Руїни палацу Шостаковського в селі Бугаївка визнали найкращою світлиною Вінниччини 2024 року
- Палац Шостаковського у маках — найкраще фото Вінниччини 2024 року. Свою перемогу світлина Олександра Мальона отримала у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024».
У густих непролазних чагарях стоять руїни палацу місцевого поміщика, маршалка шляхти Таращанського повіту Фелікса Шостаковського. Звели палац у 1893 році.
Ця архітектурна перлина колись вражала своєю елегантністю та історичною цінністю. Палац у свій час був яскравим прикладом поєднання різних архітектурних стилів, що свідчить про багату культурну спадщину регіону.
У радянський період у ньому спочатку містилася школа, потім клуб, ще пізніше — гуртожиток. У 60-х роках минулого століття тут розмістили туберкульозну лікарню.
Коли із палацу виїхала лікарня — невідомо, але після того він став пусткою і почав руйнуватись. Нині це лише напівзруйновані стіни.
Днями саме світлина руїн палацу Фелікса Шостаковського у селі Бугаївка Оратівської селищної громади стала переможцем номінації «Найкраще фото Вінницької області 2024» в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Автор фото — Олександр Мальон. Про це повідомляє ГО «Вікімедіа Україна».
Фотограф Андрій Чекановський, член журі, зауважив, що «з точки зору художніх прийомів: хороше освітлення, стан погоди, «оживлений» передній план».
«Приваблива подача сильно зруйнованої та маловідомої пам’ятки», — відзначила Наталія Шестакова, фотографиня й мандрівниця, членкиня журі конкурсу.
Мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» є отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії.
Світлина палацу вперше перемагає у обласній номінації. Серед пам’яток, фото яких журі конкурсу відзначало у попередні роки, були:
- Кармелітський монастир у Барі,
- Михайлівська церква у селі Дашів,
- Вороновицький палац,
- Лядвський скельний чоловічий монастир,
- Троїцький Браїлівський жіночий монастир,
- Костел-мавзолей Потоцьких у селі Печера,
- Хмільницький палац,
- Миколаївська церква у місті Іллінці,
- церква Воскресіння Христова,
- колишня водонапірна вежа,
- готель «Савой»,
- Спасо-Преображенський собор у Вінниці.
«Варто зауважити, що у Вінницькій області кожного року перемагала світлина іншої пам'ятки», — написали в «Вікімедіа Україна».
В громадській організації також зазначили, що у списку пам’яток Вінницької області 4149 об’єктів культурної спадщини, 1924 (46%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2024 року 22 учасники та учасниці завантажили 3425 фото 473 пам’яток з області (фото 21 пам'ятки завантажено вперше). За увесь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подали 257 людей.
Нещодавно редакція «20 хвилин» розповідала про вчительку математики з Барського будівельного ліцею, яка пише та знімає для Вікіпедії. Спершу це було її хобі, а тепер стало стилем життя. Жоден день у Галини Качуровської не минає без Вікі. Читайте більше тут:
Читайте також:
У селі Жабокрич готують кашу кабачанку. Дізналися рецепт автентичної страви
Садиба у Вінниці і палац у Вороновиці: про спадок, який залишила родина Грохольських
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Тетяна
Сергій
ОЛЬГА reply Сергій