Три вимоги до влади висунули сьогодні представники різних політичних сил і громадських організацій під стінами Верховної Ради. Серед учасників протесту чимало вінничан. Як вже писав 20minut.ua, з Вінниці поїхало кілька автобусів, маршрутки і приватні автівки, для участі в мітингу.
Зі сцени перед Радою поставили ультиматум – мітинг буде продовжуватися, доки депутати не приймать три законопроекти:
Перший – про скасування депутатської недоторканості.
Друга вимога – прийняття нового виборчого законодавства (скасування мажоритарної системи і перехід до відкритих партійних списків).
Третя – створення антикорупційних судів.blockquote>Відео дняЖурналісти зв’язалися з кількома представниками обласних осередків політсил та громадських організацій, щоб запитати їхнє ставлення до акції 17-го, чи беруть вони участь та що думають про «третій майдан». З опитаних людей у Києві зараз тільки двоє.
«Терпіти це більше неможливо»
Людмила Щербаківська,
голова обласної осередку «Батьківщини»:– Кожна людина свідома, їй самій вирішувати, приймати участь в акції, чи не приймати, тому ми не організовували поїздки до Києва. Я особисто зараз на районі, займаюся виборчим процесом, але вимоги акції підтримую повністю. Те, що відбувається в країні, неприпустимо. Влада ця прийшла на крові людей, тому вона піде дуже швидко. Головне, щоб вона встигла втекти... Терпіти більше це неможливо. Я вважаю, що влада зараз добровільно повинна сказати: вибачте, ми помилилися, вибирайте, люди, інший парламент, вибирайте іншого президента.
«Маємо тиснути на владу»
Олексій Фурман,
голова обласного осередку "Свободи", депутат облради:– Підтримуємо акцію "Велика політична реформа". Нас не влаштовують напівміри й відстрочки влади! Настав час відповідати за свої слова зараз, а не в 2020 році. Влада бариг доживає свої дні: українська нація не буде більше давати продовжувати дерибан, який вони чинять! Маємо тиснути на владу, бо, судячи з усього, вони вже думають, що схопили Бога за бороду і їм можна плювати не тільки на виконання власних же обіцянок, але й плювати на українців, які обираючи їх щиро вірили у зміни. Вимоги акції дуже прості і дуже актуальні. В цьому скликанні один з п'ятьох депутатів-свободівців Юрій Левченко є автором законопроекту про скасування депутатської недоторканості, саме він вже зібрав понад 150 підписів нардепів за невідкладний розгляд даного законопроекту.
«Не чую запаху революції»
Анатолій Слінівський,
голова всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій і волонтерів АТО:– Ми участь в акції не беремо. Ті три вимоги, які вони винесли, я підтримую. Але перше, щоб я зробив, то ці вимоги виніс би на президента, на прем’єра і на Верховну раду. Отримав би якусь письмову відмову – тоді були б підстави вийти на акцію. А тут я не бачу лідера. І ще, знаєте, чого я не бачу і не чую? Запаху революції. От не чую і все. Чую, що ця акція - не те, тому зараз знаходжуся у Вінниці. Я на двох київських Майданах був від дзвінка до дзвінка, а зараз відчуваю – не моє те, що зараз у столиці відбувається. І мої друзі так само кажуть. Може, поки там когось не поб’ють, доти ми не ідемо? Зараз поки що тільки слідкуємо за цим в стороні.
«Дискредитували все, що можна»
Анатолій Банах,
голова Люстраційного комітету Вінниччини:– За останніх чотири роки фактично ніяких позитивних змін. Єдиний проблиск був – це спроба реформи патрульної поліції, яка, нажаль, захлеснулася. І фактично дискредитовано у нас все, що можна було дискредитувати... Якщо попитати рядових громадян, вони скажуть, що жити стало набагато гірше. Я їхав до Києва, щоб спробувати разом з однодумцями показати нашим законотворцям, що є активна частина громади, і ми хочемо змін в цій країні. Вони виражені в трьох законопроектах, тому, будь-ласка, аналізуйте, приймайте і рятуйте країну мирним способом.
«Акція буде продовжуватися»
Сергій Чумак,
командир крайової команди УНСО:– Я в Києві. На мітингу висунули вимоги до влади про ті зміни, які декларувалися ще Майданом 13-14-го року, Революцією Гідності, і до цих пір не прийняті. Ці ключові вимоги об’єднали різні політичні сили і громадські організації, тому що їх неприйняття – це ключ до тієї всієї корупції, до того всього безладу, який в країні твориться. Виконання цих вимог – цілком законотворчий процес, який по силам пришвидшити, прийняти нарешті ці законодавчі акти. З цією метою ми стоїмо і будемо тиснути на Верховну раду, бо інакше нічого не поміняється. На сцені було озвучено: мітинг буде продовжуватися, поки Верховна Рада не почне розглядати ці закони. Дивлячись на те, як Рада реагує, а вона не реагує ніяк, думаю, що це буде не одна ніч.
Читайте також:Київ зустрів з поліцією. Чому вінничани поїхали мітингувати під Верховну Раду
Мітинг у Києві. Онлайн-хроніка подій і пости вінничан
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
17.10.2017. Антимайдан намагається видати себе за Майдан.
п******л-популіст: "ніяких позитивних змін" та й при януковичу було краще! ))
Реформи в Україні. Список: http://reformy.org.ua/
кацап значить на**й