«Цей храм відомий у всьому світі». У Буші зняли фільм про підземну знахідку ХIХ століття

«Цей храм відомий у всьому світі». У Буші зняли фільм про підземну знахідку ХIХ століття
У скельному храмі є написи датовані 16-им століттям
  • Про завершення роботи над документальною стрічкою повідомив його режисер Ігор Мехед.
  • Храм відкопали у 1824 році.
  • Хто з археологів зробив його відомим у світі?

—Короткометражний документальний фільм «Скельний храм у Буші» вже можна побачити в Інтернеті, — написав журналісту «20 хвилин» його режисер Ігор Мехед. — Зараз виготовляємо субтитри різними мовами світу, щоб за рубежем глядачі мали можливість не тільки бачити картинку, а й чути і розуміти, про що йдеться.

Переклад на інші мови важливий тому, що інформація про скельний храм у Буші відома у світі.

Відкопали археологи у 1824 році

Археологи віднайшли знахідку у 1824 році. Інформація про неї стала ширитися після того, її дослідив відомий археолог Володимир Антонович. Сталося це у 1883 році. До речі, на стіні є написи, датовані 1524 роком. Про це глядач побачить на кадрах картини.

Відео дня

У фільмі її представляє з короткою інформацією Ігор Мехед.

Головною експозицією храму є стела із зображенням первісної Трійці. Всі малюнки вибито на камені.Тут є світове дерево. Небесний світ представлено у формі птаха. Дослідники припускають, що на камені відтворений півень або фенікс.

Земний світ — у формі оленя. Роги зроблено у формі трикутника, що знову таки відтворює трійцю.

Зображення жінки символізує підземний світ. Більшість дослідників вважають, що так представлена богиня родючості, якщо точніше, сама матінка-земля. Вона стоїть на колінах і звертається до вищих сил. У руках тримає чашу з водою. Ніби пропонує людям цілющий дар. Родючість починається з підземного світу, де заховано коріння рослин і дерев, що дають людям урожай і плоди.

Фільмування сакрального об’єкта зробили представники телеканалу «Wake Up Media» Альона Дмитрук й Олексій Данческу.

 —Дотепер у нас не було жодного фільму про скельний храм у Буші, — каже пан Ігор. — Не тільки у нас, таких кадрів не знайти у світовій фільмотеці. Пан Ігор уже понад 30 років досліджує «місця сили» в Україні. Одним з них є  подільське село Буша. Фільм «Невідома Буша» знято раніше. Зробив це також Ігор Мехед разом з телеканалом«Wake Up Media». Уточнює, що це канал Товариства Українських філософів та релігієзнавців. Каже, він давно співпрацює з цим Товариством і телеканалом. Він же є автором фільму «Стежками рахманів», знятого у селі Оксанівка Ямпільської громади.

Сумно згадувати, що археологічне відкриття світового значення, яким є бушанський скельний храм, було занедбано у радянські часи. Його повторно відкопали з початком відновлення незалежності нашої держави. Ініціаторами важливої справи стали місцеві історики батько і син Олександри Пірняки. До роботи долучилися інші небайдужі активісти. Так спільними зусиллями вдалося врятувати знахідку. Нині вона є одним з об’єктів державного історико-культурного комплексу «Буша». Створено комплекс також з ініціативи і стараннями  згаданих батька і сина Пірняків.

Переглянути документальну стрічку можна за посиланням

Як доїхати до Буші?

Хто добирається до Буші з Вінниці, може їхати двома шляхами. Один пролягає через Ямпіль, а звідти у напрямку Могилева-Подільського, де буде поворот праворуч з написом на камені «Буша».  

Другий шлях через Могилів-Подільський, за містом прямувати у сторону Ямполя  і стежити за поворотом на Бушу. З Вінниці до Могилева дуже хороша дорога. Так само відремонтовано автомобільну трасу до Ямполя через Немирів.

Читайте також:

«Ця смілива родина не злякалася війни». Як двоє американців стали волонтерами Шаргорода

На Батозькій укладають трамвайні колії та асфальтують дорогу. Як виглядає вулиця

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up