В черзі стояли ті українці, які не мають власного транспорту. Вони знали, що кордон мають закривати та хотіли чим швидше потрапити додому.
Мережею розлетілися фото та відео ситуація, яка склалася на кордоні 27 березня.
— Громадяни прибули в основному без власного транспорту й намагаються перетнути кордон пішки, щоб повернутися на Батьківщину, — повідомляли у Держприкордонслужбі України.
Видання «Оглядач» розписало, що було на кожному пункті пропуску:
Тим часом, «Страна» у Telegram пише, що ситуація загострюється.
— Люди йдуть тисячами й бояться, що не встигнуть. Кричать, що прорвуться силою і спалять митницю, якщо їх не пропустять додому після закриття кордону, — йшлося у повідомленні.
Українські дипломати у Польщі повідомили, українці, які не встигнуть потрапити додому до закриття кордонів, зможуть це зробити через автомобільні пункти пропуску.
— Прикордонники дали добро, надалі після 00.00, якщо українці надалі будуть на кордоні – на розмежувальній лінії – вони будуть допущені до України. Їх будуть приймати, звичайно. Ми таку відповідь отримали. Підтвердження є і з польською, і з української прикордонної служби, – говорить Василь Павлюк, консул України у Любліні, пише 5 канал.
На Батьківщину українці поверталися не лише пішки: добиралися і потягами, і літаками. За тиждень до України приїхали 11 евакуаційних поїздів. Більшість із Польщі.
За даними МЗС, 109 тисяч 448 громадян повернулися в Україну станом на вечір 27 березня.
— На карантині за кордоном перебуває 161 громадянин України. Найбільше у Польщі — 107 українців, — пише Українська правда.
Серед тих, хто перетинав кордон є і вінничани. Ми знайшли їх, але вони не хочуть нічого коментувати.
— Ми читали, що пишуть наші про заробітчан. Боїмося, — зазначили нам у коментарі.
Також додають, що усі стояли один коло одного, маски були не всіх.
— Лізли всі один на одного. З Борисполя дали безкоштовні автобуси, а нам що робити, — додали заробітчани.
Тим часом, одна заробітчанка з Польщі розповіла нам, як вона хотіла повертатися додому та чому передумала.
Жінку звати Олеся, вона з Вінницької області. Розповідає, що приїхала до Польщі на 3 місяці. Працювала на заводі. Віза підійшла до завершення і вона мала повертатися додому.
— Зателефонувала сестрі, кажу, що збираюся їхати. Вона мене збивала, дома діти, куди ти вернешся. Я й сама за це хвилювалася, але віза уже через пару днів буде не дійсною, — каже Олеся.
Заспокоїв її польський роботодавець. Усім заробітчанам, які працюють у них на заводі, продовжують візу ще на два місяці (саме на стільки у Польщі оголосили карантин).
— Людям запропонували залишитися та продовжити візи. Видали картки, де вказано, хто ми, місце роботи та проживання, — додає Олеся.
Так жінка і не поїхала додому. Нині каже нам, що побачивши, що твориться на кордоні, радіє.
— Стояла б і я в тому полі. Добралися до кордону вартує чимало коштів, а в нас перевірники ще більше деруть, — каже Олеся. — Поїхала дітям заробити грошей, потратила б усе на дорогу додому.
Читайте також:
Коронавірус в Україні: 311 випадків захворювання та вісім смертей. Яка ситуація на Вінниччині
RIA зібрали понад 12 тисяч гривень для закупівлі медичного обладнання у вінницькі лікарні
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер