Одного до смерті побили, іншого отруїли... Випадки жорстокого поводження з котами у Вінниці
- Вінничанка Ольга Ляшенко розповіла, що біля житлових будинків на Космонавтів часто спостерігається жорстоке поводження з безпритульними тваринами. Їх б'ють та отруюють.
- Чому звернення до правоохоронців не допомагають розв'язати проблему? Розповідаємо.
Нещодавно ми розповідали, що зоозахисники не можуть зупинити жорстоке поводження деяких людей із безпритульними тваринами на вулиці Олега Антонова. Та схожа ситуація і в районі Вишеньки, зокрема, біля багатоповерхових будинків на проспекті Космонавтів, де також б'ють і отруюють чотирилапих.
Про це редакції розповіла Ольга Ляшенко — опікун п'яти котиків, які живуть біля її дому.
— Ще два роки тому тут було 36 котів. Їх тоді викинули, серед них були і породисті. Я за власний кошт стерилізувала їх, робила щеплення, лікувала та годувала. У них навіть є міжнародні паспорти. Нині залишилося п'ять котиків. Багатьох я змогла віддати в родини, — говорить жінка. — Я зробила для них укриття, замовляла його спеціально. Це не просто якась халабуда, а утеплений дерев'яний будиночок, за який я ще п'ять років тому заплатила чотири з половиною тисячі гривень. Я зібрала 53 підписи сусідів на встановлення цього укриття, включно з особистими дозволами мешканців першого поверху. Але в середині літа мені довелося його прибрати. Зараз він знаходиться на зберіганні у нашій управляючій компанії.
Причина — страх, що деякі люди, знаючи постійне місце перебування тварин, можуть їх отруїти, побити до смерті або спалити будиночок.
Такі побоювання виникли через те, що зоозахисниця періодично знаходила отруту біля тварин. Рік тому один з котиків помер від жорстокого побиття. Ще одного чотирилапого отруїли, але його вдалося врятувати завдяки переливанню крові. Наразі він живе у Ольги. Оскільки немає прямих доказів, що це зробив хтось конкретний, винних не можуть притягнути до відповідальності.
Переслідування, цькування та погрози
Ольга розповіла, що у дворі є три жінки похилого віку, які активно виступають проти того, щоб чотирилапі жили поруч. Вони пояснюють свою позицію тим, що від тварин неприємний запах і вони є рознощиками хвороб. Активно виступати проти тварин вони почали два роки тому.
Жінки спеціально виходять на вулицю, щоб побачити, де Ольга годує тварин, і починають словесні перепалки, іноді висловлюючи погрози як в бік опікунки, так і в бік котиків. Ольга Ляшенко пригадала випадки, коли їй підкидали сміття під двері квартири, зводили наклепи про неї та погрожували. Через моральний тиск молода жінка навіть потрапила до лікарні.
— Вони довели мене своїми переслідуваннями та цькуванням. Через їхні наклепи я потрапила до лікарні. Десять днів лежала на крапельницях. У мене був гіпертонічний криз, — розповідає Ольга.
Були подані як колективні, так і особисті заяви до поліції про те, що небайдужим людям перешкоджають опікуватися тваринами. З жінками проводили бесіди, і протягом місяця конфліктів не виникало. Проте невдовзі все почалося знову.
Це карається законом
Нагадаємо, що є стаття. 89 КУпАП про жорстоке поводження з тваринами. І вона каже, що знущання над тваринами (завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин) караються штрафом від 3400 до 5100 гривень.
А за статтею 299 Кримінального кодексу України, жорстоке поводження з тваринами (у тому числі безпритульними, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій) карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.
Крім того, у Вінниці діє програма, прийнята сесією, з регулювання чисельності тварин гуманними методами. Вона передбачає, що в нашому місті безпритульні тварини підлягають вилову, перебувають на карантині, стерилізуються, вакцинуються, соціально адаптуються і випускаються на попереднє місце проживання.
Також Кабмін визначив порядок, як саме ці тварини мають проживати й де. І згідно з цим порядком, опікуни можуть за згодою власника земельної ділянки встановлювати та облаштовувати для тварин місця проживання, тобто робити укриття або будки.
Як вінничани бачать вирішення проблеми з безпритульними тваринами?
Ситуація з жорстоким поводженням із тваринами у Вінниці, як бачимо, не є рідкістю. За словами речниці поліції Заріни Маєвської, з початку року відкрили сім проваджень за фактами жорстокого поводження з тваринами. Це стосується як домашніх, так і безпритульних тварин.
Проте можна припустити, що кількість фактів насправді є значно більшою.
Повертаючись до теми безпритульних тварин, зоозахисники та волонтери вже не раз зверталися до міської влади з проханням допомогти вирішити цю проблему. Однак по сьогодні вагомих кроків, як кажуть активісти, не зробили. Тож ми вирішили запитати звичайних вінничан, які вони бачать шляхи розв'язання проблеми з безпритульними тваринами.
Деякі мешканці міста висловилися за створення місць для безпритульних тварин у кожному ОСББ, які утримували б за рахунок мешканців. Інші вважають, що необхідно відкрити більше притулків для тварин.
Ольга Шитікова висловила таку думку:
— Цю проблему потрібно вирішувати комплексно! Треба прийняти закон, який зобов'язуватиме реєструвати тварин на паспортні дані власника, імплантувати чіпи та видавати дозволи на придбання тварини. Інакше це буде лише локальне та обмежене вирішення проблеми.
Вінничанка Олена вважає, що необхідно на законодавчому рівні підтримати тих, хто займається стерилізацією та лікуванням тварин.
— Я волонтер уже дуже давно, але все роблю за свій кошт. Треба запровадити жорсткі штрафи для тих, хто викидає приплід від домашніх тварин. А тих, хто їх вбиває, слід садити до в’язниці. Зобов’язати всіх власників стерилізувати котів і собак. Я жила на вулиці Антонова і з дитинства бачила, як сусіди труїли та вбивали тварин.
Світлана Рулько зазначила, що стерилізацію необхідно зробити безкоштовною з одночасним чіпуванням на паспорт людини.
— Тоді люди ставитимуться відповідальніше до розмноження тварин, адже будуть змушені їх утримувати (якщо принесли на стерилізацію), — каже жінка. — Також вважаю, що в багатоповерхівках мають залишатися деякі отвори в підвали, щоб тварини могли там ховатися. Певні комунальні організації могли б їх відловлювати для стерилізації та ставити кліпси на вуха. У великих багатоповерхівках люди все одно підгодовують тварин, тому має бути виділено місця для цього. Ну і потрібні жорсткіші закони, які каратимуть людей, що вбивають своїх тварин, залишають їх без догляду та наражають на небезпеку. Сім'ї (власники тварин), які викинули тварину, мають платити великі штрафи й більше не мати можливості заводити жодних тварин. Таких власників слід тримати на обліку як потенційних злочинців.
Більше думок на цю тему можете прочитати тут.
Читайте також:
Скільки заробляють працівники медзакладів Вінниці? Аналіз зарплат за перший квартал 2024 року
Безкоштовна психологічна допомога: як та де скористатися послугами Центрів життєстійкості
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Валентин Николаевич
Светлана Криштафович
Нелюди...
Нам на смітник приносять цуценят , два - три рази на рік, є люди які намагаються їх прилаштувати, а хтось труїть.
Безпритульні тварини це біда кожного двору, хоч і чіповані, стерилізовані , але собаки є собаки , вони гавкають , кидаються на перехожих, велосипедистів, дехто боїться до істерики, навіть тих що на повідку...
Наталія Рибаченко
Надія Гонтар