Штраф 85 тисяч за переказ між картками: це страшилка чи реальність?

Штраф 85 тисяч за переказ між картками: це страшилка чи реальність?
 • Останніми днями в соцмережах почали з’являтися повідомлення із засторогами щодо штрафів за переказ грошей з картки на картку.
 • Мовляв, якщо «систематично» це робити, то спочатку картку заблокують, а потім дадуть штраф у розмірі 85 тисяч гривень.
 • Розібралися, правда це чи фейк.

Ось, приміром, відео юриста Олександра Моргуна у ТікТок.

«Якщо з тобою часто розраховуються за товари або послуги, просто перекидаючи, то таку карту можуть заблокувати або навіть виписати штраф — 85 тисяч гривень, як ухилення від податку, — каже юрист. — Запам’ятай, не оподатковуються надходження на твою картку, якщо в призначенні платежу вказано, що це надходження від родини; що це безповоротна фінансова допомога або повернення боргу; або продаж вживаної речі. Все інше підлягає оподаткуванню».

Чи правда це? Розбиралися.

Картку справді можуть заблокувати

За систематичний переказ з картки на картку справді можуть заблокувати картку. Банки зобов’язали проводити фінансовий моніторинг своїх клієнтів. В першу чергу, для захисту від шахраїв, які заволоділи карткою. По-друге, для запобігання відмиванню незаконно отриманих доходів.

Попри те, що нижнім «порогом» для перевірок є сума у 400 тисяч гривень, під фінмоніторинг підлягають і значно менші суми та навіть «нетипова поведінка клієнта»: раптом вам стали надходити значні кошти і це відбувається з дня в день. Або ж навпаки, ви почали знімати через банкомати та відділення нетипові для себе великі суми з картки.

Отож, перший крок банку — заблокувати картку клієнта, щоб з’ясувати причини нетипового використання картки. 

Для розблокування картки портал thepage.ua радить казати правду про походження коштів.

«Заробляти гроші – не є злочином у нашій країні. Якщо ви займаєтеся продажем товарів на різних платформах, чи надаєте послуги як фрилансер, чи отримуєте гонорари за свою роботу від приватних осіб — так і кажіть банку. Тому що у більшості випадків банк розуміє, що це за гроші, просто потрібно, щоб ви звернули увагу на вашу активність по рахунку», — пишуть в матеріалі.

Ваші гроші на картці — банківська таємниця

Добре, а чи справді за ваші «підозрілі перекази» виписують штраф 85 тисяч гривень? Ні. Банк таких повноважень немає. Це може зробити податкова служба, але тут є важливе «але». 

Рух коштів на вашій картці є банківською таємницею, яку, навіть податківцям, можуть розкрити за умови: вашої згоди, як власника рахунку; за рішенням суду.

«Державна податкова служба немає доступу до персональних рахунків громадян у банках і не може відстежувати рух коштів по ваших картках», — говорив тодішній голова ДПС Сергій Верланов.

Тобто, навіть при всій підозрілості та нетиповості поведінки клієнта — штраф 85 тисяч гривень не призначать за переказ з картки на картку. Для цього також потрібно рішення суду.

А звідки ж тоді виникли 85 тисяч гривень штрафу?

Це розмір покарання за ухилення від сплати податків, зборів, що визначено частиною 1 статті 212 Кримінального кодексу України.

Дослівно:

«Умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобов'язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах карається штрафом від п’яти тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого».

 

Читайте також:

Як завантажити електронну трудову книжку та отримати витяг онлайн: інструкція

Навіть зі зборів для ЗСУ треба платити податки. Чому та як цього уникнути?

На Вінниччині «продають» стаж для призначення пенсії

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
 • Pravdorub

  Сплачувати податки в країні де шалена корупція, розбиті дороги та жебрацька пенсія, як мінімум недолуго
 • Максим Ільченко

  Бред
 • Жора

  В Виннице на сайтах знакомств проституки зарабатывют минимум 1000 грн в день. Это если один клиент. Также с ними расчитываются и на карту и дают наличку. Хотя шалавы хитрые пишут в анкетах серьезные отношения. Серьезные это для отвода гглаз. И возраст шалав от 20 до 50 лет. Особенно много 35-45 лет. Очень много!
 • Новини Вінниці на 20хвилин

  Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

keyboard_arrow_up