Вінницький театр готується до фестивалю разом з американськими колегами

Вінницький театр готується до фестивалю разом з американськими колегами
  • Вінницький театр продовжує налагоджувати тісні комунікації зі своїми американськими партнерами, а саме, театральною агенцією Town Square Productions, яку очолює відомий в США продюсер Дон Франц. 

Минулого року американська театральна агенція Town Square Productions, яку очолює відомий  в США продюсер Дон Франц, звернулась до Вінницького музично-драматичного театру імені Миколи Садовського із пропозицією взяти участь в організації драматургічно-театрального фестивалю «Неприховані сцени з України»  за участю Нью-Йоркської агенції Ensemble Studio Theatre та Українського інституту Америки. Про це повідомили на сайті театру.

З метою обговорення реалізації нового проєкту одна з провідних акторок драми Вікторія Немченко разом із головною режисеркою театру, народною артисткою України Таїсою Славінською відвідали країну мрій.

Американська сторона організувала низку творчих та організаційних зустрічей із різними письменниками, які мають намір брати участь у конкурсі. Відвідали Український інститут в Нью-Йорку, мали бесіди із українськими громадами в Америці. Теплими й дружніми були ці часи спілкування. 

Відео дня

Ідея фестивалю: створення короткометражних театральних вистав за п’єсами сучасних драматургів, що тематично присвячені героїчному українському народу, громадянам та нашим визволителям, які боряться проти російських загарбників. 

Журі, в складі якого сценаристи, продюсери, режисери відберуть з запропонованих творів шість найкращих, які і стануть достойною основою для драматургії, втіленої у вигляді театральних мінівистав про сучасну Україну як в театрі імені Миколи Садовського, так і в театрах Нью-Йорка. Представники від театру: заслужена артистка України Жанна Андрусишена, актор драми Михайло Крисов та актор балету Гліб Зельгін. Від нашого театру Проєкт очолює Вікторія Немченко.  

Результати конкурсу оголосять у Міжнародний день театру.  

У нашому театрі сподіваються, що проєкт буде вдало реалізовано, а глядачі Вінниці та Нью-Йорка побачать новий сучасний, а, найголовніше, — актуальний мистецький продукт, що нестиме правду про війну в Україні. 

 

Читайте також:

Був палац, лишилася руїна. Розповідаємо історію садиби данського дипломата Ланге

Руїни палацу Шостаковського в селі Бугаївка визнали найкращою світлиною Вінниччини 2024 року

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • ꧁༺ 𝓐𝓵𝓮𝔁𝓪𝓷𝓭𝓻𝓸𝓼

    Наші пост-радянські театри звикли жити коштом держави. Силоміць тягати школярів, студентів та бюджетників на свої вистави. Це впливає на репертуар. Театри мають конкурувати між собою за глядача, робити цікаві актуальні сучасні вистави, тоді глядач піде і гроші будуть. "Життя народу" та "війна" - навіщо мені платити за це? Мені що мало "народу" та "війни" в реальному житті, в медіа, в новинах, треба ще в театр піти подивитися на війну та її наслідки? Зробіть щось нормальне, сучасне, те що зараз читають або дивляться, наприклад на основі творів Г.Ф.Лавкрафта чи А.Азімова, Френка чи Браяна Гербертів. Якщо ви не знаєте які твори та авторів обрати для розробки сучасних п'єс - проведіть опитування серед користувачів групи театру в соцмедіа, хай кожен обере варіант чи запропонує власний. Спробуйте зробити і продавати тематичний мерч - одяг або сувеніри. Підключайте маркетологів та смм-ників. І не треба винаходити велосипед, достатньо поглянути як працюють театри закордоном в ЄС та США

keyboard_arrow_up