Суд повністю виправдав кривдників майданівця з Ладижина: справу «тягнули» 10 років

Суд повністю виправдав  кривдників майданівця з Ладижина: справу «тягнули» 10 років
Миколу Пасічника побили «беркутівці», а тоді поліцейський склав протокол на підставі сфабрикованих фактів, прокурор погодився з обвинуваченням, і 72-річного чоловіка кинули в СІЗО. Тепер, через 10 років, його кривдників виправдали
  • Суд зняв обвинувачення з тих, хто переслідував найстарішого учасника Революції Гідності — 72-річного Миколу Пасічника з Ладижина.
  • Його затримали на Майдані у Києві 22 січня 2014 року і помістили в СІЗО.
  • Чому винуватці не понесли покарання?

При житті Микола Пасічник з Ладижина щороку в один і той само день приїжджав до Києва. Робив це 22 січня, у День Соборності України. Так він відзначав доленосну дату у житті країни.

Не став винятком і 2014 рік. Тоді на Майдані вирували революційні події. Незважаючи на свої 72 роки, пан Микола долучився до майданівців. Саме там його затримали «беркутівці».

Під час затримання чоловіка побили. Фотографії з обличчям у крові облетіли не тільки українські ЗМІ, їх публікували також зарубіжні видання.

Відео дня

У камері Миколу Пасічника провідували Віталій Кличко, письменниця Марія Матіос. Пізніше про зустріч з ним вона розповіла у своїй книзі «Приватний щоденник. Майдан. Війна».

Згодом із СІЗО нашого земляка перевезли до лікарні швидкої допомоги. Саме там з ним зустрічався автор цієї публікації.

Палату, в якій перебував наш земляк і ще двоє майданівців, охороняла поліція. Розмовляли з постраждалим у коридорі лікарняного закладу. Про що говорили, можна почитати у тодішній публікації «Не дочекався рішення суду. Пам’ять про найстарішого майданів ця, побитого «Беркутом».

Слідчий «склепав» звинувачення, прокурорка підписала…

Під час зустрічі з журналістом «20 хвилин» Микола Пасічник розповідав про те, як непросто було йому витримати побиття, як його довго утримували в поліцейському автозаку. І тільки вже увечері привезли до Оболонського  відділення поліції Києва. Там слідчий на прізвище Віталій Матюша нашвидку «склепав» обвинувачення. Його підписала заступниця прокурора Оболонської прокуратури Ілона Клюге за погодженням з прокурором Андрієм Сайчуком.

Всі звинувачення були надумані. Чоловіку інкримінували навіть побиття поліцейських. Це викликало у нього посмішку навіть у ті непрості хвилини. Насправді він у той день не вчиняв жодних протиправних дій. Незважаючи на це, його помістили до слідчого ізолятора. Разом з ним там перебувало 16 людей: 

Прокурів і поліцейського «відбілила» суддя Інна Омельян

Про звільнення від відповідальності переслідувачів Миколи пасічника з Ладижиина повідомив столичний журналіст Данило Мокрик.

«Дніпровський райсуд Києва повністю виправдав  тих, хто переслідував і відправив у СІЗО побитим 72-річного учасника Революції Гідності Миколу Пасічника з Вінниччини, — читаємо у повідомленні журналіста у Фейсбуці. — Це на той час заступниця прокурора Оболонського району Києва  Ілона Клюге, слідчий Віталій Матюша та прокурор Андрій Сайчук».

За його словами, таке рішення ухвалила суддя Дніпровського райсуду Києва Інна Омельян.

"Суд виніс виправдувальний вирок, але буде апеляція,- каже Данило Мокрик. - Обвинувачені просили продовження судового розгляду, щоб отримати реабілітацію".

А ще він уточнює у дописі, що Микола Пасічник до вироку не дожив, помер у 2020 році у 78-річному віці. Прокурор Андрій Сайчук помер у 2019 році. Зате Віталій Матюша продовжує працювати в поліції в Києві.

Сину не дозволили вступити у справу

Чому такий вирок став можливий? Потерпілий помер, сину суддя не дозволила вступити у справу правонаступником, представниця потерпілого на війні. Більшість активних майданівців нині теж боронять країну або, на жаль, загинули. Тому увага суспільства ослаблена до подій Революції Гідності.

Можна припустити, що ця справа явно готувалась під закриття по строках давності. Спершу її розгляд зволікали роками, переносили строки з різних причин, передавали з одного суду в інший, а це значить, що починали розгляд заново. Феміда, ніби працює, насправді задіяна стандартна схема, щоб тягнути час.

Звертає увагу ще один факт: за останні місяці закрили низку справ стосовно тих, хто переслідував протестувальників на Майдані.

Зазначимо, що суддя Інна Омельян ухвалила рішення про виправдання переслідувачів учасників Майдану напередодні Дня Гідності і Свободи, що відзначається 21 листопада. Ще один знак до тих, хто загинув на Майдані. І не тільки до них...
Читайте також:

Вкрала квітів на тисячу гривень, які мама принесла сину на Алею Героїв

1000 днів незламності та боротьби за свободу: у Вінниці вшанували пам’ять полеглих Героїв

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (15)
  • Евгений
    А зарез коли бʼють людей на вулицях, викрадають когось засуджують?
  • Roma
    Всі получимо своє рано чи пізно
  • Світлана
    ТАКЕ не повинне мати строку давності. (((
  • Alla Schastye
    От і є справедливість ((( це Україна(((

keyboard_arrow_up