) особи;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків особи (у разі подання з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний державний орган і мають відмітку в паспорті) (у разі подання через Портал Дія);
  • контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти, інші засоби зв'язку (за наявності);
  • відомості про нерухоме майно:

— тип об'єкта нерухомого майна (квартира, інші житлові приміщення в будівлі, приватний житловий будинок, садовий та дачний будинок);

— реєстраційний номер нерухомого майна згідно з відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (за наявності);

— загальна площа нерухомого майна. У разі відсутності точної інформації щодо загальної площі нерухомого майна зазначається орієнтовна площа;

— адреса (місцезнаходження) нерухомого майна;

— інформація про те, що нерухоме майно є об'єктом культурної спадщини (у разі потреби);

— відомості про кількість осіб, що проживали в нерухомому майні;

— відомості про пошкодження або знищення нерухомого майна (дата та орієнтовний час настання події, опис пошкодження, фото-, відеофіксація (за наявності). Відтак, перед поданням відповідного інформаційного повідомлення слід підготувати документи про право власності на нерухоме майно для того, щоб правильно вказати всі необхідні дані.

При цьому варто звернути увагу, що дія Постанови № 380 поширюється на знищене та пошкоджене нерухоме майно (квартири, інші житлові приміщення в будівлі, приватні житлові будинки, садові та дачні будинки), яке знищене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації. Відтак, поряд з алгоритмом, описаним у постанові № 380 слід використовувати й інші способи фіксації фактів руйнування та пошкодження майна.

Як фіксувати пошкодження майна

Для фіксації пошкодження нерухомого майна є окремий алгоритм дій:

Перш за все, у вас має бути підтвердження права власності (на нерухоме майно та транспортні засоби, якщо є на інше майно — чудово!) - тому збережіть документи. Бажано одночасно в оригіналі, в копіях (зробіть декілька та зберігайте в різних місцях) та сканкопіях (на різних пристроях та у хмарних сховищах). Це мінімізує ризик їх втрати.

Що стосується фіксації фактів руйнації/пошкодження об'єктів нерухомого майна, то його бажано здійснювати у максимально близький день після вчинення акту агресії РФ, що спричинив його руйнацію/пошкодження з урахуванням безпекової ситуації. Залучіть уповноважених осіб з боку Державної служби з надзвичайних ситуацій для усунення наслідків та складення відповідного акту або ж представників місцевої адміністрації (у разі функціонування останньої або після відновлення її функціонування) з метою складення акту обстеження житла.

У разі неможливості залучити представників влади, складайте акт руйнування самостійно з сусідами (якщо є така можливість), у довільній формі із застосування засобів фото та відеофіксації.

Відео

Тим часом можна зазнімкувати відео. Знімати потрібно так, щоб можна було ідентифікувати місце події та обов'язково перевірте правильність налаштування дати та часу в камері (аби вони відповідали дійсним). Увімкніть геолокацію, але не розповсюджуйте таке відео в соціальних мережах та месенджерах (це лише для вас та для подання до уповноважених органів, суду). Геолокація дозволить в майбутньому об'єктивно перевірити та підтвердити місце зйомки. Крім того, на відео варто зняти всі пошкодження. Якість відео — максимальна. Не виключено, що в майбутньому доведеться за цими відео проводити експертизу розміру шкоди.

На початку відео озвучте вголос дату, час, адресу (місце) проведення зйомки, свої анкетні дані (це підтвердить, що запис має відношення саме до вашої власності). В процесі знімкування опишіть обставини — яким чином, від чого відбулося пошкодження/руйнування майна, якщо є відомості — від якого виду зброї й типу боєприпасу, траєкторію руху боєприпасу вкажіть (з якого напрямку), вкажіть, що руйнування відбулося саме від зброї та дій військових загонів армії російської федерації.

А також опишіть в голос характер пошкоджень: яке саме пошкодження, в якому приміщенні або частині будинку. Обов'язково збережіть готове відео на декількох пристроях та у хмарних сховищах. Це мінімізує ризик втрати цього доказу.

Фото

Світлини треба знімкувати аналогічно, як і відео — потрібно ідентифікувати місце події, перевірити правильність налаштування дати та часу в камері, увімкнути геолокацію, яка в майбутньому дозволить об'єктивно перевірити та підтвердити місце зйомки. Тим часом не варто забувати про ЗМІ (в тому числі телеграм-канали новин, спільноти у Вайбері). Якщо там розміщені новини про пошкодження вашої власності (з фото та відео, де все це зафіксовано) - зробіть скріншоти, збережіть посилання на ці інтернет-сторінки. Це додатковий незалежний доказ на підтвердження Ваших доводів. Збережені відомості розмістить на декількох пристроях та у хмарних сховищах (для чого — дивись вище).

У майбутньому варто буде розраховувати і на свідчення очевидців та пояснення свідків. Тому зафіксуйте письмово (у вигляді пояснень від їх імені) або на відео їх свідчення.

У письмових поясненнях на початку — докладні анкетні дані свідка (прізвище, ім'я, по батькові, дата і місце народження, адреса реєстрації та адреса фактичного проживання, контакти для зв'язку — номери телефонів, адреси електронної пошти, профілі в соціальних мережах). На відео — попросіть, аби свідок повідомив ці відомості на початку відео, яке Ви зробите. Весь час надання пояснень свідок має бути в кадрі, не переводьте камеру на інші об'єкти, інших осіб. Ваша головна мета — пояснення свідка.

Після складання письмових пояснень бажано, аби свідок підписав їх власноруч. Наприкінці відео бажано, аби свідок повідомив, що пояснення надав добровільно, підтверджує їх правдивість. Відеозапис пояснень свідка збережіть на декількох пристроях та у хмарних сховищах. Це мінімізує ризик втрати цього доказу.

Отримання відшкодування

Отримання відшкодування — окрема процедура. Вона може бути як в межах кримінального провадження, так і окремо. Наприклад, в судовому порядку, або в адміністративному — від органів влади. Який саме шлях відшкодування обрати можливо буде вирішити вже після закінчення бойових дій та початку повноцінної роботи з питань відшкодування. З приводу процесуальних строків — не хвилюйтесь. Вони будуть продовжені та, за необхідності, поновлені, як пропущені з поважних причин.

Вінничанка Наталія Гурковська, яка працює адвокатом, розповіла, що робити, якщо ваше майно зруйноване. Збережіть цю корисну інформацію про всяк випадок. Але бажаємо, аби вона вам ніколи не знадобилась. 

Сьогодні, 14 липня, у Вінниці, нагадаємо, пролунали вибухи. Влучання ракет було в Замостянському районі міста. Там тепер працюють надзвичайними, медики, правоохоронці.

Рятують людей, що постраждали. Таких десятки. Знаходять тіла загиблих дорослих і дітей. Продовжують гасіння пожеж та обстеження завалів, які виникли внаслідок ракетних ударів рашистів по цивільному мікрорайону. Деталі у матеріалах:

 

Читайте також:

Не ігноруйте. Вінничанам нагадують про чотири види сигналу у разі екстрених ситуацій

Можливі ракетні удари. Що робити вінничанам після сигналу «Увага всім!»

Не нехтуйте власною безпекою. Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях

Коментарі

22:56 «Гратиму, доки не закінчиться війна». Юна вінницька бандуристка збирає гроші для ЗСУ 21:54 «Ледь не поплатилися життям». Волонтери з Шаргорода не знали, що везуть на фронт спиртне 21:09 Ніч стане довшою: коли треба переводити стрілки на зимовий час у 2022 році 20:01 Перші симптоми грипу: медики дали сім важливих порад для здоров'я Від читача 10:00 Псевдореферендум: які ідеї тиранії приховують за інструментом демократії 19:04 Коли випаде перший сніг та чи буде «бабине літо»: прогноз синоптика 18:45 Афіша Вінниці. Як дітям та дорослим відпочити на вихідних 1 та 2 жовтня 18:18 «Виховувати свідомих громадян — мій обов’язок»: учитель Захисту України Віктор Гоменюк play_circle_filled 18:01 Рецепт смачного польського супу: Клопотенко розповів, як приготувати журек 16:57 У неділю не забудьте привітати вчителів. Історія та традиції Дня вчителя 16:38 Жовтень — місяць боротьби з раком молочної залози. Отримайте безкоштовну консультацію мамолога (партнерський проект) 16:03 У районі Білогорівки загинув Максим Андрущак. Герою було всього 28 років 15:01 З 1 жовтня водії включайте денні вогні або ближнє світло фар поза містом 13:45 Дані про COVID: на Вінниччині виявили 328 нових та один летальний випадок 13:45 Користуйтесь газом з дотриманням правил безпеки (блог АТ "Вінницягаз" ) 12:57 Долю пологового будинку №2 вирішили: депутати проголосували за реорганізацію 11:58 Як підготуватися до тактичного ядерного удару та інше важливе за 29 вересня у Вінниці 10:59 На війні загинув вінничанин Ігор Заєць. Герой потрапив під артилерійський обстріл 10:16 Під Лиманом загинув Анатолій Ромашов з міста Оратів. Герою було 45 років 10:12 Для юних вимушених переселенців у Вінниці провели «Відкриті уроки футболу» photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up