«Свині хочуть їсти…» Сало на «Урожаї» по 200 гривень — це правда, але є дешевше

- Перевірили інформацію від читача — чи справді сало уже по 200 гривень за кіло?
- Свинячих туш завозять не менше, але дорожчим стало саме сало. Чим пояснюють подорожчання?
Сьогодні, 18 листопада, перший день, коли Вінниця у «червоній» зоні карантинних обмежень. Але ринок «Урожай» працює. Продають як промислові, так і продовольчі товари. Щоправда, бутіки з промисловими товарами не всі відчинені.
У м’ясному павільйоні покупців небагато. Якщо точніше, продавців більше. Мова йде про час між дев’ятою і десятою ранку.
Запитую вартість сала у продавця при вході. Каже, просить 130 гривень за кіло. Товар, як кажуть, не більше, як на два пальці. Не знаю, чому, а саме так здебільшого визначають товщину сала — на кількість пальців.
Йду далі, зупиняюся біля прилавка, де лежить скручене в рулон сало.
— Вам яку частину сала? — перепитує продавчиня. — Задня частина буде дешевше, по 140-130 гривень. А спинка по 200. Дивіться, яка гарна. Хоча товщина сала невелика.
Так само по 200 гривень пропонували купити сало ще четверо продавців.

До розмови про ціну продавці неохочі. Не почув конкретної відповіді навіть на запитання, з якого часу сало додало в ціні.
— Я не запам’ятовую дні, коли воно дешевше, а коли дорожче, — говорить одна з продавчинь, не без лукавства, звичайно.
— Свині хочуть їсти, вони божим духом не харчуються, — сердито відповідає ще одна продавчиня. — Подивіться за вікно, що робиться. Геть усе подорожчало. Солярка уже по 33 гривні за літр. Так само бензин дорогий. Електрика дорога. Тому й корми коштують не стільки, як раніше.
Отож на прилавках ринку «Урожай» за кілограм сала просили 18 листопада від 130 до 200 гривень.
До речі, за 200 гривень можна було купити гарну частинку яловичини. Ціна м'яса свинини не змінилася — за кілограм треба заплатити 120-180 гривень. Вартість залежить від того, яку саме частину туші вибираєте для покупки. Найдорожче коштує та частина, яку називають вирізкою.
Чому саме сало додало в ціні, не вдалося з’ясувати ні у продавців, ні у посадовців державних структур.
— Ціни регулює ринок, — пояснили у департаменті економічного розвитку і міжнародного співробітництва. — Можуть і по 800 гривень ставити ціну за кілограм сала. Якщо будуть купувати, то будуть продавати. Разом з тим маємо незаперечний факт подорожчання енергоносіїв, пального. Все це відбивається на собівартості продукції.
В управлінні Держпродспоживслужби повідомили, що кількість свинячих туш, що їх поставляють на ринок, не стала меншою.
Чи купуватимуть сало по 200, побачимо…
Читайте також:
Транспорт, освіта, бізнес та культура. Що змінилося для вінничан з переходом у «червону зону»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Дмитрий БаландюкТа не будут люди у вас купувати те сало. Та і при чому тут пальне воно і було в таку ціну на заправках. Короче будете ви його солити в банки самі ж продавці бо ніхто не буде купувати.
-
Наталья БацинкоПоходу в цих свиней був сертифікат вакцинаціїї, тому 200
-
Валентина КочетковаТам продают одні свині
-
Марія КуценкоНу,щож, населения Вінничини переживе цей сказ з такими цінами, на олії!!! Хоча й Мовірно - що і олія поповзе в гору.... Чого ж не розбагатіти в такий ,,момент,,