Ще у 2016 році до редакції «20хвилин» зверталися жителі будинку на Оводова, 83. Мешканці двоповерхівки переймалися станом підпірної стінки, яка знаходиться майже впритул до їхнього дому.
— Ця стіна розвалюється вже не перший рік. Але цей «пузир» з’явився цьогоріч (у 2016 році - авт.). Дзвонили в ЖЕК, зверталися до мерії, але всюди нам говорили, що «це не наша стіна», Та нам здається, що на нас просто забили, — казали жителі дому.
Підпірна стіна утримує ще й грунт на якому стоїть будинок по Оводова, 81. Тому є ймовірність, що якщо вона зруйнується, то й п’ятиповерхівка може частково «з’їхати» вниз. Якраз, до сусіднього будинку.
Фото зроблено в 2016 році
Будинками, як і прибудинковою територію біля них, керує товариство «ЖЕО». Тодішня керівниця підприємства Ірина Романюк визнавала, що стан конструкції незадовільний. І те, що реконструкція почнеться у 2017 році.
Фото зроблено у 2019 році
Утім, в 2019 році побачили, що ситуація не змінилася взагалі — стіну не відремонтували, комунальники не виконали те, що обіцяли.
— Ця стіна не є на балансі товариства, а, вірогідно, у підпорядкуванні міського департаменту житлового господарства, — роз’яснила через телефон інженер «ЖЕО», яка представилася Хеленою Юріївною. — На її ремонт потрібні додаткове фінансування, яке ми запитували у департаменту житлового господарства. Адже витрачати кошти з утримання будинків ми не можемо, бо це не цільові витрати. Чому департамент не дав гроші? Запитуйте в них.
Двоповерхівка №83 знаходиться у метрі від стіни
Отже, стіну не відремонтували, бо не було на це фінансування. Чи є вона аварійною та чому не виділили кошти на ремонт? Про це запитали у керівника департаменту житлового господарства Романа Фурмана.
— На даний час виготовлюється проектно-кошторисна документація на ремонт підпірної стіни. Після того, як ми отримаємо проект, то побачимо обсяг ремонтних робіт та його вартість. І оцінку стану стіни, адже я не можу підтвердити або спростувати її аварійність.
На підставі проекту будемо пропонувати жителям взяти участь у програму співфінансування, де люди заплатять 30% від вартості усіх робіт та матеріалів, а 70% коштів — з бюджету міста.
Це дозволить пришвидшити старт виконання робіт. Бо якщо робити суто за кошти міста, то підпірну стінку на Оводова поставлять у чергу разом з іншими об’єктами, які потребують ремонту, — роз’яснив Фурман.
За словами історика Євгенія Антонюка ця стіна є частиною підпірних конструкцій, які утримують підрізаний схил на вулиці Оводова. Їх робили у 1880-1900-х, коли у цьому мікрорайоні зводили садибу юриста Болеслава Лещинського. Вас може зацікавити матеріал, присвячений залишкам садиби: Будинок з вежею був комуналкою, руїною. А тепер став «еліткою».
Читайте також:
Фото з архіву «20хвилин»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер