«Святий Матраце» Запустили новий клуб велосипедистів

«Святий Матраце» Запустили новий клуб велосипедистів
Учасники клубу будуть змагатися у перегонах на витривалість. Фото ілюстративне, pixabay.com
  • У Вінниці запустили новий велоклуб, учасники якого стануть рандоннерами та будуть проїжджати дистанції від 200 кілометрів за раз.
  • Клуб назвали «Святий Матраце», що зображає суть заїздів — головне не швидкість, а витривалість.
  • Крім участі у змаганнях організатори обіцяють запустити онлайн-магазин речей з символікою «Св.Матрацу»

У хабі «Місто змістів», 9 лютого, презентували новий клуб велосипедистів. Його назвали «Святим Матрацем», а його учасники будуть проїжджати бревети — заїзди на дистанцію від 200 кілометрів.

Швидші за авто

Організатор велоподій у Вінниці Олександр Царевський на початку презентації розказав, що історія таких велогонок бере початок ще з 19 сторіччя.

— Учасники їздили на велосипедах без передач, з колесами із суцільної гуми. При тому, велосипедом цю дистанцію в ті роки можна було подолати швидше, аніж машиною, — каже Олександр.

Відео дня

Знаковими стали перегони за маршрутом Париж-Брест-Париж, в якій взяло участь 206 людей.

— Шарль Террон (один з перших чемпіонів цього типу велогонки - авт.) проїхав на такому велосипеді маршрут Париж-Брест-Париж за 71 годину. Це 1200 кілометрів. Половина учасників зійшла з дистанції, а 100 людей фінішували ще протягом 7 днів! — каже Царевський.

Шарль Террон проїхав дистанцію 1200 кілометрів за 71 годину. Автомобілю знадобився тиждень, щоб проїхати таку ж відстань

Майже одночасно з перегонами «Париж-Брест-Париж» проводили й заїзди «Париж-Бордо» на дистанцію 572 кілометри.

Організацією перегонів займалися французькі газетярі разом з рекламодавцями. Через складність цього процесу перегони проводилися раз на 10 років. Але на початку 20 сторіччя «Париж-Брест-Париж» запропонували проводити етапами, з реєстрацією на контрольних пунктах. Так, за словами Царевського, народилася ідея Тур де Франс. 

— З часом перегони на відстані від 200 кілометрів стали називати бреветами, а учасників цих перегонів — рандоннерами. І ще розширилися ціль таких перегонів — рандоннери популяризували туризм, — каже Царевський.

Плани на три роки

Надалі від історії перейшли до сьогодення: у Вінниці створили клуб рандоннерів «Святий Матраце».

Лого нового велоклубу. У руках йога-велосипедиста — пляшка води, пива, гайковий ключ, помпа та шаурма

Назва нової спільноти походить від жаргонного вислову «поматрасіть» — відпочити, полежати, що в цілому ілюструє суть бреветів: учасники заїзду змагаються на витривалість, а відпочивати можна просто в дорозі.

— Мені ця філософія незрозуміла. Я звик до перегонів, де найважливіше не швидкість, а перемога. А так, рандоннери схожі на БДСМ-клуб. Але як ви бачите я у футболці, а значить у темі, — сміючись каже спортсмен, представник федерації велоспорту Костянтин Пастернак.

Костянтин Пастернак, тренер-викладач

— Коли потепліє, то будуть відкриті тренування на витривалість: поїздки на довгі дистанції. З цих людей відберемо десяток велосипедистів, які братимуть участь в аматорських змаганнях. На наступний рік — змагання всеукраїнського рівня, а  2022 році — виходимо міжнародний рівень.

Після Царевський додав, що клуб рандоннерів «Святий Матраце» буде займатись організацією бреветів, матиме онлайн-магазин з символікою клубу, пропагуватиме туризм Вінницькою областю.

Фірмова футболка клубу «Святий Матраце»

Перегони без сну

Найближчий заїзд, в якому зможуть позмагатися вінницькі рандоннери, це «Національний флеш», 9-10 травня.

Команда з п’яти людей матиме 24 години, щоб доїхати до Києва. Головна умова — проїхати не менше 350 кілометрів за раз. Перемагає та команда, яка проїде якомога довшу дистанцію за одну добу. Під час таких перегонів велосипедист майже не сплять: зупинятися можна, але відстань між зупинками має складати від 25 кілометрів.

Анонси заходів, відбір учасників та іншу інформацію про діяльність клубу публікуватимуть в фейсбук-спільноті: www.facebook.com/st.Matras.RC

Довідка

Рандоннер (фр. randonneur від randonnée — «тривала подорож») — велосипедист, який бере участь у спеціалізованих перегонах, відомих як бревети.

Бревет (фр. brevet — «залік, патент») — організований заліковий (з лімітом часу) велозаїзд на довгу дистанцію за правилами французького клубу AUDAX Club Parisien. Стандартними дистанціями є 200, 300, 400, 600, 1000 і 1200 км.

Велосипедист, який подолав у заліковий час протягом одного сезону бревети на 200, 300, 400 и 600 км, здобуває звання суперрандонер (Джерело: Вікіпедія)

 

 

Читайте також:

Коти та собаки на «залізних конях»: презентували велокалендар на 2020 рік

У Вінниці відбувся ювілейний парад Велоснігурок та Дідоморозів

Мальовничі гори та екстрим. Перший український велофільм показали у Вінниці

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Vladimir
    "запустити онлайн-магазин речей"..... ахахахахаха. «матрац» Який стартап! Чергова культивація -з претензією на оригінальність. тобто в черговий раз кіт гладкому надавив на голову... ок. Доречи, кіт який постійно сидить на голові це такий оригінальній винахід. Він так підкреслює не тривіальність свого господаря, що безумовно ставить його вище за середньостатистичну сіру масою, які не додумалися всадити собі коті на голову та їздити так на «лісапєді».
  • Ярослав
    Загнеться так і не розцвівши!
    Нікому ваші перегони бревети не потрібні. що, все добре на Батьківщині вже, що страдаємо чорті чим? Давно ревлюціїї не нюхали? Замість того щоб гаяти час та ресури на покатульки краще б зайнялись чимось корисним для власних дітей. Економіка в дупі, освіта в дупі, промисловіть в дупі, екологія в дупі, зате як гарно катаємось.
    Гоца Драла reply Ярослав
    заздрощі це дуже погано :) бревети існують вже не один рік і на них завжди вистачає учасників.
    Ярослав reply Гоца Драла
    Повторюю, мені -р що вони роблять, мені не п-р чого вони не роблять. Вони 100% не роблять те що потрібно робити - працювати щоб завтра їх не перебили бандити. А вони цього не робили, вони просрали весь час і ресурси на покатушки, а потім будуть плакатись що в них нічого немає..
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 14 по 21 квітня, які ви могли пропустити photo_camera 20:05 Незламний вінничанин: історія бійця, який після втрати ноги став чемпіоном photo_camera 19:09 У Вінниці встановлюють нові вуличні кашпо з деревами для затінку та краси photo_camera 18:11 Вінницький художник Володимир Козюк представив виставку «Україна крізь віки» у Страсбурзі photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 17:02 Вінниця приймала студентський турнір з настільного тенісу: відомі переможці photo_camera 16:15 Вінниця відзначає Великдень. Як у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці освячували паски photo_camera 16:09 Об'єднані доброю справою: вінничани прибрали територію дитячого будинку перед святами photo_camera 15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up