Вінницький ліцей №27 провів найбільше ярмарків та зібрав рекордну суму для ЗСУ

Вінницький ліцей №27 провів найбільше ярмарків та зібрав рекордну суму для ЗСУ
  • 19 травня Вінницький ліцей №27 провів четвертий в цьому році благодійний фестиваль, на якому були представлені страви країн, які входять асоціацію ЮНЕСКО. 
  • Ми відвідали ярмарок і побачили, які страви пропонували школярі і їх батьки. Також дізналися, куди піде понад 345 тисяч гривень, які цього разу зібрали для потреб ЗСУ.

Асоційована школа ЮНЕСКО, Вінницький ліцей №27 провів четвертий і останній в цьому навчальному році благодійний фестиваль. Цього разу ярмарок носив назву «Об‘єднуючи Європу — єднаємо Україну».

На заході були представлені страви, які знаходяться під охороною міжнародної організації ЮНЕСКО. В їх числі: український борщ, долма, неаполітанська піца, французький багет і вірменський лаваш з різними начинками, страви французької, мексиканської і японської кухні, хорватське печиво, таджицький і узбецький плов, справжня кава по-східному.

Відео дня

— Це наш четвертий благодійний ярмарок, фінальний у цьому навчальному році, — розповідає старшокласниця Домініка Лютюк. — На ярмарку представлені української автентичної кухні страви всіх країн світу, які відносяться до міжнародної спадщини ЮНЕСКО.

Артефакти представлені на благодійному аукціоні, вироби майстрів, патріотичні пісні у виконанні юних ліцеїстів — не залишать байдужими нікого.

— Також на нашому ярмарку проходив аукціон, де кожен бажаючий мав можливість придбати розписану гільзу, ящик від снарядів, худі з патріотичним принтом і фото з підписами наших військових, — каже старшокласниця Анна. — Також усі присутні на фестивалі могли поспівати в караоке. Сподіваємося, що ярмарок приніс багато позитиву.

Ароматну каву по-східному, з апельсином, часником та спеціями, на піску разом з донькою готував колишній вчитель фізики, а тепер військовослужбовець Олександр Мельничук. Захисник розповідає, що участь у благодійному проекті взяв з задоволенням, оскільки кава йому не раз допомагала збирати кошти на потреби захисників.

— Це моє старе хобі, яке на початку 14-го року стало в нагоді, — каже військовий. — Ми почали варити каву і за кожну чашку по дві гривні передавали на ЗСУ. За новорічні свята умудрилися на ці кошти придбати бензопили, одяг, каремати.

Вправні учні ліцею та їх батьки приготували смачні страви автентичної української кухні — вареники з різними начинками, узвар, канапки з салом і борщ. Анастасія Пасічник на ярмарку продавала чотири види борщу: червоний, з буряком, з чорносливом та грибами.

— Вдячна нашому 27-му ліцею, що ми маємо змогу допомагати нашим ЗСУ та забезпечити всім важливим для них, — каже учениця 9Г класу. — Через те, що ми продаємо борщі, ми можемо зібрати на Мавік і тепловізори.

Родзинкою шкільного ярмарку, який перетворився у масштабний захід, стали традиційні страви автентичної подільської кухні.

— В нас представлені вареники з вишнями сиром, долма, голубці, деруни, шашлик, льодяники, тістечка, напої, — кажуть матусі 1-Є класу. — Берем участь в ярмарку не вперше. От і сьогодні в сім ранку встали, щоб страви приготувати і все свіженьке було. Це потрібно батькам і дітям, а найперше — потрібно ЗСУ. Ми стараємося для них.

Ярмарок у ліцеї користується попитом, сюди приїздять люди з усієї Вінниці. Ще фестиваль не завершився, а столи були майже пусті.

— Ми готували страви української, португальської кухонь і Словенії, — розповідає матуся учня 3-В класу Юлія Грабова. — Рисовий пиріг і слоєний пиріг готувала мама, яка працювала в Португалії. Фестиваль користується популярністю, оскільки людям подобається домашня кухня.

Страви, які не продали на ярмарку, ліцеїсти передадуть пораненим бійцям у вінницьку лікарню.

Кожного разу ліцей №27 збирає рекордні у Вінниці суми. Цього разу планували отримати більше коштів, ніж під час минулого фестивалю.

— Ми продавали страви української, італійської, автрійської кухонь і вірменські лаваші, — говорить Дарина, яка представляла 6-Ж клас. — Суми, які збирали класи були різні, сягали навіть близько 15 тисяч грн. Загалом, на цьому фестивали сподіваємося зібрати більше коштів, ніж минулого разу. Орієнтовно 300 тисяч гривень.

Після завершення заходу ліцеїсти підбили підсумки і нарахували рекордних 345 тисяч 845 гривень. Жоден навчальний заклад міста не збирав таких сум.

Всі кошти підуть на потреби українських захисників і Мавік. Загалом, в ліцеї щомісяця купували і відправляли на передову по безпілотнику.

— Щоразу в нас змінюється концепція фестивалю, вже є плани на наступний навчальний рік, — зазначає заступниця директора ліцею Богдана Лютюк. — Зібравши 345 тисяч 845 гривень ми перетнули позначку в мільйон гривень. В березні зібрали понад 258 тисяч, перед ним ярмарок приніс 221 тисячу, а найперший —168 тисяч. Так, ми зібрали рекордну суму, але не женемося за цифрами. Головна мета — підтримка захисників і Перемога. Будемо працювати на Перемогу доти, допоки буде в цьому потреба. Щиро дякуємо, що у нас велика й дружня шкільна родина з великими, сповненими добра серцями, батьки і діти є основним механізмом всієї волонтерської діяльності. Не втомлюються працювати і педагоги, які мріють навчати дітей під мирним небом України. Сподіваємось, що наступний ярмарок буде ярмарком Перемоги.

 

Читайте також:

«Колесо допомоги у вишиванці». У Вінниці відбувся благодійний велозаїзд

«Відпочинок на природі — найкраща реабілітація». Дозвілля військових, які лікуються в центрах протезування

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Олена Шевчук

    Молодці.
  • Александр Царевский

    Дякуємо
  • Дануся Лютюк

    Щиро дякуємо шкільній родині, батькам, учням, колективу ліцею за активність у проведенні ярмарку, тяжилівчанам і гостям громади за підтримку й донати.
    Лише спільними зусиллями можна досягнути високих результатів.
    Зібрані кошти у повній мірі будуть реалізовані для наближення ПЕРЕМОГИ і додано звіт.
    Вже оплачено Mavic 3 T версії Thermal, а також маємо закрити потребу у позашляховику для 172 батальйону 120 ТРО.

keyboard_arrow_up