Доходи міського бюджету на 2018 рік складають 4,7 мільярди гривень. Значна сума, за яку можна було б перебудувати ледве не все місто.
Але левову частку всіх видатків «з’їла» освіта, соцзахист, медицина та ЖКГ. Тобто, це більше 80% від усього бюджету. А на ремонт об’єктів інфраструктури вдалося спрямувати тільки 388 мільйонів гривень.
Цього року відремонтували багато об’єктів інфраструктури. Зокрема, зробили ремонт доріг і тротуарів на 81,2 тисяч квадратних метрів покриття на 154 вулицях міста.
Та проклали 10 кілометрів нових велодоріжок — так загальна протяжність веломаршрутів у місті складає 59 кілометрів.
Промисловість також розвивалася. У 2018 році завершено будівництво та введено в експлуатацію першу чергу заводу ТОВ «Грін Кул» (холдинг UBC Group). Розпочато випуск холодильників, створено 250 робочих місць.
На Зулінського почали будівництво першої черги заводу ТОВ «НЕСС Естейт», що буде займатися виробництвом сонячних панелей.
З масштабних проектів, що були завершені у 2018 році можна назвати реконструкцію Київського мосту, перша черга вулиці Замостянської (від Стеценка до Коцюбинського), третя черга проспекту Космонавтів і площа Могилка. Збудовано футбольне поле біля Палацу дітей та юнацтва
Змінився на краще і міський транспорт — модернізовані два трамвайних вагони «VinWay», відремонтували 25 трамваїв, 67 тролейбусів. Відкрили новий автобусний маршрут №17 «Тяжилів (СТО) — Залізничний вокзал».
На освіту міста у 2018 році виділили 1 мільярд 30 мільйонів гривень. Щоправда, на реконструкцію, будівництво закладів освіти спрямували 89 мільйонів 490 тисяч гривень.
Так, провели реконструкцію даху в школах № 8,36; утеплили фасади шкіл шкіл № 5,17,33 та дитячих садків №4,17. У всіх 36 школах встановили установки очищення води, а у цьому році планують обладнати ці установки у всіх дитсадках.
Інші гроші з мільярду: на зарплати вчителям, працівникам освітніх закладів, оплату комунальних послуг.
Амбітні плани — перенесли на наступний рік. У 2019 році продовжать роботи з добудови головного корпусу клінічної лікарні швидкої меддопомоги на Київській та будівництво школи на Поділлі. Цей заклад, який буде розраховано на 1200 учнів зводять ще з 2015 року. Школу планують здати в експлуатацію не раніше 2020 року.
Електронний квиток у транспорті, про який владці мріють ще з 2014 року, має бути повністю впроваджено до осені 2019 року.
З проектів благоустрою перенесли на новий рік реконструкцію головного входу в Центральний парк.
У той же час, робітники майже завершили будувати паркан навколо парку: у деяких місцях не вистачає секцій та хвірток. За свою роботу підприємство «Велес+» отримає 5,2 мільйона гривень.
Перенесли на 2019 рік побудову сміттєпереробного комплексу в Людавці та побудову 2-ої черги кладовища на Сабарові. Зокрема, за розбудову території кладовища (автопарковка, каналізація, електропостачання тощо) товариство «Шляхбуд» отримає 22 мільйони гривень.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер