Дезінфікуючі рамку розробили на Барському машинобудівному заводі. Про це розповів головний інженер підприємства Олександр Лотоцький. Каже, три дні знадобилося, щоб виготовити креслення і втілити задумане на практиці.
— Ідею схопили на льоту, — розповідає Лотоцький. — Обмінювалися думками з колегами з одного з машинобудівних підприємств Хмельницької області. Наприкінці розмова торкнулася ситуації з нинішньою епідемією. Вони й похвалилися, що роблять дезінфікуючі рамки на замовлення медиків. Подумалося: а чому ми не можемо взятися за такий прилад?
Креслення зробив головний конструктор Олександр Кондратюк. Зробив швидко. До роботи одразу долучилися робітники. Почали з порізки труб, далі пішов процес свердлильних робіт і фрезерування. Після фарбування передали у складальний цех. У єдине ціле прилад збирали слюсарі-складальники Анатолій Чорний та Степан Коновальчук.
— Поки тривали роботи в цеху, закупили компресор, датчик руху, електричні клапани, — розповідає Олександр Лотоцький. — Першу ємність на 10 літрів розчину зварили з металу. Потім натрапили на таку, що виготовлена з пластмаси, але здатна витримувати тиск у 3-4 атмосфери. Саме стільки забезпечує компресор.
За словами співрозмовника, на рамці встановили п’ять форсунок: чотири вертикальні і по дві знаходяться на лівій і правій стійці, одна вгорі.
Випробування провели у заводському цеху. Зібралися виконавці робіт, конструктор, керівники підприємства.
Першим доручили пройти через «бризкаючу» рамку головному інженеру, який контролював хід робіт, Олександру Лотоцькому.
— Роботу приладу перевіряли на воді, тобто замість розчину використали звичайну воду, — каже пан Олександр. — Все спрацювало як слід — і датчик руху, і форсунки, і компресор. Словом, я отримав свою порцію бризок, а точніше, позитиву від новинки. Прилад простий, але дуже потрібний нині у медичних закладах, і не тільки. Автоматичний дезінфектор може бути корисним при вході у магазини, аптеки, інші будівлі, які відвідують люди.
— Після того запропонували новинку нашій районній лікарні, — продовжує Олександр. — Медичний заклад не входить у список тих, де лікуватимуть хворих на епідемію коронавірусу. Але ж лікарі вимагають нині активної обробки розчином і рук, і одягу, і речей.
У лікарні рамку встановили у прийомному відділенні, куди потрапляють хворі, яких далі лікуватимуть стаціонарно.
— Використання такої рамки дуже доцільне в інфекційних відділеннях, — каже Лотоцький. — З її допомогою автоматично відбувається процес дезінфекції. Тому лікар менше часу приділятиме на виконання дезінфекційних процедур.
Новий прилад барчан уже замовили з декількох лікарняних закладах, як обласних, так і районних.
— Вони отримають вже удосконалений варіант, — пояснив головний інженер Олександр Лотоцький. — Ми замінили компресор на електронасос. Коли компресор включався для підкачування тиску, було чути шум його роботи. Електронасос не створює шуму. По-друге, не потрібно буде задавати необхідну величину тиску.
Дезінфікуюча рамка має розміри два метри у висоту і один у ширину. Обладнана стійкою для кріплення. Тому не потрібно для її встановлення виконувати додаткову роботу. Працює як з компресором, так і з електронасосом. Для їх роботи потрібне електроживлення від розетки 220 вольт.
Розчин розпилюється на висоті таза і плечей людини середнього зросту, або на відстані від землі 70 і 150 сантиметрів. Одна форсунка встановлена на верхній перемичці і забезпечує вертикальний розпил.
Час розпилення можна програмувати. Як пояснив головний інженер Олександр Лотоцький, мінімальний період вприскування форсунки становить три секунди, максимальний – півгодини.
Коштує така дезінфікуюча рамка 14 тисяч гривень. У вартість входять всі комплектуючі.
— Медичні заклади готові замовляти виріб, але бідкаються, що їм складно розрахуватися, — каже Олександр Лотоцький. — Непросто проводити операції через Держказначейство. Зрештою, наше підприємство також неодноразово стикалося з цією проблемою.
Читайте також:
Місця сили онлайн: вінничани діляться корисними посиланнями (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
«Нікому не бажаю потрапити в таку ситуацію», — донька козятинчан, в яких виявили COVID-19
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
ТруЪ-изолента должна быть каноничного синего цвета с ПВХ (не тряпочным!) основанием. При использовании сабжа других цветов наблюдается полное исчезновение его магических свойств.
http://lurkmore.to/%D0%98%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0