В Україні зафіксували землетрус за шкалою три бали: що відомо
- Повідомлення про землетрус з'явилось на сторінці у Фейсбук Головного центру спеціального контролю. За шкалою Ріхтера, землетрус мав магнітуду 3,0 та був зафіксований у Полтавському районі.
— Ввечері 09 листопада о 20.29 був зареєстрований землетрус в Полтавський області, магнітудою 3,0 (за шкалою Ріхтера), на глибині 8 км. Епіцентр землетрусу знаходиться в Полтавському районі, Полтавської області, на захід від міста Полтава, на глибині 8 км, — розповіли в Головному центрі спеціального контролю.
За шкалою Ріхтера, землетрус мав магнітуду 3,0, що належить до слабких. Такі тремтіння відчуваються в приміщеннях на верхніх поверхах. Зазвичай підземні поштовхи відчутні для небагатьох людей, які перебувають всередині приміщення, а просто неба — тільки в сприятливих умовах. Коливання подібні зі струсом, утвореним вантажівкою. Від землетрусу такої сили можна помітити легкі коливання легких предметів, трохи сильніше — на верхніх поверхах.
Нагадаємо, 16 вересня, в Румунії стався землетрус магнітудою 5,5. Підземні поштовхи відчули в Болгарії, Молдові та Україні, зокрема, у Вінниці. За даними Національного інституту дослідження і розробки фізики Землі, землетрус стався близько 17:40 на глибині 140 км у повіті Бузеу, сейсмічна зона Вранча.
Тоді Вінничани, не всі, відчули поштовхи. Ось були їх реакції з соцмереж:
- Це що землетрус??? Мене так хитнуло.
- Будинок цегляний, вулиця Пирогова район ринку Урожай 10 поверх. Хитнуло вліво-вправо. Дверцята у шафі відчинилися одна половинка.
- Гайсинський район.ТАК!!!
- Вінницька область. Так.
- Ямпіль, тряснуло трішки..
- Так, добре труснуло 5 поверх. Тульчинський район.
- На 9 поверсі було відчутно дай Боже.
- Чула тумбочка затрусилася.
- Реально пару хвилин тому відчула поштовх. Вінниця. Навіть думала, що десь вибух, але було тихо. Тому теж подумала, що землетрус.
- Так, на Хуторах чула, під ногами як хвиля пройшла.
- Так, думала показалось, Вишенька.
- Так, але ледь відчутно було!
- Томашпіль — легенький поштовх.
Чому виникають землетруси і як себе захистити
Основними сейсмічними зонами України є Прикарпаття, Закарпаття, Тернопільська, Чернівецька, південно-західна частина Одеської області та Дніпропетровська область.
Від 2015 року в області зареєстрували близько 10 землетрусів, три з яких відбулися цьогоріч. Найсильніший землетрус був у 2015 році. Його осередок розташовувався на кордоні Полтавської та Сумської областей. Тоді поштовхи відчули у майже 13 населених пунктах.
Причиною такого явища є рухи тектонічних плит, які пояснюють природу землетрусів на Полтавщині. Область лежить на стику Українського кристалічного щита та Дніпровсько-Донецької впадини, тому землетруси на цій території були, є і будуть. Деякі з них можуть відчуватися людьми, а інші ні, бо мають середню енергетику.
Під час землетрусів експерт радить зберігати спокій, навіть якщо відчули поштовхи. Якщо є можливість, то необхідно залишити приміщення, перекрити всі комунікації, допомогти літнім людям і дітям, не користуватися ліфтами. Якщо люди залишаються у приміщенні, необхідно відійти від предметів, які можуть впасти і нашкодити здоров’ю.
Читайте також:
ДТП на перехресті Келецької та Політехнічної: зіткнулись автомобіль ВАЗ та мотоцикл
Вінничани скаржаться на погану якість повітря у місті. Дізналися, що відбувається
Наземне протирадіаційне укриття в ліцеї №13: як виглядає сховище за 52 мільйони
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.