Сьогодні, 15 липня, відзначаємо День Української Державності

Сьогодні, 15 липня, відзначаємо День Української Державності
  • Свято започаткували у 2021 році, згідно з указом президента Володимира Зеленського.
  • Також сьогодні маємо ще одну пам'ятну дату – День хрещення Київської Русі.

Цього року День Української Державності вперше відзначаємо 15 липня. Раніше воно випадало на 28 липня, але було перенесено через перехід на новоюліанський календар. Свято було засноване в 2021 році, офіційний документ підписаний на 30-ту річницю Незалежності України. Передбачалося, що День Української Державності стане офіційним вихідним. Але через війну та воєнний стан святкові вихідні скасовані.

День Державності України прив'язаний до Дня хрещення Київської Русі, який своєю чергою відзначається разом зі святом Рівноапостольного князя Володимира Великого.
Така дата була обрана через те, що хрещення Русі князем Володимиром приєднувало державу до цивілізованих країн Європи, тим самим вказуючи на вибір Київської Русі рухатися у напрямку західної європейської культури.

День Української Державності вшановує суверенність та незалежність України, її автентичну культуру та історію. 

Відео дня

День Української Державності має свій символ - чотири тризуби, які означають боротьбу, незалежність, історію та ідентичність . Вони спростовують міф про те, що Україна - це молода держава, адже наш герб походить від родового знаку Рюриковичі та був знаком князя Володимира Великого, за часів якого хрестилася Київська Русь.

Перші згадки про Україну як окрему державу датуються 1187 роком. За середньовічних часів Київ був одним з найбільших центрів торгівлі й розвитку у Європі. Українські гроші – гривні — також походять з давніх часів Київської Русі. А синьо-жовті кольори нашого прапора беруть початок від Галицько-Волинського князівства. 

Україна має свої міцні військові традиції з часів Козацької держави. А перша українська Конституція, що була укладена Пилипом Орликом 1710 року, вважається першою європейською конституцією у сучасному її розумінні.

Дуже важливо знати й пам’ятати про усі історичні надбання України, особливо зараз, під час страшної загарбницької війни проти нашої держави, та інформаційної війни, що спотворює історію. 


Читайте також:

Друга річниця обстрілу Будинку офіцерів: люди, що дивом вижили, згадують цей жах

«Добре, що жива залишилась. Це були перші мої слова тоді». Про незламність постраждалої від обстрілу вінничанки

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up