У перший день роботи «Екомобіля», бачимо його на Соборній. Перед ним розставлено кілька мішків, що в них бажаючі можуть покласти макулатуру, ПЕТ-пляшки, пластмасу, металобрухт, плівки та акумулятори, які потім мають відвезти на досортування, а згодом і на переробку. Там же бачимо кількох жінок у зелених футболках і кепках, які роздають перехожим буклети про свою діяльність.
За словами однієї з ініціаторок еко-проекту Ольги Маліновської, до старту вони готувалися півроку. Жінка каже, що метою їхньої ініціативи було бажання зменшити кількість відходів, які потрапляють на сміттєзвалища. Ольга пояснює, що впродовж доби з Вінниці на полігон вивозять приблизно 20-25 вантажівок сміття. Десь половину від цих обсягів, на думку Маліновської, можна було б переробити.
— В Україні існує чимало підприємств для переробки макулатури, пластику та іншої вторсировини, але цеха на цих підприємствах працюють у напівсили. Туди просто не поспішають везти вторинну сировину, — говорить Маліновська. — За допомогою «Екомобіля» ми можемо приймати у вінничан вторсировину, яку будемо ще більш відсортовувати, пресувати і відправляти на комбінати для їх подальшої переробки. На отримані від продажу гроші купимо дерева та висадимо їх на вулицях і у дворах Вінниці.
Кілька разів на тиждень «Екомобіль» можна буде побачити на різних локаціях міста. В інший час авто буде робити адресні візити на підприємства, до гаражів і будинків вінничан, які бажають здати вторсировину.
Як пояснили авторки проекту, за попередньою домовленістю «Екомобіль» може приїжджати до будь-якого офісу чи гаражу, аби забрати відходи на переробку. Але вторсировини має бути не менше 50 кілограмів. Якщо у вас назбиралося достатня кількість мотлоху, здихатися його можна зателефонувавши за цим номером: (098)565-69-04.
Читайте також:
«Про загадкові вбивства на вінницькому ТБ»: у письменниці Наталки Доляк вийшла нова книга
Дитину, яку цькують, видно одразу. Про шкільний булінг поговорили з психологом
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер