Ситуаційний центр, що збирає дані з відеокамер по всьому місту, презентували у січні 2017 року. У приміщенні на 10 поверсі будівлі міськради організували робочі місця з комп’ютерами, величезну стіну з моніторами та посадили за столи фахівців, що чергують по змінам, 24/7.
Шістсот камер, які нині є на «озброєнні» центру, відстежують ситуацію у масових скупченнях людей, серед яких вокзали, школи, парки, вулиці та заїзди у місто.
Міські служби отримали «очі» по всій Вінниці: усе, щоб екіпажі поліції, «швидка» та рятувальники якнайшвидше доїхали до місця події.
Підбиваючи підсумки першого року роботи очільник «Муніципальної поліції» Віталій Чигур розповів, що з того часу було виявлено більше 13 тисяч правопорушень.
— Завдяки записам з камер у 2018 році складено 1473 постанови, також надано інформаційну допомогу з розкриття кримінальних правопорушень. У момент вчинення виявлено 13 тисяч правопорушень, з них 720 ДТП, понад одна тисяча адміністративних правопорушень, більше трьох тисяч порушень у сфері благоустрою. Надано понад 400 відеозаписів на ухвалу суду, запити та заяви, — розказав Чигур.
Заступник начальника вінницької Патрульної поліції Олександр Гаркавюк розказав, що завдяки камерам центру вони мають найкращі показники розшуку авто, що зникли з місця ДТП.
— Наш працівник є у центрі в цілодобовому режимі й у випадку правопорушення — йде сигнал на управління поліції та відправляємо екіпаж на місце події, — казав Гаркавюк. — Завдяки камерам центру нам вдається знаходити 94% від загальної кількості машин, що зникли з місця ДТП. І наші показники в цьому напрямку є найкращими в Україні.
Він додав, що завдяки камерам патрульні виявляють порушення правил дорожнього руху водіями. Зокрема, й правил паркування машин по місту.
Цього року Ситуаційний центр обзавівся й штучним інтелектом, який розмістили на двох серверах та запрограмували аналізувати відеопотік.
Адже причина його появи проста — камер стає все більше, а людина здатна передивлятися не більше 40 камер. Тож, щоб «не роздувати» штат працівників, взяли «робота».
— Система вже вміє розпізнавати марку автомобілю, колір машини, номерні знаки; може визначити, чи не порушують водії правила, — казав директор міського департаменту IT Володимир Романенко. — Ще триває період тестування, і деякі машини розпізнаються краще, а деякі гірше. Але працівникам таке обладнання дозволяє спростити аналіз даних.
Романенко додав, що далі штучний інтелект навчать слідкувати за об’єктами благоустрою та попереджати працівників центру про вандалізм: система зможе оцінити стан об’єкту, його наявність на звичайному місці.
Цей же принцип будуть використовувати і для самодіагностики: штучний інтелект оцінюватиме стан відеокамер і якщо є пошкодження обладнання, то система про це скаже працівникам Ситуаційного центру.
— При тому, потенціал штучного інтелекту значно більший. Він може розпізнавати і машини, і пішоходів, і велосипедистів. А статистику, що формується системою, можна використати у плануванні нових об’єктів інфраструктури, у керуванні дорожнім рухом тощо, — казав Романенко.
Городяни також є «очима» Ситуаційного центру. Як пояснив очільник «Муніципальної поліції» Віталій Чигур, вінничани часто самі cкидають фото правопорушень, для чого в «копів» є акаунти в месенджерах VIBER, WhatsApp, Telegram за номером телефону: 067-4-102-101.
Питаємо, а чи залишилися у місті «сліпі зони», де немає камер Ситуаційного центру.
— Поки що є, бо потрібно набагато більше камер, ніж в нас є. У переважній більшості сліпі зони — це приватний сектор міста, — відповів Чигур.
А скільки потрібно камер, щоб покрити усе місто?
— Точної кількості немає, адже місто збільшується, і змінюються технології. Ми ще робимо акцент на роботизовані камери, за якими можна змінювати кут огляду, масштабувати зображення. Таким чином, не потрібно скупчення відеокамер в тому місці, де є роботизована.
Нагадаємо, на запуск Ситуаційного центру в 2018 році витратили більше трьох мільйонів гривень.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
Але нічого не робить.
хахахахахаах
А типа ж"журналисты" показывают эти фото у себя на сайте))) . А вообще может кто не согласен с публикацией его фейса на вашем типа сайте? Есть деньги заплатить за моральный ущерб?