У жовтні 2019-го на Вишеньці з’явилося шість нових табличок з корисною інформацією для туристів. Їх розробила харківська компанія «More Info», яка також здійснює повний супровід та сервісне обслуговування. Дошки поставили біля музею та церкви-некрополю в садибі Пирогова, парку Дружби народів та три таблички вздовж проспекту Космонавтів.
— Це не просто туристична табличка, вона містить в собі QR-код, просканувавши, який переходиш на сайт moreinfo з розділом інформації про туристичні пам’ятки Вінниці. Ще є NFC-модуль, який дозволяє додатково зчитувати інформацію без Інтернету. Текст на табличці достатньо компактний, його можна прочитати англійською та українською мовами. Ще нанесений шрифтом Брайля, — говорив минулої осені директор департаменту маркетингу та туризму міськради Олександр Вешелені.
За статистикою, яку озвучили чиновники, шість табличок просканували понад 1500 користувачів за останні 10 місяців. У 2020 році ідею вирішили розвивати й поставили ще 13 табличок, переважна частина з яких у середмісті.
— За тиждень їх просканували 199 разів, що вказує на великий попит до такої продукції, — говорив заступник міського голови Андрій Очеретний. — У наших планах розвивати цей напрямок — встановлювати стели, електронні кіоски, щоб можна було комфортно подорожувати Вінницею, а вся навігація по місту була в кишені у туристів.
Свої дошки з інформацією отримали Арка Центрального парку; Вежа; Будівля міської думи; Будівля реального училища (Торговий інститут); костел капуцинів, Спасо-Преображенський собор; Держархів; Миколаївська церква та дзвіниця; Садиба Боруха Львовича; Садиба капітана Четкова; Садиба Длуголенцького; Палац Ґрохольських; будівля лікарні імені Ющенка.
Вони отримали функціонал аналогічний тим, що мають шість дошок, встановлені минулого року. Тут також двомовний опис пам’ятки — англійська та українська (табличка на костелі має ще й польську); тексти продубльовані шрифтом Брайля.
На кожне знакування нанесений QR-код, сканування якого веде на сайт і дозволяє дізнатися більше про об'єкт, його історію та цікаві факти різними мовами. До того ж усі тексти озвучені на кожній з мов, що є повноцінним аудіогідом. NFC-мітки також є на туристичних табличках і за заявами розробника, уся конструкція є антивандальною.
А скільки це коштує?
— Вартість однієї таблички, включно з усіма технологіями, підтримкою сайту, опрацюванням перекладів, і плюс сервісне обслуговування — це 3441 гривня, — відповів директор департаменту маркетингу та туризму Олександр Вешелені.
За його словами, на таблички до кінця року діє гарантія — в разі пошкодження цієї таблички, компанія More Info займається ремонтом чи заміною за власні кошти. А далі місто підпише з ними договір про сервісне обслуговування, щоб харків’яни й надалі займалися обслуговуванням табличок та сайту.
Компанія MoreInfo співпрацює з понад 15 містами в Україні та Казахстані. Загальна кількість табличок нараховує близько 600 штук.
Читайте також:
Харків’яни пропонують Вінниці туристичні таблички з QR-кодами по 100-150 доларів
На Вишеньці почали ржавіти нові туристичні таблички. Розробник звинувачує погоду
Забудова Замкової гори. У мерії схвалили рішення про нові обов’язки для інвестора
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
Да и кстати, зачем заманивать сейчас, во время эпидемии туристов??
Вам мало того, что у нас ситуация хуже чем у наших соседей? Зараженные туристы, давайте, приезжайте к нам, разносите инфекцию! А если кто здоровый - заражайтесь у нас и везите инфекцию домой! Такой сейчас лозунг у винницкой власти, да?
Побывав хоть раз в туристических центрах - будь то Львов, а особенно за границей - Краков, Рига и т.д приходит понимание что
1 Туризм это целая отрасль приносящая немалые деньги городу и малому/среднему бизнесу (кто понимает-тот воспользуется, нытикам из детсада это программа из университета)
2 Развивать туризм можно, нужно и все это не за один день. Включая таблички, лавочки, скверы, подсветку, фонтаны, памятники, музеи, транспорт и.д. И только тогда! город становиться привлекательным и в него хочется вернуться с кем то ещё раз.
А далі місто підпише з ними договір про сервісне обслуговування, щоб харків’яни й надалі займалися
Посилання на джерело: https://vn.20minut.ua/Podii/u-vinnitsi-postavili-13-interaktivnih-tablichok-dlya-turistiv-yak-prat-11130689.html
Ми харків'яни?