USB-адаптери та мобільні роутери: як повернути інтернет, коли світло вимкнене, а зв’язок поганий
- Після відключень світла одразу зникає бездротовий інтернет, а подекуди ми маємо проблеми ще й з мобільним. На щастя існує кілька простих, але, на жаль, не завжди бюджетних способів, розв'язувати це болюче питання.
Здається, ми почали звикати до того, що як тільки у помешканні зникає світло, слідом одразу пропадає інтернет. Причому мова не лише про роботу домашнього Wi-Fi роутера, але й про 4G та 3G на смартфонах. Через це ми маємо чимало незручностей з виконанням роботи, а подекуди сигнал настільки слабкий, що не провантажуються навіть повідомлення у месенджерах, не говорячи вже про фото та відео.
У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку (НКЕК) спробували роз’яснити причини цих перебоїв. За їхніми словами, причина в обладнанні з якого складається базова станція мобільного зв’язку. Воно очікувано не працює без електрики. Тому, коли електрика вимикається, сигнал слабшає, а потім взагалі зникає. Відображається це не лише на якості інтернету, але й зв’язку. Простіше кажучи, коли у вас вдома зникає світло, найближчі базові станції, з великою ймовірністю, також знеструмлені.
«Базові станції обладнані резервними джерелами живлення. Це акумуляторні батареї, які автоматично вмикаються, коли припиняється централізоване електроживлення. Вони здатні забезпечувати автономну роботу базової станції від двох до п’яти годин за умови повної зарядки. Якщо батарея витратила заряд, їй потрібен тривалий час для підзарядки», — кажуть у НКЕК.
Суттєве навантаження на мережу зменшує термін автономної роботи. Зокрема, для забезпечення мобільного інтернету стандарту 4G базові станції використовують більше електроенергії. Тому під час вимкнень світла мобільні оператори відключають частину обладнання, щоб надавати пріоритет голосовим послугам зв’язку. Саме тому у НКЕК радять у цей проміжок часу обмінюватися інформацією через SMS та месенджери, адже вони поглинають менше ресурсів.
Як бути, якщо такий варіант не підходить? Скажімо, потрібно під'єднатися на важливу зустріч через Zoom, стежити за останніми новинами, чи виконувати будь-які інші операції, що залежать від з’єднання з інтернетом. На щастя існує кілька способів, які можуть розв’язати цю проблему.
По-перше, можна спробувати скористатися послугою національного роумінгу на мережах операторів Vodafone, Kyivstar та lifecell. Для цього вам потрібно ввімкнути Автовибір мережі. Робиться це ось як:
1. Android: Налаштування — Мобільна мережа (чи Підключення) — Оператор
iOS: Параметри — Стільникові дані — Вибір мережі
2. Знайдіть та виберіть доступну мережу: Vodafone, Kyivstar та lifecell. Щоб працював інтернет, увімкніть Передачу даних у роумінгу (Android) та Роумінг даних (iOS)
3. Зателефонуйте, надішліть повідомлення в месенджері або SMS. Якщо зв'язок не з'явився, спробуйте ще раз або виберіть іншого оператора.
Іншим способом повернути інтернет є USB-адаптери. Це такі кабелі, за допомогою яких можна під’єднувати різні прилади, як ось Wi-Fi роутер, до повербанка. Тобто, коли у вашому помешканні немає світла, повербанк живить роутер і ви маєте інтернет. Та корисним такий спосіб буде лише за умови, що ваш провайдер (той, хто надає послугу інтернет), забезпечив своє обладнання резервним живленням. Аби дізнатися, чи підходить вам USB-адаптер, потрібно зателефонувати провайдеру та вказати свою домашню адресу. Якщо в кол-центрі кажуть, що живлення є, можете сміливо йти та купувати адаптер. Коштує такий девайс від 100+ гривень.
Також можна придбати мобільний роутер. Завдання цього винаходу полягає в тому, аби ловити стільникові мережі та роздавати мобільний інтернет по Wi-Fi. Різновидів цих гаджетів є чимало. Від якості та ціни роутера залежатиме швидкість інтернету, яку він роздаватиме, місткість його акумулятора, кількість гаджетів, які можна одночасно від нього увімкнути, можливості ловити сигнал, можливості працювати від повербанку тощо. Зазвичай працюють вони від сім-карт будь-який мобільних операторів. Середня вартість пристрою коливається в межах півтори-двох тисяч гривень. Найдешевші пропозиції можна знайти за 400-500 гривень.
Ще одним способом повернути інтернет є так звані репітери, або підсилювачі зв’язку, якщо говорити простіше. Працюють вони завдяки антенам, що приймають сигнали від базової станції вашого оператора. Зазвичай такі пристрої використовують у локаціях, де завжди погане покриття, наприклад, підвальні приміщення чи віддалені від міст населені пункти. Підсилювач добре приймає сигнал всередині приміщень і передає його на телефони, які поруч з ним. Частіше можна зустріти репітери, що працюють від розеток (можна від генератора, портативної зарядної станції), але є моделі, здатні функціонувати й від повербанків. Вартість гаджетів стартує від 1500 гривень.
Врешті-решт можна скористатися терміналом «Старлінк». Найпростіше зробити це у Пунктах Незламності, де вони абсолютно безплатні для усіх охочих. Можна й купити такий термінал собі додому. Задоволення це направду недешеве: від 15 тисяч гривень. Поза тим, доведеться регулярно віддавати від 75 доларів за місячний пакет супутникового інтернету.
Читайте також:
«У нас тепер цілодобовий режим роботи»: як бізнеси справляються з постійними вимкненнями світла
Остаточна заборона пластикових пакетів. Чи дотримуються нововведень у магазинах Вінниці?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Vladyslav Hrechaniuk
Joyful Ojoma
Инна Ратушная
AK reply Инна Ратушная
Алина Ильченко
Алина Ильченко reply Алина Ильченко
Вероника Раджабова-Бойко reply Алина Ильченко
AK reply Алина Ильченко