Вчорашній мітинг показав, що мешканці Академічного проти кладовища. Вінничани вимагали від влади, щоб нове місце поховання створювали де інде. Наприклад, на Барському шосе. А що думають інші містяни? Про це запитали журналісти “20хвилин”.
Суспільна думка не сильно відрізнялась. Вісім мешканців Вінниці, які прийняли участь в опитуванні, вважають що кладовище будувати біля житлових масивів не треба. Один з вінничан казав, що “місто і так стоїть на костях”.
Всі з опитуваних людей казали, що краще створювати нове місце поховання за містом.
- Влада може виділити місце для кладовища в іншому місті, - каже молода вінничанка з дитиною. - До міста стільки земель приєднали, що не можна знайти куди ці гробки поставити?
Ще одне запитання стосувалось створення крематорію у місті. На думку вінничан, це непогана ідея. Але деякі вказали, що це буде дуже дорого, і не всі люди зважаться “порушити християнські традиції”. Під час опитування до журналістів підійшла жінка, яка вказала, що вона з Академічного.
- Ми проти кладовища, - обурюється жінка. - І не хочемо щоранку прокидатись і дивитись на ці хрести. З Академічним потрібно рахуватись, бо ми теж вінничани, і маємо прав не менше ніж інші люди.
Нагадуємо, вчора, 8 квітня, у Вінниці під міською радою вінничани ледь не побилися через кладовище. Мешканці Академічного протестували під стінами мерії, щоб чиновники відмінили своє рішення. Тоді як мешканці інших районів (яких було небагато на мітингу), говорили, що "якщо все законно, то чому не можна там створити місця для поховання?".
Що люди ще говорили? Дивіться у відео:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
-кладовище огородять 4 м забором, (що з верхніх поверхів не буде видно хрестів?),
-висадять швидкорослі дерева (таких ще наука не придумала),
-на Шкуринецьку трасу не будуть заїзджати по 10 раз на день похоронні процесії (напевно поставлять на поворотці шлагбаум з охоронцем, щоб фільтрувати транспорт).
І ще один перл Дроздика “як для мене і моїх сусідів, як буде це кладовище ми про нього і знати не будемо, от є і є”. Ганьба!!!
Сложилось такое ощущение, что она везде и ходила с журналистом и оператором.
2. Организовать туда сообщение автобусом + хорошо если гдето по пути электрички
3. Запретить и контролировать чтобы кладбища не создавали в городах и селах на законодательном уровне
Три банальных действия решат вопрос на длительное время, не понятно почему это неочевидно для властей.
Де це "па путі елєктрічкі", якщо все зайнято селами, дачами і підприємствами?
А ще за 23 км від Вінниці знаходиться станція Калинівка-1, а за 30 - станція Гулівці. Де там кладовище тулити і хто захоче туди півгодини їхати в електричці?
В сторону Гайворона дизель-поїзд ходить дуже рідко - теж відпадає.
В сторону Жмеринки тих 25-30 км - це як раз село Могилівка, а трохи ближче - міст через Південний Буг і промислове місто Гнівань.
А скільки треба за проїзд платити, щоб добратися за 30 км автобусом, ви знаєте?????????
Ваше "а ще 23 км" - ну это выглядит как детский сад, да и электричка это всего лишь направление мысли что нужен удобный транспорт, а растояние - ну пусть будет 7, 10 или 15 км, понятно что цифра условна. Электричка удобна тем что уже есть. Но это конечно же не единственный вариант.
Сколько платить за проезд - а сколько раз в год вы ездите на кладбище? Не способны заработать этих 100грн? Или лучше их пропить? Безусловно будут расходы на транспорт, но они в перерасчете на отдельного жителя мизерные, зато через 2 года не станет необходимости строить новое кладбище на Тяжилове, за Десной или еще где.
ЗЫ, на счет диванности эксперта - рекомендую для начала головой научиться пользоваться прежде чем на оскорбления переходить.