Відео, яке вінничани дали журналістам телеканалів «Радіо Свобода» та «Zik», виклав вінничан Євген Лапчук.
«Ця людина повернулася сьогодні потягом в Україну з Польщі. Коли журналіст Радіо Свобода запитала чому ці люди без масок то у відповідь почула «Нe буду ceбe oбмeжувaти. Цe пpoблeмa бiльш для лiтнix людeй». Можливо хтось впізнає в ньому свого знайомого, друга, сусіда. Велике прохання проконтролювати його на предмет дотримання 2 тижневої обсервації!», — йдеться в дописі.
Пропонуємо переглянути відео інтерв’ю з евакуюваним.
— Чому ви без масок? — запитала журналістка у вінничанина.
— На мою думку, це хвороба більш для літніх людей. Якщо молода людина захворіє нею, то хвороба може протікати взагалі безсимптомно, — розповідає вінничанин, який повернувся з-кордону.
— Скажіть чесно, будете дотримуватися умов карантину? — запитала у вінничанина журналістка телеканалу «Зік».
— Я скажу вам так. Це проблема більш для літніх людей. Ми це всі знаємо. Тобто люди, які може навіть і хворі на коронавірус переносять без симптомів. Тому, я скажу чесно, що сильно не збираюсь себе чимось обмежувати, — відповів він.
Ми знайшли профіль вінничанина, який повернувся з Польщі та давав це інтерв’ю. Його звати Євген.
«Цинічний та не передбачуваний», — написав він в своєму статусі на ФБ.
Всі особи, які приїхали з країн, де зафіксували епідемію корона вірусу, будуть стояти на контролі у поліції.
— Євгена попередили про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення самоізоляції та він буде на особливому контролі у правоохоронців, — розповідає журналістці «20 хвилин» керівник відділу комунікації вінницької обласної поліції Анна Олійник.
За порушення правил карантину загрожує кримінальна відповідальність згідно статті 325 Кримінального Кодексу України.
Стаття 325. Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням
1. Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, -
2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, -
20 березня, нагадаємо, у Гнівані біля амбулаторії сімейної медицини (поліклініки) люди побачили швидку допомогу та медиків в захисних костюмах. Як повідомляє наше джерело, спецекіпаж екстреної медичної допомоги викликали до хворого.
— Хлопець прийшов з матір’ю до сімейного лікаря та повідомив, що погано себе почуває. З’ясувалось, що він на днях приїхав з Польщі. Наші лікарі викликали бригаду з Вінниці та хворого з підозрою на коронавірус забрали, — розповідає наше джерело.
Що таке самоізоляція?
Самоізоляція – це утримання від контакту з інфікованими для того, щоб зменшити ризики поширення хвороби. Вона передбачає уникнення тісних контактів з іншими людьми – слід перебувати поряд не менше, ніж за 2 метри та не більше 15 хвилин.
Кому потрібна самоізоляція:
Людям під час ізоляції потрібні: окреме приміщення, яке добре провітрюється; часте вологе прибирання та дезінфікуючі засоби; окремий посуд і рушники, маски.
Самоізоляція, якщо ви живете самі
Про ваше рішення про самоізоляцію мають знати родичі або ж знайомі. Треба тримати телефонний зв'язок із кимось, хто зможе у разі потреби до вас прийти. Подумайте про резерв їжі та води. У разі необхідності речі та продукти вам можуть залишати під дверима квартири родичі чи знайомі. Можна користуватися послугами кур'єрів з дистанційною оплатою.
Як самоізолюватися, якщо ви живете не самі?
Треба ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. По можливості варто користуватися окремою ванною та туалетом, а також окремо харчуватися. Обов’язково треба стежити за гігієною: часто і правильно мити руки з милом, проводити вологе прибирання. Якщо у вас є симптоми застуди – використовувати одноразові серветки та хустинки. Якщо необхідно контактувати з людьми, обов'язково одягати медичну маску, не забувати її змінювати. Якщо у вас є домашні улюбленці, варто теж мінімізувати з ними контакт.
Як довго треба бути на самоізоляції?
Самоізоляція повинна тривати не менше ніж 14 днів відтоді, як виникла причина ізоляції, тобто подорож, контакт з хворими.
Коли слід говорити про госпіталізацію?
Якщо під час самоізоляції у вас з'явилися симптоми, а саме: сухий кашель, утруднене дихання, гарячка – терміново треба зателефонувати до сімейного лікаря. Обов’язково повідомте свою історію подорожей та контакти з людьми.
Читайте також:
Головне про коронавірус за сьогодні, другий день карантину
Головне про коронавірус за сьогодні, третій день карантину
Головне про коронавірус за сьогодні, четвертий день карантину
Головне про коронавірус за сьогодні, п'ятий день карантину
Головне про коронавірус за сьогодні, шостий день карантину
Головне про коронавірус за сьогодні, сьомий день карантину
Головне про коронавірус за сьогодні, дев'ятий день карантину
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Хіба що тільки переклад повідомлення від Поліції міста Франкфурт-на-Майні, в якому хлопець про якого йде мова в статті зробив фото під прапорами Німеччини і Польщі з певним жестом правою рукою:
Дякую за підказку! Факти передаємо у відповідне місце.
Danke für den Hinweis! Wir geben den Sachverhalt an die entsprechende Stelle weiter.
-