«Я дитя епохи Бітлз, це видно у моїх піснях», — говорив Анатолій Секретарьов. Відомого барда не стало

- Сьогодні, 24 квітня, Вінниця втратила легенду.
- Помер геніальний композитор, автор, поет, краєзнавець Анатолій Секретарьов.
- Ховати митця будуть 26 квітня (подробиці згодом).
Дуже щирий, дуже глибокий і дуже непопсовий, людина, в якої постійно чогось навчаєшся — так завжди говорили про Анатолія Секретарьова. Його твори — то не просто кілька хвилин цікавої історії під музичний акомпанемент, то хвилини життя.
Анатолій Секретарьов народився 30 січня 1947 року в Черкасах. Але більшу частину свого життя був вінничанином. Викладав математику в політесі і писав неймовірні тексти та музику.
Сьогодні його не стало, але сторінка Секретарьова в фейсбуці продовжує «жити», приймаючи слова вдячності і суму від друзів та шанувальників.
П’ять років тому хлопці з «Очеретяного кота», з якими Анатолій Секретарьов тривалий час і до останнього дня співпрацював, записали кілька цитат барда. Вони увійшли в фільм-концерт, що був присвячений до 70-річного ювілею автора, науковця та митця.
Це відбувалося на березі Бугу в селі Селище — епохальне місце для Анатолія Секретарьова. Вперше він прийшов сюди порибалити в 1972 році. І півстоліття не зраджував своїй звичці. На цьому місці, після ювілейного концерту, митець зізнався: «Це скільки років потрібно було писати пісні, щоб второпати, що кожна пісня, як втім і музика, і вірш — має відповідати вимогам».
А оскільки кожен друг, товариш, знайомий і просто шанувальник творчості Анатолія Секретарьова називали його вчителем — ще раз згадаємо його вчення… і, може, зрозуміємо, чому його тексти і музика так западають у душу.
«В творі має відчуватися місце написання, от в мене є пісні подільські. Вони з моєї другої батьківщини — Вінниччини, — тут все різне і музика теж така хвиляста, горбата. А є головні, Черкаські пісні — там на Дніпрі все рівно і музика відповідна. І мається на увазі не місце написання твору — а місце в якому відчуває себе автор».
«В творі має відчуватися приватне життя автора, як звичайної людини. Як це відбувається і відчувається, це вже інша справа — може ми самі себе обманюємо. Але мені здається, коли я слухаю Баха, не всі речі мені подобаються. Може не всі і йому подобались. Але ті речі які мені подобаються, прелюдія, наприклад, — то здається якби Бах був живий, то він розповів би, який випадок, чи який шмат життя з цим пов’язаний».
«І вищий пілотаж, коли твір народжується — і якщо він справжній, він несе в собі щось неповторне, індивідуальне. Я сам відчуваю, коли пишу хороший вірш і вже можу так за собою слідкувати, то мені здається я не знає що буде в наступному рядку. І потім ух-ти звідки він взявся. Тобто творчість це в певній мірі таїна і вона так може виявлятися. Тобто ти бачиш в творі цей крок, а от цей крок — як з’явився не зовсім зрозуміло. От ця таєна наступного, невідомого».
«Коли всі ознаки присутні — то це твір. Може, це допоможе комусь писати краще, або обрати щось краще для читання...От така епохальна фраза на епохальному місці...».
Читайте також:
Вінничани можуть долучитися до «живого коридору», віддати шану загиблому Герою Денису Бабію
Чотири місяці рідні шукали тіло. У Вінницю на щиті повернувся Герой Юрій Колот
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.