У мерії вчора, 8 травня, ухвалили заходи до послаблення карантину в місті. Фактично, нові правила дублюють ті, що раніше ухвалив Кабмін у своїй постанові №343. Розказуємо, як зміниться життя у місті з понеділка.
Першим пунктом в рішенні міської комісії вказано, що карантин продовжується до 22 травня. При цьому, деякі суворі заборони скасовують. Зокрема, з 11 травня можна «легально» гуляти в парках, скверах, лісопаркових та прибережних зонах. Дозволили відвідувати дитячі та спортивні майданчики.
З 11 травня, збільшать кількість громадського транспорту — щодня будуть виходити на маршрути до 240 одиниць. Пускатимуть в транспорт всіх вінничан, але певні обмеження залишаються: люди мають заходити через передні двері, бути в захисних масках та за умови, що в салоні є вільне сидяче місце. Розрахунок — через валідатори, SMS та QR-коди.
Щодо проїзду пільговиків, то залишається в дії попереднє рішення комісії: їхній безкоштовний проїзд дійсний з 10.00 до 17.00. Якщо люди хочуть проїхати в інші години, то мають платити за свій проїзд.
Плюс, новим рішенням міської комісії внесли корективи й в роботу ринків. Попередній графік роботи — з 10.00 до 14.00 в будні, а з 10.00 до 16.00 у святкові та вихідні дні — вирішили скасувати. Ринки з 11 травня повернуться на звичайний час роботи. Але інші обмеження — температурний скринінг, наявність засобів захисту в продавців та покупців, дистанція у 1,5 метри тощо, залишаються в силі.
Водночас, з понеділка мають запрацювати заклади торговельного і побутового обслуговування: це магазини, які знаходяться в окремих будівлях, так і в ТРЦ. Від бізнесу вимагають дотримання обмежень на перебування у приміщенні не більше одного відвідувача на 10 квадратних метрів площі. Персонал та відвідувачі повинні носити засоби захисту обличчя, очей, рук. І також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів, серед яких регулярна дезінфекція приміщень.
Кав’ярні та ресторани зможуть запрацювати з 11 травня виключно на вулиці: чиновники дозволили відкрити їм їхні літні майданчики. Але заклад зможе працювати, якщо за столом будуть сидіти не більше двох людей одночасно (без урахування дітей віком до 14 років), а відстань між сусідніми столами — не менше 1,5 метра. Каву в кіосках продаватимуть лише на виніс.
А ще влада дозволила проводити тренування професійним спортсменам за умови, що люди матимуть засоби індивідуального захисту, а в приміщенні для тренувань буде дотримано обмеження — одна людина на 10 квадратних метрів площі.
Також дозволено проведення репетицій, тренувань та інших заходів у театрах, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах, якщо ці репетиції / тренування не передбачають одночасного зібрання великої кількості осіб (до 50 осіб). Такі заходи мають проводитись без глядачів, з забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.
Під час карантину можна буде знімати кіно. Чиновники дозволили відеозйомку на відкритому повітрі, у транспорті, житлових будинках, спорудах, приміщеннях (в тому числі в павільйонах) за тієї умови, що в одному місці буде не більше 50 людей. А доступ до знімального майданчика буде обмежений. Разом з тим, персонал повинен мати маски чи респіратори.
З 12 травня відновлять роботу вінницькі ЦНАПи, які до цього обслуговували тільки дистанційно. Для них розробили нові правила:
Крім того, у рішенні йдеться про дозвіл на діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів та психологів, надання стоматологічної допомоги.
У рішенні йдеться й про роботу карантинних постів, які влаштовані навколо Вінниці. Так, міська влада доручила вінницькій поліції провести аналіз роботи «блокпостів». І при необхідності провести переформатування їх роботи.
Однак, це не значить, що їх приберуть.
— «Блокпости» поставили за рішенням обласної комісії з питань безпеки і постанови Кабміну. Тому їхній демонтаж буде здійснено після прийняття відповідної постанови. Світовий досвід передбачає комплексні заходи для протидії коронавірусу та в тому числі, обмеження руху автомобілів. Це вимушена міра, щоб ми змогли побороти ковід, — раніше відповідав міський голова Сергій Моргунов.
Ознайомитися повністю з протоколом комісії можна за цим посиланням.
У Вінниці, нагадаємо, містяни відзначили покладанням квітів День перемоги.
Читайте також:
Як мають працювати перукарні, кафе і парки після 11 травня — рекомендації МОЗ
Як виглядає Ляля Ратушна і кому вандал розмалював чоботи. Тест від 20minut
В області 522 випадки COVID-19: дані по Вінниці та районах
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Краще б на всі двері або хоча б на двоє троє передніх, а якщо будуть заходити більше чим зазначено у тех паспорті сидячих місць то 1. не їхати поки не вийдуть а потім якщо так буде продовжуватись масово і відмінити громадський транспорт, якщо люди не розуміють і не самодисципліновані