Україномовний контент на YouTube для підлітків та дорослих. Добірка 40 каналів

Україномовний контент на YouTube для підлітків та дорослих. Добірка 40 каналів
  • Психолог Анна Романик зробила добірки каналів з україномовним контентом. Тут цікавинки і для дорослих, і для підлітків.

— Продовжуємо наповнювати колекцію україномовних каналів із пізнавальним контентом.Сьогодні пропоную добірку каналів на платформі YouTube із україномовним контентом, який буде цікавим для дорослих та учнів старшої школи, стане корисним при підготовці до іспитів у їх навчанні, — зазначає Анна Романик. — Переконана, що добірка принесе задоволення для усіх, хто нею скористається!

Наука та освіта

Alpha Centauri

Канал створений групою ентузіастів, які перекладають зарубіжні наукові ролики українською мовою. Головна мета проєкту — популяризація науки і розвиток наукової думки.

Відео дня

Посилання: https://youtube.com/c/AlphaCentauriUkraine

NEED / science & education

Автори каналу пояснюють звичні або нові явища крізь призму науки. NEED science & education транслює інформацію по основних 3 напрямках: соціоформуючий (політологія, економіка, філософія та культурологія); розуміння світу (математика, фізика, біологія, хімія та історія); розуміння себе (біологія людини, медицина, психологія).

Посилання: https://www.youtube.com/c/NecessaryEducation/

LearningUa

Наука простими словами. На каналі можна знайти відео із дослідами, науково-популярні відео з фізики, природи, відеоуроки з української мови та математики.

Посилання: https://youtube.com/c/Learningua

Enjoy The Science

Незвичайний канал, в якому поєднані різнопланові відео. Там зустрінете ролики з тем: психологія, біологія, філологія, література, культура. Буде цікавим для старших дітей та дорослих.

Посилання: https://youtube.com/c/EnjoyTheScience

Цікава наука

Автором каналу є вчитель фізики з м. Рівне. На каналі доступна велика кількість науково-популярних та освітніх відео з біології, фізики, астрономії, географії, математики, які перекладені та озвучені українською мовою.

Посилання: https://youtube.com/c/cikavanauka

Клятий раціоналіст

Канал пропонує науково-популярний контент. Автор проєкту розвінчує міфи, просуває науковий світогляд, скептицизм, раціоналізм і здоровий ґлузд, ділиться доказовими лайфхаками й запрошує відомих вчених.

Посилання: https://www.youtube.com/channel/UCioz7pLeEpBNrFfwHb2m-pA/

toBeUkrainian – Переклади українською

На каналі викладаються іноземні відео з перекладом та озвучкою українською мовою, щоб тренувати англійську та рідну мову. Математика, фізика, хімія, біологія та інші шкільні предмети, які здавалися нуднини, стають улюбленими.

Посилання: https://www.youtube.com/channel/UCpFKlj193lNquqj4vyY2qyA/

Tokar.ua

Канал присвячений космосу, технологіям та винаходам: простими словами пояснюються складні технології. А ще на каналі виходять відео про те, як влаштована Вікіпедія, про цифрову безпеку, про те, як функціонує сонячна система і приділяють увагу українській (і не тільки) історії.

Посилання: https://www.youtube.com/c/Tokarua/

Записник — наука, творчість і навчання українською

На даному каналі Ви знайдете: цікаві факти, топи; уроки математики та інформатики; документальні та пізнавальні фільми; анімаційні фільми та багато іншого; DIY проекти.

Посилання: https://www.youtube.com/channel/UCblp9ukQEofvyEqj9k-0KvQ/

Твоя Підпільна Гуманітарка

Назва вичерпно пояснює суть проєкту: на цьому каналі Ви знайдете лекції, інтерв’ю та онлайн-дискусії, що в той чи інший спосіб стосуються гуманітарних наук. Ясна річ, таке вільне формулювання розв’язує авторам руки у виборі теми, які обіцяють, що буде цікаво.

Поислання: https://www.youtube.com/.../%D0%A2%D0%B2%D0%BE%D1%8F%D0.../

Наука для дітей

Про науку доступно дітям від фанатів наукової програми Галілео.

Посилання: https://youtube.com/channel/UC8ZuuwAk3qk_GcXY1tzDSfQ

UA dokumental

Документальні, історичні та науково-популярні фільми, які озвучені українською мовою.

Посилання: https://youtube.com/channel/UCneebYPhukJW4ykV7ZMtVlw

Докфільм HD

Канал з кращими документальними фільмами. Автори каналу не обмежуються однією темою. На каналі можуть бути фільми різної тематики: від історії до кіно, від техніки до живої природи.

Посилання: https://www.youtube.com/channel/UCLnxnSCtkQGaY746aNHSSZw/

Наука та Всесвіт

На каналі переклади і озвучення українською мовою науково-популярних відео із фактами сучасних досліджень космосу, людини, природи.

Посилання: https://youtube.com/channel/UC9gDR8zmbMhgEULgXipm3OA

Українська мова та література

Амбасадорка української КУЛІКОВА Ольга

Авторка каналу робить українську мову живою, сучасною, модною, а також просто і зрозуміло пояснює літературу. На каналі можна знайти ролики про фразеологізми та фонетику, біографію письменників, літературні твори шкільної програми та багато іншого.

Посилання: https://www.youtube.com/channel/UCokkq8IciTwdX3cnfxsBhiQ/

дисКурс

Вивчати українську мову — легко й цікаво! Саме це автори каналу хочуть довести своїми відео.

Посилання: https://www.youtube.com/.../%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%9A%D1.../

на всі двісті

Підготовка до ЗНО з української мови.

Посилання: https://www.youtube.com/.../%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1.../

ідея олександрівна

На каналі авторка розповідає цікаве та нестандартне про мову та літературу, але не тільки. Бо філологія – це не тільки про зубріння правил чи викладання в школі. Це стан душі, яким дуже хочеться поділитися з людьми.

Посилання: https://www.youtube.com/c/ideyaolexandrivna/

Англійська мова

English for Everybody

100 відеоуроків англійської з нуля.

Автор каналу запрошує усіх, хто почав, продовжує або закінчив вивчення англійської мови! На каналі викладаються навчальні відеоролики для різних рівнів — від початківців до proficient.

Посилання: https://www.youtube.com/c/Jukol_English/

Англійська по-простому

Застовником каналу є учитель англійської мови, який живе в Лондоні. Канал створено, аби замість стереотипних та традиційних підходів у вивченні англійської застосовувати щось нове для України, що широко використовується за кордоном.

Посилання: https://www.youtube.com/c/RalfVirst/

Історія

Історія без міфів

Канал про історію України та світу без прикрас та фальсифікацій. Експертами відео виступають фахові історики, а тематика випусків охоплює всі періоди й висвітлює політичну, військову, економічну історію, історію міжнародних відносин, історію культури, мистецтва і спорту, біографії видатних особистостей.

Мета проєкту — спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.

Щотижня на каналі виходить два нових відео: «Історія без міфів» та «10 запитань історику».

Посилання: https://www.youtube.com/.../%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1.../

Kozak UA

Канал надає інформацію про визначні події в історії України та світу, висвітлює цікаві факти про видатних постатей, веде просвітницьку роботу щодо подолання стереотипів, нав’язаних українцям за часів Російської імперії та СРСР.

Посилання: https://www.youtube.com/user/sh2v2n/

WAS: Популярна історія

Автори каналу готують відео про маловідому історія, а також ролики про яскравих історичних персонажів і добірки найзначніших подій.

Посилання: https://www.youtube.com/c/WAS_UA/

Історична правда

Історик і журналіст Вахтанг Кіпіані разом із іншими дослідниками перенесуть Вас до найрізноманітніших епох української історії. На каналі Ви знайдете інтерв’ю з дисидентами. Відео розкривають деталі побуту, їжі, одягу та звичок, завдяки чому Ви зможете побувати в середньовіччі, прожити один день на Запорізькій Січі чи в повстанській криївці.

Посилання: https://www.youtube.com/.../%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1.../

Історія для дорослих

Автор каналу розповідає невідомі історії про відомих людей. Ким вони були, що їли, в кого закохувалися і чому страждали? Як їхні особисті пристрасті змінювали наше з вами минуле й творили історію, яку ми знаємо? Канал «Історія для дорослих» знову зробить минуле великим і цікавим!

Посилання: https://www.youtube.com/.../%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1.../

 Локальна історія

Основною цінністю для авторів каналу є українська ідентичність – те, заради чого треба знати та розуміти минуле. Автори руйнують міфи та стереотипи, породжені не лише окупаційними владами, а й окупованим суспільством.

Посилання: https://www.youtube.com/c/LOCALHISTORYua/

імені Т. Г. Шевченка

Тут ви знайдете цікаві відео на тему історії України (УПА, ОУН, Козаки, Прапор, Герб, Гімн, Бандера, Шухевич, Міхновський, Атило, Сірко, Шевченко). Ведучі: Брати Капранови – українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі.

Посилання: https://www.youtube.com/channel/UC1Q2MLy0DEswY-1ZheTcYig/

Олег Харченко

Короткі ролики із курсу шкільної історії.

https://www.youtube.com/channel/UCDaxcB0q9Us5qaiIkw3myRg/

Біологія

Tetiana Chychkovska

Біологія глобально та детально. На каналі можна знайти безліч відео про еволюцію, органічні сполуки, віруси та бактерії, репродукцію організмів, традиційні та сучасні біотехнології, методи біологічних досліджень, задачі з генетики та молекулярної біології.

Відеоуроки допоможуть опанувати учням шкільну програму, а випускникам — підготуватися до ЗНО з біології.

Посилання: https://www.youtube.com/channel/UCvcdUaQnYBLFwAs1d7CgQ8g

Довколаботаніка

Канал веде кандидат біологічних наук, який є автором книжок «Рослини-прибульці» та «Фрукти проти овочів». Науковець популяризує ботаніку.

Посилання: https://www.youtube.com/.../%D0%94%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0.../

 Руда Біологія Ольга Халепа

Біологічний навчальний, літературний та творчий канал. Весь контент авторський. Вчителька біології мотивує учнів вивчати предмет весело, легко та доступно.

Посилання: https://www.youtube.com/.../%D0%9E%D0%BB%D1%8C%D0%B3%D0.../

Руслана Барко

Уроки біології, природознавства, хімії у цікавих роликах.

Посилання: https://www.youtube.com/channel/UCVWM4Vx3eYpXobvt22xmHBA/

 Математика, економіка, фізика

Топ Школа

Відеоуроки з математики з 4 по 11 клас та трішечки фізики.

На каналі на даний момент вже випущено понад 320 відеоуроків. Всі уроки авторські. Відповідають навчальній програмі. Зроблені у вигляді презентацій, містять теоретичну частину, розв'язання прикладів і проходження тестування по темі, що вивчається.

Посилання: https://www.youtube.com/.../%D0%A2%D0%BE%D0%BF%D0%A8%D0.../

Ціна Держави

Мета каналу: оживити такі нудні й далекі від людей цифри та дати можливість кожному досконально розібратися, куди йдуть його податки.

Посиланння: https://www.youtube.com/.../%D0%A6%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0.../

Географія та подорожі

 Ukraїner

Канал про експедиції та подорожі Україною, відкриття, антропологію та етнографію.

Посилання: https://www.youtube.com/c/ukrainernet/

 Книга-мандрівка. Україна

«Смачний» канал, контент якого побудований у стилі мультсеріалу, який заснований на реальних подіях. Прекрасний варіант знайомства з історією.

Посилання: https://youtube.com/.../%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0...

Відвідати всі країни

Автори люблять шукати та досліджувати в самостійних мандрах традиційну, автентичну, цікаву їжу притаманну різним країнам, а також поглиблюються в регіони і міста України, щоб розкрити всю її смачну різноманітність.

Посилання: https://www.youtube.com/c/Gotothegoal/

Гуцулендія

Спочатку автор каналу поставив собі за мету щороку відвідувати хоча б три країни, аби до кінця життя відвідати 200 країн, але через пандемію відкрив для себе подорожі унікальними місцями України. Щотижня дослідники організовують експедиції в різноманітні високогірні села, де дізнаються більше про культуру та традиції наших предків, шукають мольфарів, майстрів народного побуту, музикантів на просто колоритних людей.

Посилання: https://www.youtube.com/channel/UCitMiCoNhTBmrEEY9DYEi8w/

Двоколісні хроніки

Навколо світу на велосипедах всією сім'єю!

«Двоколісні хроніки» — це реальна подорож та справжні пригоди, а не постановочне тревел-шоу зі знімальною групою. Відео на каналі публікуються від 2014 року, а від лютого 2017-го транслюються на телебаченні.

Посиланнян: https://www.youtube.com/c/DvokolisniHroniky/

Хащі

«Хащі» — відеопроєкт, котрий дозволяє та навіть змушує поглянути на Україну по-іншому; проєкт, котрий показує провінційне українське закулісся, якого зазвичай всі інші уникають, соромляться чи просто не помічають.

Посилання: https://www.youtube.com/c/%D0%A5%D0%B0%D1%89%D1%962020/

Можливо, ви маєте ще якийсь цікавий канал, яким хочете поділитися? Пишіть у коментарях.

Український YouTube розмаїтий, гідних каналів стільки, що кожен знайде собі щось до душі. Є відео про історію, злободенні теми, науку, музику, кіно, кулінарію тощо. 

Журналіст «20 хвилин» зібрав також добірку з сімки YouTube-каналів, на які варто підписатися:

 

Читайте також:

Кохання, війна, розлука. ТОП-8 потужних останніх треків від українських музикантів

Надихають та пробирають до глибини душі. ТОП-31 українських пісень воєнного стану

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Читач74

    Alpha Centauri нічого що є ще ру канал?) 20хв такі 20хв

keyboard_arrow_up