Розфарбований каток. Скільки заплатили за фігуру, що стоїть на в’їзді до Старого міста?

- Минулої суботи, 27 листопада, на коло по Тиврівському шосе поставили каток.
- Машина має герб Вінниці та розфарбована у кольори бренду міста. Для надійності її закріпили на гранітних блоках.
- В мерії назвали цю фігуру — «новою інсталяцією» на ще одному з в’їздів у місто. Цього року свого «трансформера» отримало Гніванське шосе.
- Скільки витратили грошей з бюджету на цю річ? І чому обрали саме каток?
Минулого тижня на Тиврівському шосе встановили нову інсталяцію — каток, перефарбований у кольори бренду Вінниці. Конструкцію встановили на гранітні блоки по центру кола, що на шляху до Старого міста.
Наших читачів цікавить, звідки виникла така ідея і скільки ця конструкція коштувала місту. Звернулися за коментарями до чиновників та даємо відповіді на питання.
Чому каток?
Вінницькі дороги, за сприйняттям мешканців, визнані найкращими в Україні. Так йдеться на 41-й сторінці звіту цьогорічного муніципального рейтингу від Міжнародного республіканського інституту IRI Ukraine.
«Для відображення хороших, якісних доріг міста на в’їзді у Вінницю, з боку Тиврівського шосе, з’явилась ще одна інсталяція. Цього разу з інфраструктурним акцентом. Це — закамуфльований каток — нефункціонуюче 12-тонне авто, яке перетворилося на елемент міського простору з вінницькою символікою», — пояснили на fb-сторінці департаменту комунального господарства і благоустрою міськради.
Скільки коштує?
Каток встановили у суботу, 27 листопада, на перехресті з рухом по колу. Для надійності конструкцію закріпили на гранітних блоках.
— На ці роботи не витрачали грошей з бюджету міста. Просто виникла ідея. Був каток у підрядника, який виконував роботи на Данила Нечая у 2019 році, — стверджує керівник департаменту комунального господарства і благоустрою Юрій Семенюк.
— Тобто, це був подарунок? — питає журналіст.
— Скоріше, як інвестиційний внесок. Вони запропонували таку ідею, її підтримали. Зробили охайний вигляд цього катка, поставили на гранітні блоки, розфарбували в кольори Вінниці, — відповів Семенюк.
Каток місту подарувала вінницька фірма «Шляхбуд», яка виконувала капремонт вулиці Данила Нечая у 2019-2021 роках. За даними ProZorro, оновлення головної магістралі Старого міста коштувало майже 120 мільйонів гривень (тендер №1, №2).
По фігурці — на кожен в’їзд до міста
Як мінімум, три в’їзди у місто мають свої інсталяції. Так, у 2015 році на західному напрямку встановили клумбу у формі автомобіля «Opel Olimpia» 1935-1970 років випуску, зазначають в департаменті комунального господарства та благоустрою.
Згодом, у 2017 році на перехресті вулиць Київської та Зулінського встановили скульптуру «Куб», що обертається, за 1,7 млн грн. У цю суму входить інсталяція, клумби, плитка, підсвітка, системи поливу, влаштування підпірних стінок.
А у травні 2021 року поблизу Агрономічного, на Гніванському шосе, встановили трансформера, який кольором та деякими рисами схожий на автобота «Бамблбі».
На ці роботи, як повідомляли у мерії, також не витрачали міських коштів: інвестором виступив громадянин Хоменко Володимир Андрійович.
Недалеко від в’їзду у місто, нагадаємо, на Тяжилові також є фігурка. Там влаштували клумбу-корабель.
Читайте також:
Жовтий «Бамблбі». Ми дізнались, хто заплатив за фігуру трансформера
Не трансформером єдиним. ТОП-10 елементів декору, якими прикрашали Вінницю останніми роками
Боротьба трансформерів. Катка з Тиврівського шосе хочуть змінити на Оптімус Прайма
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.