USB-адаптери та мобільні роутери: як повернути інтернет, коли світло вимкнене, а зв’язок поганий

USB-адаптери та мобільні роутери: як повернути інтернет, коли світло вимкнене, а зв’язок поганий
  • Після відключень світла одразу зникає бездротовий інтернет, а подекуди ми маємо проблеми ще й з мобільним. На щастя існує кілька простих, але, на жаль, не завжди бюджетних способів, розв'язувати це болюче питання.

Здається, ми почали звикати до того, що як тільки у помешканні зникає світло, слідом одразу пропадає інтернет. Причому мова не лише про роботу домашнього Wi-Fi роутера, але й про 4G та 3G на смартфонах. Через це ми маємо чимало незручностей з виконанням роботи, а подекуди сигнал настільки слабкий, що не провантажуються навіть повідомлення у месенджерах, не говорячи вже про фото та відео. 

У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку (НКЕК) спробували роз’яснити причини цих перебоїв. За їхніми словами, причина в обладнанні з якого складається базова станція мобільного зв’язку. Воно очікувано не працює без електрики. Тому, коли електрика вимикається, сигнал слабшає, а потім взагалі зникає. Відображається це не лише на якості інтернету, але й зв’язку. Простіше кажучи, коли у вас вдома зникає світло, найближчі базові станції, з великою ймовірністю, також знеструмлені.

«Базові станції обладнані резервними джерелами живлення. Це акумуляторні батареї, які автоматично вмикаються, коли припиняється централізоване електроживлення. Вони здатні забезпечувати автономну роботу базової станції від двох до п’яти годин за умови повної зарядки. Якщо батарея витратила заряд, їй потрібен тривалий час для підзарядки», — кажуть у НКЕК. 

Суттєве навантаження на мережу зменшує термін автономної роботи. Зокрема, для забезпечення мобільного інтернету стандарту 4G базові станції використовують більше електроенергії. Тому під час вимкнень світла мобільні оператори відключають частину обладнання, щоб надавати пріоритет голосовим послугам зв’язку. Саме тому у НКЕК радять у цей проміжок часу обмінюватися інформацією через SMS та месенджери, адже вони поглинають менше ресурсів. 

Як бути, якщо такий варіант не підходить? Скажімо, потрібно під'єднатися на важливу зустріч через Zoom, стежити за останніми новинами, чи виконувати будь-які інші операції, що залежать від з’єднання з інтернетом. На щастя існує кілька способів, які можуть розв’язати цю проблему. 

Відео дня

По-перше, можна спробувати скористатися послугою національного роумінгу на мережах операторів Vodafone, Kyivstar та lifecell. Для цього вам потрібно ввімкнути Автовибір мережі. Робиться це ось як: 

1. Android: Налаштування — Мобільна мережа (чи Підключення) — Оператор

iOS: Параметри — Стільникові дані — Вибір мережі

2. Знайдіть та виберіть доступну мережу: Vodafone, Kyivstar та lifecell. Щоб працював інтернет, увімкніть Передачу даних у роумінгу (Android) та Роумінг даних (iOS)

3. Зателефонуйте, надішліть повідомлення в месенджері або SMS. Якщо зв'язок не з'явився, спробуйте ще раз або виберіть іншого оператора.

Іншим способом повернути інтернет є USB-адаптери. Це такі кабелі, за допомогою яких можна під’єднувати різні прилади, як ось Wi-Fi роутер, до повербанка. Тобто, коли у вашому помешканні немає світла, повербанк живить роутер і ви маєте інтернет. Та корисним такий спосіб буде лише за умови, що ваш провайдер (той, хто надає послугу інтернет), забезпечив своє обладнання резервним живленням. Аби дізнатися, чи підходить вам USB-адаптер, потрібно зателефонувати провайдеру та вказати свою домашню адресу. Якщо в кол-центрі кажуть, що живлення є, можете сміливо йти та купувати адаптер. Коштує такий девайс від 100+ гривень. 

Також можна придбати мобільний роутер. Завдання цього винаходу полягає в тому, аби ловити стільникові мережі та роздавати мобільний інтернет по Wi-Fi. Різновидів цих гаджетів є чимало. Від якості та ціни роутера залежатиме швидкість інтернету, яку він роздаватиме, місткість його акумулятора, кількість гаджетів, які можна одночасно від нього увімкнути, можливості ловити сигнал, можливості працювати від повербанку тощо. Зазвичай працюють вони від сім-карт будь-який мобільних операторів. Середня вартість пристрою коливається в межах півтори-двох тисяч гривень. Найдешевші пропозиції можна знайти за 400-500 гривень. 

Ще одним способом повернути інтернет є так звані репітери, або підсилювачі зв’язку, якщо говорити простіше. Працюють вони завдяки антенам, що приймають сигнали від базової станції вашого оператора. Зазвичай такі пристрої використовують у локаціях, де завжди погане покриття, наприклад, підвальні приміщення чи віддалені від міст населені пункти. Підсилювач добре приймає сигнал всередині приміщень і передає його на телефони, які поруч з ним. Частіше можна зустріти репітери, що працюють від розеток (можна від генератора, портативної зарядної станції), але є моделі, здатні функціонувати й від повербанків. Вартість гаджетів стартує від 1500 гривень. 

Врешті-решт можна скористатися терміналом «Старлінк». Найпростіше зробити це у Пунктах Незламності, де вони абсолютно безплатні для усіх охочих. Можна й купити такий термінал собі додому. Задоволення це направду недешеве: від 15 тисяч гривень. Поза тим, доведеться регулярно віддавати від 75 доларів за місячний пакет супутникового інтернету.

Читайте також:

«У нас тепер цілодобовий режим роботи»: як бізнеси справляються з постійними вимкненнями світла

Остаточна заборона пластикових пакетів. Чи дотримуються нововведень у магазинах Вінниці?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (12)
  • Vladyslav Hrechaniuk

    Ці переходники до роутера барижать, по 350-400 грн/один.. На Алі Експрес 40-50 грн/один... Але місяць чекати на доставку
  • Joyful Ojoma

  • Инна Ратушная

    Можливо потрібно знизити вартість надання послуг, а то якось платити 500 грн. в місяць за 240 годин користування - це якось забагато..... Але хто думає про людей....

    AK reply Инна Ратушная

    А демпінг цін у Хмельницькому тоді за які гроші робити (я про еверест)
  • Алина Ильченко

    Водафон інтернет - повне дно, більше немає ніж він є, а от Київстар приємно дивує.

    Алина Ильченко reply Алина Ильченко

    Вероника Раджабова-Бойко кому як. В мене навпаки

    Вероника Раджабова-Бойко reply Алина Ильченко

    Аліна Півторак навпаки Київстар дно, а водафон нормально

    AK reply Алина Ильченко

    Все залежить від базових станцій, кількості абонентів на ній і часу відключення світла. Є місця де все навпаки, судити однозначно важко.

21:35 Створюють класичні чоловічі костюми для бренду Hugo Boss: фабриці «Володарка» 100 років 21:10 На Вінниччині невідомі підпалили очерет, де рибалив хлопчик. У якому стані дитина? 20:55 Електронний рецепт на ліки: які нововведення вели у квітні 20:21 Герой України Вадим Ворошилов «Кaraya» поставив автограф на ракеті, якою знищив ворожий дрон photo_camera Від читача 10:40 Стаття 40 ККУ – можливість виправдати дії, які вчиненні під впливом фізичного примусу 20:04 Митрополит Симеон освятив купол і хрест для храму князя Володимира в Десні 19:16 Вінницькі історики опублікували унікальний документ — план міста 1840-х років 19:09 Токар та автослюсар. У Центрі профтехосвіти №1 переселенців безкоштовно навчають новим професіям play_circle_filled photo_camera 18:00 У Гніванській громаді поліцейські затримали торговця амфетаміном 17:15 Сучасні та енергоощадні: у Вінниці замінюють вікна в під'їздах багатоповерхівок 16:40 У Вінниці обговорюють плани на територію між «Ювілейним» та музеєм Коцюбинського: коли громадські слухання? 16:03 У Ладижині на колінах прощалися з гранатометником Андрієм Ковалем 15:25 «Все сподівався, що Серьожка виживе...» Майор поліції став солдатом й загинув, прикриваючи поранених photo_camera 14:59 На Вінниччині безкоштовно лікують пацієнтів з гострим інфарктом міокарда 14:35 Продали на майже 18 мільйонів гривень. Хто купує комунальну нерухомість Вінниці? photo_camera 14:30 Чим зайняти дітей у Вінниці під час весняних канікул? (партнерський проєкт) 13:43 Вінничанка за поламану руку стягнула з водія електросамоката понад 150 тисяч гривень 13:11 Реалії Бахмутських окопів. Що розповіло про вінничанина британське видання 12:15 Березневі акції та знижки на медичні послуги у Вінниці (партнерський проект) 12:12 «Немовби відчував — всім написав»: друзі згадують Віктора Стасюка, який загинув під Бахмутом photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up