Вінницький обласний центр служби крові розмістив на своїй сторінці у фейсбуку повідомлення SOS!
«Терміново потрібні донори всіх груп крові. Тільки разом з вами ми зможемо допомогти хворим. Пандемія не перешкода донації», — йдеться в повідомленні.
Адреса закладу: Вінниця, вулиця Пирогова, 48. Донорів готові приймати з 8.00 до 15.00 в будні та в суботу, 31 жовтня, з 9.00 до 14.00. Довідки за телефоном: 067-492-00-34.
Перед тим, як піти здавати кров, ознайомтеся з правилами та рекомендаціями від українського МОЗ.
Журналіст «20хвилин» Михайло Курдюков здавав кров у Вінниці та ділився враженнями з читачами:
«У вестибюлі мені заміряли температуру. «36.6», — спокійно повідомила працівниця центру і попросила виставити перед собою долоні: «Зараз ми їх обробимо». Сходами на другий поверх я піднявся вже з мокрими від антисептика руками.
На реєстратурі віддав свій паспорт. Усі дані внесли в електронну базу, в руках у мене опинився пакет документів: картка донора і кілька анкет. Їх я мав прочитати й поставити підпис. Після чого мене направили до лікаря.
Лікарка зібрала анамнез, поставила чимало уточнювальних запитань. Наприклад, чи був я нещодавно в Африці (це для того, щоб виключити ймовірність зараження малярією) і чи мав я контакти з хворими на COVID-19 (коронавірусу була присвячена окрема анкета). У мене виміряли тиск і на моє прохання зважили.
Обов’язковим є проходження попереднього лабораторного обстеження. Воно передбачає загальний аналіз крові й визначення її групи. Кров беруть з пальця. І мене знову відправили до лікарки. Пробігаючись очима по результатах моїх аналізів, вона вирішувала чи можу я бути донором. Ще кілька питань, кілька підписів, і ось я вже крокую в буфет.
Після чаю з вафлями, лягаю у донорське крісло. Медсестра в захисному костюмі ставить мені голку у вену й починає відкачувати кров.
Тривалість донації займає лише кілька хвилин. Вона безболісна і взагалі майже не відчувається. Впродовж цього часу я міг просто лежати, користуватися телефоном, слухати музику, дивитися телевізор або спостерігати за тим, як 450-мілілітровий контейнер поступово наповнюється моєю кров’ю. Зовсім скоро вона може врятувати комусь життя».
У Діагностичному центрі, нагадаємо, працює муніципальна ПЛР-лабораторія.
Були донором?
Читайте також:
«З дитинства я страшенно боюся голок»: історії вінничан, які стали почесними донорами
Шлях донора. Як воно, здати півлітра крові вперше (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
почти 20 заборов крови
В последний раз конечно отказали.. по не понятной причине....