Уперше відбудуться Vinnytsia Wine Days, які об’єднають професіоналів галузі та поціновувачів вина

Уперше відбудуться Vinnytsia Wine Days, які об’єднають професіоналів галузі та поціновувачів вина
У Вінниці презентували програму Vinnytsia Wine Days 2023. Фото: Visit Vinnytsia
 • У Вінниці вперше відбудуться Vinnytsia Wine Days — нова подія у винному календарі України, яка відтепер проводитиметься щорічно.
 • Дні винної культури триватимуть впродовж 25-28 травня і мають за мету популяризувати Поділля, як винний туристичний напрямок.
 • Частину коштів від прибутку спрямують на шпиталь, де перебувають поранені бійці ЗСУ.
 • Сьогодні на пресконференції організатори оголосили програму заходів, які триватимуть з 25 по 28 травня.

Наша Вінниця у літописах згадується з 1362 року як «Вєниця». Є різні версії походження назви міста. Деякі дослідники твердять, що правильніше називати його не Вінницею, а Винницею, пов'язуючи походження назви міста з винокурнями або винницями, які колись працювали на території міста і області.

Сьогодні теж не обов’язково їхати за добрим вином до Бургундії чи Ельзасу. Поділля багате на крафтові виробництва вин.

Цей фактор і став причиною того, що саме у нашому місті в кінці травня вперше відбудуться Vinnytsia Wine Days, які покликані об’єднати професіоналів галузі та поціновувачів вина у подорожі світом виноробства. 

Дні винної культури триватимуть впродовж 25-28 травня і мають за мету популяризувати бренд «українське вино» та Поділля, як винний туристичний напрямок. Це професійний захід, що стане майданчиком для обміну досвідом між представниками галузі виноробства, гостинності та туризму. Також цікаві активності знайдуть для себе вінничани і туристи, які прагнуть пізнати українські винні регіони та принади Поділля.

Про це говорили організатори Днів вина сьогодні, 4 травня, на пресконференції у туристичному хабі Visit Vinnytsia.

Vinnytsia Wine Days пройдуть одразу на кількох локаціях: у туристичному хабі Visit Vinnytsia, ресторані «Тифліс» та на базі Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ. 

На відвідувачів очікують заходи, які відбудуться в історичному кварталі біля Садків. Тут свого часу розташовувався демонстраційний сад і виноградник першого директора вінницького реального училища Ярослава Нємеца — видатного помолога і винороба.

У програмі Vinnytsia Wine Days — виставка українських вин врожаю 2022 року «Виноробство нескорених», де можна буде їх придбати. Відбудуться також один з двох авторитетних національних дегустаційних конкурсів — Odesa Wine&Spirit Awards, конференція і симпозіум для фахівців, а також презентації, екскурсії, гастротури і кінопоказ. Адже Vinnytsia Wine Days покликані єднати, навчати та дивувати розмаїттям українських вин. Частина коштів від прибутку буде спрямовано на один зі шпиталів, де перебувають поранені бійці ЗСУ.

За словами Ярослава Юшкова, продюсера проєкту Vinnytsia Wine Days, захід стане майданчиком для обміну досвідом між професіоналами галузі виноробства, гостинності й туризму.

— Vinnytsia Wine Days — це освітній, туристичний, професійний, еногастрономічний захід, який буде тривати чотири дні і складатиметься з декількох напрямків: міжнародної виставки з дегустацією вина, двох наукових конференцій для фахівців, а також презентацій, екскурсій і гастротурів, — розповів Ярослав Юшков.

Організатори Vinnytsia Wine Days прагнуть популяризувати бренд «українське вино» та розвивати культуру споживання напоїв серед вінничан. А головна мета полягає в просуванні Поділля як перспективного регіону для виноробства та еногастрономічного туризму.

— Кількість українських виноробів на мапі України збільшується щороку. І Поділля на цій мапі відіграє дуже важливу роль, — зазначив голова громадської спілки «Укрсадвинпром» Володимир Печко. — На Vinnytsia Wine Days винороби покажуть свої здібності і доведуть, що Поділля — це майбутнє українського виноробства. Наприклад, у Франції (це те, чому нам потрібно повчитися) цінують вино свого краю: жителі Бордо питимуть бордоські вина, бургундці — бургундські, і так далі. Ми віримо, що в Україні буде так само.

Формат Vinnytsia Wine Days передусім орієнтований на професіоналів — виноградарів, виноробів України та інших країн (Грузія, Молдова, тощо), представників готельно-ресторанного бізнесу і гравців туристичної сфери. Також захід зацікавить сомельє та медіа, студентів і викладачів профільних спеціальностей, вінничан, які цікавляться винною культурою, і туристів з сусідніх областей.

Про події для професіоналів розповіла завідувач кафедри технології вина та сенсорного аналізу Одеського національного технологічного університету Оксана Ткаченко.

— Україна поновила членство в організації, яка, фактично, керує усім виноробством в світі, — зазначила Оксана Ткаченко. — 70% вина у світі виробляється і продається за правилами та допомогою цієї організації. І наша задача в першому блоці полягатиме в тому, щоб розказати виноробам та спільноті, як це може допомогти кожному виноробу. Будуть міжнародні експерти із сусідніх країн. Будуть представники і з Грузії, і з Молдови. Також ми запросили до нашого проєкту спікерів з усіх «винних» регіонів України: йдеться і про Бесарабію, і про Закарпаття, і про Буковину.  В наших доповідях ми спробуємо довести, що Вінниця була 100 і більше років тому «винна». Тут були виноградники, було виробництво вина. 

Vinnytsia Wine Days — подія не тільки для професійних виноробів. Зі слів директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександра Вешелені, в останній травневий вікенд зможе обрати щось цікаве для себе і ширше коло поціновувачів вина.

— Для вінничан і туристів ми будемо пропонувати цікаві активності, які дозволять зрозуміти, що вино — це безліч цікавих історій та фактів, — розповів Олександр Вешелені. — Вишенькою на торті будуть активності від Офісу туризму Вінниці — прем'єри нових екскурсій і турів, на які вже відкрита реєстрація. Загалом нам дуже важливо підкреслити пріоритет гастрономічного і винного туризму, тому що практично кожен тур так чи інакше включає в себе відвідування автентичних закладів та локальних виробництв. А Вінниччина має великий потенціал у цьому напрямку.

Почесним президентом Vinnytsia Wine Days став відомий вінницький винороб Володимир Гігінеішвілі. Володимир Карлович завжди розбирався у вині, і ця зацікавленість врешті переросла в справжнє захоплення, а потім — в серйозний бізнес. Сьогодні Винний Дім Гігінеішвілі відомий не лише всій області, а й далеко за її межами по всій України. 

— Для мене честь представляти нову подію у Вінниці, присвячену виноробній культурі, — поділився Володимир Гігінеішвілі. — Адже в цьому заході поєднались дві мої пристрасті: виноробство та рідне місто. Десять років тому я змінив сферу своєї діяльності і захопився вином. Те, що починалось для мене як хобі, тепер стало справою життя. Я щасливий, що зможу розділити свою пристрасть із сотнями вінничан та гостей міста. Впевнений, на нас чекає дуже якісний та плідний нетворкінг серед виноробів та поціновувачів якісного, непересічного українського вина.

Заступник вінницького міського голови Андрій Очеретний зазначив, що Vinnytsia Wine Days — надзвичайно перспективний захід для популяризації міста і регіону як винної дестинації, тож Вінницька міська рада підтримала його проведення.

— Хоча версія про походження назви міста від «вина» малоймовірна, але багато людей в Україні та за її межами з першого разу асоціюють нас з цим напоєм — і нам дійсно є що запропонувати тут, — сказав Очеретний. — Ми бачили захопливі реакції на вінницьке вино в Діжоні (столиці Бургундії) позаторік, і так само спостерігаємо пожвавлення інтересу до українських вин у різних куточках світу. В певному сенсі нам варто підтягнути власний «винний» патріотизм і підтримувати вітчизняних виробників, які пропагують цілу філософію і культуру споживання.

Програма Vinnytsia Wine Days складається з понад десятка різних подій. Всю детальну інформацію можна буде знайти на сайті www.vwd.com.ua. Вхід на заходи передбачений тільки для повнолітніх.

Відео дня

Програма Vinnytsia Wine Days 2023

24-25 травня – Всеукраїнський дегустаційний конкурс вина та спиртних напоїв «Odesa Wine&Spirit Awards» (ресторан «Тифліс», вул. Театральна 20). Термін подачі зразків — до 20 травня. Контактна інформація щодо участі [email protected].

25 травня:

 • 09:30-17:00 — Міжнародна конференція «Еногастрономічний туризм – драйвер розвитку туристичних дестинацій» (Вінницький торговельно-економічний інститут ДТЕУ, вул. Соборна, 87). Реєстрація: https://forms.gle/5Lb8yqZKpiR9i5596
 • 18:30 — Благодійний кінопоказ документального фільму «Поранена земля» (кінотеатр «Родина», вул. Миколи Оводова, 47). Благодійний внесок — від 100 грн.

26 травня:

 • 09:30-16:00 — Vinnytsia International Wine Symposium (Вінницький торговельно-економічний інститут ДТЕУ, вул. Соборна, 87) за участі представників Міжнародної організації виноградарства і виноробства, Міністерства аграрної політики та продовольства України, галузевих асоціацій, міжнародних експертів та українських виноробів. Реєстрація: https://forms.gle/5Lb8yqZKpiR9i5596
 • 17:00-19:00 — Урочисте нагородження переможців конкурсів «Odesa Wine&Spirit Awards» і «Кращий Одеський чорний» (Вінницький торговельно-економічний інститут ДТЕУ, вул. Соборна, 87). Реєстрація: https://forms.gle/5Lb8yqZKpiR9i5596
 • 19:00 — Благодійна вечеря (ресторан «Тифліс», вул. Театральна 20). Вартість — 1000 грн. Реєстрація: https://forms.gle/5Lb8yqZKpiR9i5596.

27 травня:

 • 14:00-15:30 — Лекція Анни-Євгенії Янченко «Подорож світом українських вин» (Туристичний хаб Visit Vinnytsia, вул. Соборна, 89). Вхід вільний
 • 15:30-17:00 — Презентація настільної гри «UWINES Амбасадори» за участю Сергія Клімова (Туристичний хаб Visit Vinnytsia, вул. Соборна, 89). Вхід вільний.

27-28 травня:

Організатори Vinnytsia Wine Days: ТОВ «Експедіа», ГС «УКРСАДВИНПРОМ», Одеський національний технологічний університет, департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради. Vinnytsia Wine Days пройдуть за підтримки Вінницької міської ради. Генеральний спонсор: «Вінницябуд» Партнери проєкту: ТМ Коблево, Ювелірний центр DIADEMA, ГО «Союз виноградарів та виноробів Вінниччини», «Gustos Life», «Drinks+», «Технології та Інновації, «Серцевина», готель«Fenix Town». Серед інформаційних партнерів — сайт «20 хвилин».

 

Читайте також:

У Центральному парку запрацювали атракціони. Дізналися, яка вартість квитків на каруселі та інші забави

У Вінниці гине П’ятничанський парк, якому понад двісті років: як це коментують нащадки Грохольських

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up