Як вирішити проблему безпритульних тварин? Ми запитали вінничан

- Днями журналістка «20 хвилин» спілкувалася з жителями вулиці Антонова.
- Їй розповіли, що мешканці деяких будинків вороже ставляться до пухнастих безхатьків: забирають в них їжу і воду, виганяють з двору, а іноді навіть б'ють.
- У Вінниці багато безпритульних чотирилапих, а питання їх обліку, розміщення і вакцинації досі не врегульоване належним чином.
- Що на вашу думку має зробити влада?
Про це ми запитали наших читачів на сторінках «Новини Вінниці на 20хвилин» у Facebook та Instagram. Загалом отримали 62 відповіді. Ось деякі з них:
Ольга Шитікова
— Цю проблему потрібно вирішувати комплексно! Прийняти закон який буде зобов’язувати тварин реєструвати на паспортні дані власника, щоб водився чіп, видавався дозвіл на придбання тварини. Бо в іншому випадку це просто локальне і вузьке подолання проблеми.
Юлія Печенюк
— Влада не думає про громадян України, що вже казати за друзів наших менших. Зневажаю тих, хто ображає тварин! Бажаю, щоб таких людей теж ображали в суспільстві.
Veronika Sol
— Вінницька влада може співпрацювати з волонтерами які стерилізують безхатніх тварин, обробляють від паразитів, годують і ставлять будиночки. А також співпрацювати з волонтерськими організаціями такими як Happy Paw, щоб в школах робити проекти з дітьми, вчити як поводитись з тваринами.
Ольга Ключковська
— На місцевому рівні необхідно зобовʼязати кожного, хто утримує тварину, стерилізувати її. Одиноким людям, які полюбляють тварин, робити подарунки у вигляді цих самих тварин і щомісячно доплачувати допомогу на утримання цієї ж тваринки. Але для початку краще створити службу з безпеки та охорони чотирилапих.
Олена
— Потрібно на законодавчому рівні підтримати тих хто стерилізує і лікує. Я волонтер уже дуже давно, але все роблю за свій кошт. Треба жорсткі штрафи тим, хто викидає приплід від домашніх тварин. А тим хто убиває — тюрма. Зобовʼязати всіх власників стерилізувати котів і собак. На Антонова я жила і з дитинства бачила, як сусіди труїли та вбивали тварин.
А як ви думаєте, що потрібно зробити у Вінниці, аби місто стало безпечним для безпритульних тварин? Пишіть у коментарях!
Читайте також:
За вашими спостереженнями, як реагують вінничани на хвилину мовчання? Ми запитали вінничан
Чи зменшилася кількість спожитого світла через відключення? Ми запитали вінничан
Які наслідки відключень світла є для вас найбільшою проблемою? Ми запитали вінничан
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Алла Зимина
Служба яка контролює життя домашніх і вуличних тварин.
На метровому цепу все життя в будці на сонці і морозі тварина не повинна страждати.
Контроль за розплідниками , дозвільні документи на цю діяльність.
Допомога волонтерам , які лікують, годують тварин .
Створити притулки .
Жорстока відповідальність за викинутих як сміття тварин, а тим більше вбитих .
Доступна стерилізація для людей які своїм коштом це не можуть зробити .
Стерилізація обов'язково, за виключенням, тварин де є ризик , що це нашкодить здоров'ю.
Власник перед купівлею тварини має отримати дозвіл на те у психолога .
Тварина зареєстрована повинна бути і Власник несе відповідальність протягом життя тварини .
Ще цікава ситуація, коли власник йде з життя , хто успадкує спадщину, чи не він має взяти й тварину? Бо дуже часто тварина йде на вулицю.
Олена Коваленко