Вінничанин Юрій Прокопенко написав книгу спогадів про відому активістку та почесну громадянку міста Вінниця Раїсу Панасюк. Книга отримала назву "Крокуючи з Раїсою Панасюк".
— Гармонійці-книголюби оглядово познайомилися з сигнальним примірником книги "Крокуючи з Раїсою Панасюк", яку написав Юрій Прокопенко. Ця подія викликала багато різних емоцій, щирих спогадів та роздумів, — пише це фейсбук Центр реабілітації "Гармонія".
Ми вирішили зв'язатися із Юрієм Прокопенком та розпитати про книгу.
— Коли прощались з Раєчкою в центрі «Гармонія», я пообіцяв, що напишу книгу спогадів про неї. Тому коли були загальні збори ГО «Гармонія» озвучив пропозицію створити книгу спогадів і всі мене підтримали, — розповідає Юрій.
До книги вінничанина увійшли:
— У спогадах Раїси Василівни є уривки з її листів, які вона писала до Цюрупинської школи інтернату, це дуже зворушлива частина, бо вона показує, що по закінченню інтернату Раєчка вже була сформована як особистість, і як лідер. Ці листи були надіслані мені для опрацювання від колишньої вчительки Раїси Василівни та нянечки Ольги, — продовжує Юрій.
Поет намагався розкрити постать Раїси Василівни. Ті хто вже прочитав цю книгу, кажуть, що вона вийшла сповнена Раїного тепла і любові.
Автор каже, що 200 виданих примірників це мало.
— Я впевнений в одному, що 200 примірників все одно не вистачить на усіх охочих отримати книгу, тому напевно доведеться ще шукати мецената на видання додаткового накладу, — підсумовує Юрій.
Нагадаємо, Раїса Василівна Панасюк народилася у 1973 році в селі Осична Хмільницького району.
У 2017 році вона стала Почесною громадянкою міста Вінниці.
Раїса реалізувала ряд проектів щодо підтримки та адаптації осіб з інвалідністю. Очолювала Міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія»., а також була урядовою уповноваженою з прав осіб з інвалідністю.
Жінка активно боролася за рівністю людей з інвалідністю. За її участю у місті було зроблено чимало для того, щоб особи з інвалідністю почували себе впевнено та самостійно. Жінка допомагала іншим, але ніколи нічого не просила для себе.
Померла Раїса 17 вересня 2018 року.
Читайте також:
Не стало почесної громадянки Вінниці Раїси Панасюк
Центр реабілітації «Гармонія» назвали на честь Раїси Панасюк
«Я Вінницю ніколи не покину!» Вінничани ставали у чергу, щоб попрощатися з Раїсою Панасюк
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер