«Вінницяпобутхім» потрапив до обʼєктів великої приватизації. Коли проведуть аукціон?

«Вінницяпобутхім» потрапив до обʼєктів великої приватизації. Коли проведуть аукціон?
  • Уряд включив 100% акцій ПрАТ «Вінницяпобутхім» до Переліку обʼєктів великої приватизації. Підприємство, раніше належне російській «Невській косметиці», стало державною власністю після рішення Вищого антикорупційного суду у 2024 році. 
  • Прогнозована ціна на аукціоні — не менше 288 мільйонів гривень.

Сьогодні, 14 лютого, на засіданні Уряду ухвалили включення 100% акцій ПрАТ «Вінницяпобутхім» до Переліку обʼєктів великої приватизації державної власності. Про це повідомив Тарас Мельничук, представник Уряду у Верховній Раді.

Приватне акціонерне товариство «Вінницяпобутхім» є одним із провідних виробників миючих засобів в Україні. У 2022 році активи «Вінницяпобутхім» були передані в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Після цього виробництво на підприємстві зупинили. До 2024 року підприємство належало російському олігарху Володимиру Плесовських, а саме «Невській косметиці» з Санкт-Петербургу. У липні 2024 року Вищий антикорупційний суд України передав його в державну власність.

Раніше ми розповідали, що Акціонерне товариство «Невская Косметика» є російським виробником косметичної продукції, мила, миючих засобів, побутової хімії, зокрема, таких брендів як «Ушатый нянь», «Мистер чистер», «Sarma».

Відео дня

Нагадаємо, що у липні 2022 року арештовані активи ПрАТ Вінницяпобутхім, які належали російському АТ Невська косметика, були передані в управління АРМА.

За результатами конкурсного відбору право відновити роботу та стати управителем активів Вінницяпобутхім отримало ТОВ Крайтекс-Сервіс, яка є великим оператором на ринку дистриб’юторів FMCG.

Бенефіціарами Крайтекс-Сервіс є Руслан Шостак та Валерій Кіптик. Їм також належать мережі Eva та Varus, які входять до переліку найбільших 35 компаній країни за рівнем доходу.

Вінницький завод має 12 промислових ліній. Загальна потужність заводу дозволяє виробляти 6−7 тисяч тонн пральних порошків на місяць. Власна сучасна лабораторія дозволяє контролювати якість продукції на всіх етапах. Зараз на виробництві працюють понад 100 співробітників, а в найближчі роки планується збільшення робочих місць у кілька разів.

«Орієнтовно в травні 2025 року підприємство буде виставлене на аукціон. Прогнозована ціна — не менше 288 356 тисяч гривень. Виручені кошти поповнять державний бюджет», — написав народний депутат Олексій Гончаренко. 

 

Читайте також:

Суд зобов'язав селищну раду Вінниччини оформити право власності на пам'ятку архітектури

Російський дрон атакував укриття на ЧАЕС: яка ситуація з радіацією на Вінниччині?

Булінг у вінницькому ліцеї. Жінку оштрафували за ухилення від виховання сина

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Олена

    росіяни вивезли без перешкод всю продукцію, все обладнання, і аж у 2024 році "стало державною власністю"

keyboard_arrow_up