Виділять 40 тисяч гривень: як Вінниця планує зменшити кількість безпритульних тварин до 2029 року?

Виділять 40 тисяч гривень: як Вінниця планує зменшити кількість безпритульних тварин до 2029 року?
  • Вінницька міська рада прийняла рішення щодо регулювання чисельності тварин гуманними методами на території Вінницької міської територіальної громади на період 2025-2029 років.
  • Що вже зроблено для цього, що планують та які очікують результати? Розповідаємо.

Проблема безпритульних тварин у Вінниці залишається дуже актуальною. Лише нещодавно ми писали про випадки жорстокого поводження з тваринами на вулиці Олега Антонова, де зоозахисники помітили прояви насилля над тваринами, які живуть у дворах багатоповерхових будинків. Подібна ситуація спостерігається і на Космонавтів, де лише за останній рік одне кошеня побили до смерті, а інше отруїли.

Основною причиною такого жорстокого ставлення до безпритульних тварин є неприязнь деяких мешканців. Тому волонтери, активісти та зоозахисники неодноразово зверталися до Вінницької міської ради з проханням допомогти розв'язати цю проблему у місті.

Що міська влада зробила для зменшення чисельності безпритульних тварин?

Це питання хвилює багатьох. Як відомо, кілька років тому Вінницька міська рада прийняла програму з регулювання чисельності тварин гуманними методами на території Вінницької міської територіальної громади. У 2018 році було побудовано Муніципальний притулок для тварин, де тварин стерилізують (каструють), вакцинують та ідентифікують (за допомогою кліпсування). Тваринам дають час на адаптацію в притулку та повертають їх до попереднього місця перебування (місця вилову) під опіку та відповідальність фізичних осіб, підприємств, установ, громадських і благодійних організацій.

Відео дня

Згідно з новою програмою, протягом трьох років Муніципальним притулком було відловлено 1844 безпритульних тварин і надано їм відповідні ветеринарні послуги. За цей період було стерилізовано 2 894 котів і собак, кастровано — 632 та вакциновано 3 258 безпритульних тварин.

Крім того, завдяки громадським проєктам у 2023 році було додатково стерилізовано та кастровано 1240 безпритульних котів і кішок.

За даними відділу оперативного реагування «Цілодобова варта», кількість звернень мешканців щодо необхідності відлову безпритульних тварин поступово зменшується. З 2021 по 2023 рік було зареєстровано 1 071 звернення. Найбільше звернень було у 2021 році — 447, у 2022 році — 293, а у 2023 році — 331.

Що планують зробити?

У програмі зазначено, що основним напрямком з 2025 по 2029 рік буде стерилізація та кастрація якомога більшої кількості безпритульних тварин, що має призвести до скорочення їх чисельності.

На це з бюджету готові виділити 40 465 грн на п'ять років. З цієї суми 37 364,748 грн планують витратити на проведення відлову безпритульних тварин, їх утримання в Муніципальному притулку, включаючи харчування, надання ветеринарних послуг (стерилізація, кастрація, вакцинація, дегельмінтизація та інші послуги), автотранспортні послуги та реєстрацію. Ще 3 099,556 грн планують надати у вигляді фінансової підтримки громадським та благодійним організаціям, які опікуються безпритульними тваринами.

Крім того, у програмі передбачено заходи для підвищення рівня обізнаності населення щодо відповідального та гуманного ставлення до тварин. Серед них: виготовлення інформаційних буклетів та інших матеріалів, а також проведення інформаційної та навчально-просвітницької роботи, розміщення реклами у засобах масової інформації.

Яких результатів очікують?

За п'ять років планують стерилізувати та каструвати 7 815 котів і собак. З цієї кількості 2 805 тварин буде стерилізовано або кастровано у БО «Вінницький обласний фонд захисту тварин «Планета», а 5 010 — у Муніципальному притулку для тварин.

Також очікують зменшення кількості скарг до «Цілодобової варти» з 331 до 195 звернень на рік (такий результат планують досягти у 2029 році).

 


Читайте також:

Ціни на житло для студентів у Вінниці: вартість гуртожитків, кімнат та квартир поблизу ВНЗ

ДонНУ тепер не на першому місці: рейтинг вінницьких вищих навчальних закладів 2024 року

Скільки заробляють працівники медзакладів Вінниці? Аналіз зарплат за перший квартал 2024 року

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • 𝐴𝑟𝑡𝑒𝑚

    Спасибо, рассмешили
  • CHANDNI

    За месяц можно отстрелять всех
  • Ihor

    650 грн в місяць? Нехай за собі таку зроблять пі...си
  • Ihor

    8000 грн на рік? Йобнулись зовсім... Тварі, а не влада

keyboard_arrow_up