«Салії не заслуговують, щоб їх виганяли з депутатів, крапка!». До суду подають на «Батьківщину»

«Салії не заслуговують, щоб їх виганяли з депутатів, крапка!». До суду подають на «Батьківщину»
Звернення до Юлії Тимошенко учасники мітингу в Оратові підтримали одноголосно, але воно не дало бажаного результату
 • На захист депутатів — батька і сина, фермера і підприємця, виступили виборці.
 • Їх позбавили депутатства в Оратівській селищній раді.
 • Люди захищають честь двох шанованих людей.
 • Чим завинили перед партією двоє з «Батьківщини» і що каже з цього приводу Юля Тимошенко?

На початку публікації пропоную співставити два факти.

Факт перший: авторитетного серед людей фермера — Анатолія Салія і його сина, підприємця Сергія, позбавили депутатських мандатів в Оратівській селищній раді. Обидва представляли парію «Батьківщина». На минулих виборах за пана Сергія віддали свої голоси 90% жителів села Сологубівка. Загалом Анатолій, його брат і син здобули для «Батьківщини» понад 70% голосів

Тепер Саліїв відкликали з депутатів.

Відео дня

Після цього понад п’ятсот виборців зібралися в Оратові на мітинг на їх захист.

Факт другий.

Подання на позбавлення депутатства зробила керівниця Оратівського партійного осередку Леся Ларіонова. Вона ж — секретар селищної ради.

Не так давно чоловіка пані Ларіонової затримали на хабарі. Нині він перебуває під домашнім арештом. Такий запобіжний захід обрав суд на час розслідування кримінального провадження. Підозрюваний працював державним реєстратором у місцевому Центрі надання адмінпослуг.

Факти навели, щоб порівняти авторитет обох сторін конфлікту, про який піде мова далі.

Ще одне зауваження: автор публікації не знайомий зі сторонами конфлікту, також не представляє жодну з політичних сил.

«Ти голосуєш, як твій батько»

Дізнатися про претензії на адресу Саліїв, журналіст мав намір від керівників «Батьківщини». Однак зробити це не вдалося. Леся Ларіонова на телефонні дзвінки не відповіла. Так само не надійшла відповідь від Олега Мейдича, він керує обласною партійною організацією, є народним депутатом України. Прохання прокоментувати ситуацію щодо відкликання двох депутатів автор статті надіслав пану Мейдичу на фейсбук-сторінку у в особисті повідомлення. На жаль, керівник обласних партійців не знайшов часу відповісти журналісту.

Зате вдалося дізнатися думку керівниці «Батьківщини» — Юлії Тимошенко. Щоправда, не від неї особисто, а від Анатолія Салія. Він зустрічався з головою партії і переповів суть розмови.

Про те, що говорила пані Юлія, трохи згодом.

До речі, Салія другий раз поспіль обрали депутатом селищної ради від «Батьківщини».

Особливе здивування у нього викликало те, що його відкликали за «народною ініціативою». Так записано у рішенні обласної партконференції.

—Яка ж тут народна ініціатива, коли насправді подання зробила керівниця нашої Оратівської організації пані Ларіонова, — говорить Анатолій Салій. — У виборців інша думка. Вони її висловили на мітингу. Понад 500 людей зібралися, коли дізналися про рішення стосовно мене і сина.

За його словами, після виборів він не пропустив жодної сесії. Виконує програму, з якою йшов на вибори. Не притягувався до кримінальної відповідальності. Названі факти є аргументом для відкликання депутата.

Чим тоді завинили Салії перед партійцями? Які претензії пред’являли їм на обласній партконференції?..

Подання на відкликання робила пані Ларіонова. Як стверджує співрозмовник, вона говорила учасникам конференції про те, що Анатолій Салій голосує не так, як інші депутати фракції. Друга претензія стосувалася того, що він не вніс пропозицію на сесії про підвищення орендної плати за землю.

—А до мене які претензії? — запитав доповідачку Салій молодший, пан Сергій.

У відповідь почув слова, мовляв, він голосує так, як батько.

Анатолій Вікторович попросив слова. Каже, як тільки почав говорити, пан Мейдич зауважив, що присутні у залі не мають наміру слухати оправдання.

—Можливо все-таки послухаєте того, хто агітував за партію? — зауважив пан Анатолій.

Він стверджує: сказав, що партійці мали б обговорювати не його разом з сином. Спершу варто було б з’ясувати ситуацію з керівницею Оратівського партійного осередку. Поцікавитися, як так сталося, що її чоловіка затримала поліція. Коли він приносив додому хабар, хіба дружина не знала про це?

Втім, ніхто не став вникати у подробиці цієї історії, каже співрозмовник. Зате за їхнє з сином відкликання голосували дружно — всі, як один, підняли руки. Думаю, така одностайність має пояснення. Очевидно, все продумали завчасно.

Що каже Юлія Тимошенко?

У Київ на засідання політради «Батьківщини» Саліїв не запросили. Зате у пана Анатолія відбулася зустріч з головою партії.

Днями Юлія Тимошенко приїздила до Вінниці. Була в обласній лікарні імені Пирогова.

—Я випадково дізнався про її перебування у нас і поїхав на зустріч, — розповідає Анатолій. — Спілкувалися у «пироговці».

Розповів про себе, про свої справи. Нагадав про підтримку виборцями нашої громади депутатів від «Батьківщини». А тоді попросив вникнути у те, що зробили наші партійці. На мою думку, це приниження авторитету не тільки мого, такі дії підмочують репутацію партії. Неспроста люди вийшли на мітинг. Вони бачать несправедливість і не мають наміру терпіти.

Пані Юлія обіцяла втрутитися у ситуацію. Сказала, що після з’ясування того, що сталося, зателефонує.

Слова дотримала. Зателефонувала. Тільки нічого втішного для Саліїв не повідомила.

Як пояснив пан Анатолій, він почув від Тимошенко про те, що рішення з відкликання уже ухвалили у Києві. Нібито це сталося у день її перебування у Вінниці, тому її не встигли раніше поінформувати.

—Тимошенко здивувала мене тим, нібито підтримую «Солідарність», — говорить пан Салій. — Почув про це від неї. Відповів, що її неправильно інформували. Вона ще раз нагадала, що питання уже вирішено, тому марно  витрачати час.

Будемо боротися

На думку Анатолія Салія, у їхньому звільненні є прихований задум. Можливо, це помста за його критику на адресу керівниці партійного осередку «Батьківщини» в Оратові.

Він відкрито критикував пані Ларіонову за її позицію у ставленні до церковного питання. Стверджує, що вона є прихожанкою храму московського патріархату.

—Вважаю, неправильно, коли у час війни бомкають дзвони у московському храмі, а наша однопартієць молиться у ньому, — говорить пан Анатолій. — Можливо, вона образилася за мою відвертість і тепер помстилася. Можливо, в деяких інших питаннях став неугодним.

У Сологубівці, де Салії збудували храм, як мовиться, з нуля, він з перших днів був і залишається українським. По-іншому питання не стояло. Салії разом зі своїми сім’ями у дні релігійних свят приходять на службу. У церкві звучить українська мова. Не згадують московського попа, який благословив війну. Там не переховують літературу, в якій вихваляють агресора. Такі книги й газети знаходили у церквах московського патріархату.

Співрозмовник висловив ще одне припущення. Каже, після того, як фракція  позбулася двох депутатів, Ларіонова, можливо, спробує об’єднатися з іншою фракцією. Об’єднавшись, зберуть голоси, щоб вирішити важливе для неї питання — змістити з посади селищного голову шляхом висловлення недовіри. Якщо це вдасться, Ларіонова виконуватиме обов’язки голови. Ми б з сином за таке не стали голосувати.

Можливо б, Салії змирилися з позбавленням їх депутатства. Ця справа забирає немало часу. Однак не можуть підвести людей, які стали на їхній захист. Таких понад п’ятсот осіб. Це ті, хто взяв участь у мітингу на підтримку звільнених депутатів. Ймовірно,їх є ще більше.

Пан Анатолій на фейсбук-сторінці «Фермерське господарство Сологубівське» подякував за підтримку, а також за небайдужість до майбутнього громади.

«Вважаю своїм моральним обов’язком не здатися, — написав він. — Почувши ваші слова підтримки, упевнився в тому, що всі ми однодумці, які вболівають за майбутнє наших дітей, у яких є своя мова, своя церква, своя культура, свої захисники та безпека.

Тому будемо боротися. Прошу вас налаштовуватися рішуче. Поки наші захисники віддають життя на фронті, мусимо не здати позицій тут, у тилу».

Запитую пана Анатолія, яким чином він має намір боротися.

—Відстоювати правду у суді, — каже чоловік. — Я ні в чому не завинив ні перед виборцями, ні перед «Батьківщиною».

За його словами, адвокати готують документи до суду. Звернулися із запитом  отримати документи про рішення політради. Поки що їх не надали . До речі, у Київ їх не запрошували, коли ухвалювали рішення. Очевидно, партійних чиновників не цікавить думка тих, кого позбавляють депутатства.

Як кажу співрозмовник, обирали багато людей, а звільняють за поданням однієї. Де тут справедливість?

 Рейтинг «Батьківщини» помножили на нуль

Автор публікації спілкувався з деякими учасниками мітингу на підтримку депутатів Саліїв.

Від них дізнався, що старший Анатолій підтримував Революцію Гідності у 2014 році. Допомагав майданівцям. Ще більшу підтримку відчувають від його господарства наші захисники, поранені, які лікуються у шпиталі на  Коріатовичів у Вінниці.  

У районній лікарні Оратова за кошти господарства зробили євроремонт у чотирьох палатах стаціонару.

—Ви не знаєте головного  — Анатолій Вікторович фактично врятував господарство у Сологубівці, — згадує одна із співрозмовниць. — Його слова пам’ятаю дотепер. Він казав, ділитимуся з кожним тим, що вродить. Буде три хлібини, дві віддам вам, одну залишу для себе. Так мені це запам’яталося. Ще обіцяв не передавати паї олігархам. Запевняв, що земля залишиться наша. Так воно є. Захочете розірвати договір оренди, перечити не стану. Це теж його слова. Люди повірили чоловікові і не помилися у довірі.

—Це якийсь цирк, — ділиться думками ще одна співрозмовниця. — Ми голосували на виборах за Саліїв, а тепер хтось за нас вирішив позбавити їх депутатства. Явна несправедливість. Як можна таких людей виганяти з депутатів? Якби нічого не робили, бог з ним, а тут…

—У нас був випадок, коли п’яний поліцейський врізався автомобілем у зупинку транспорту, — каже один з місцевих чоловіків. — Зупинка знаходилася на в’їзді в Оратів з Вінниці. Довго ті розвалини муляли очі людям. Зараз на тому місці постамент. На ньому зображені воли з плугом. Вони символізують назву нашого селища — Оратів, тобто від слова орати. Мабуть, здогадалися, хто оплатив таку роботу і тим само прикрасив в’їзд у селище? Це був Анатолій Вікторович.

Особливо вразила фраза ще одного співрозмовника: «Рейтинг «Батьківщини» у нашій Оратівській громаді тепер помножили на нуль. Тут забудуть, що була така партія. Якби Тимошенко знайшла час, приїхала до нас, вона б змінила свою думку. А так довірилася одній людині… Салії не заслуговують, щоб їх виганяли з депутатів. Крапка».

Читайте також:

«Нарис не читав, але написано цікаво». У пам'ять про журналіста видали його книгу

Чим доїхати з Вінниці в інші міста. Порівнюємо ціну на потяг, автобус і BlaBlaCar

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
 • Іван Гроза

  Мабуть пані секретар має якісь родословні відносини з керівництвом батьківщини.,🤣
 • Анатолий Гордий

  батькивщина  это  полное  дно    клуб  по  интересам

keyboard_arrow_up