Що варто знати про родимки та де у Вінниці їх видаляють — пояснює дерматолог Катерина Юзвак

Що варто знати про родимки та де у Вінниці їх видаляють — пояснює дерматолог Катерина Юзвак
  • Родимки — звична частина нашого тіла, але саме вони можуть бути першими «дзвіночками» серйозних захворювань, зокрема меланоми.
  • Щоб дізнатись, як вчасно розпізнати небезпечні зміни на шкірі, журналістка поспілкувалася з дерматологом Катериною Юзвак. Лікарка пояснила, на що звертати увагу та коли звертатися до фахівця.
  • Також ми зібрали інформацію, скільки коштує лазерне видалення родимок у приватних клініках міста.

Як часто ви звертаєте увагу на свої родимки? Здається, така звична річ — маленька плямка на шкірі, яка з нами ще з дитинства. Проте фахівці радять: за родимками потрібно стежити.

Якщо вони змінюють форму, колір, розмір, починають свербіти або кровоточити, то це вже привід звернутись до дерматолога. Адже саме з таких, на перший погляд, безпечних утворень може починатися небезпечна хвороба — меланома. Регулярні профілактичні огляди допомагають виявити зміни на ранньому етапі та вчасно вжити заходів.

Щоб дізнатися більше про родимки, невуси, кератони та способи їх видалення, поспілкувались з дерматовенерологом Катериною Юзвак. Вона пояснила, як відрізнити звичайну родимку від потенційно небезпечного утворення, чим відрізняються кератони та невуси, і які сучасні методи видалення застосовують у медицині.

Відео дня

— З появою сонця варто, щоб ви звернули увагу на свої новоутворення, — радить Катерина Юзвак. — Дуже важливо оглядати їх один раз на рік у дерматолога. Слідкуйте, щоб вони не змінювали свою форму, не збільшувались у розмірі, не змінювали колір і не покривались кірочкою. Це можуть бути тривожні сигнали, які вказують на зміни в новоутворенні.

Лікарка наголошує, що сонце — потужний фактор, який може провокувати небажані процеси у клітинах шкіри. Тому слід уникати активного сонця, особливо з 10.00 до 17.00.

— Найкраще засмагати зранку до 10-ї або вже після 5-ї вечора. І не забувайте про SPF-захист з позначкою 50 — його слід наносити за 20 хвилин до виходу на сонце на всі відкриті ділянки шкіри, — пояснює лікар.

За словами Катерини, якщо новоутворення починає турбувати або ви просто хочете його видалити — це можна зробити безпечно, але лише після консультації з лікарем. Видалення залежить від типу утворення:

— Якщо підозра на злоякісність, тоді застосовується хірургічне видалення з подальшим гістологічним дослідженням. Якщо новоутворення доброякісне, то його можна прибрати за допомогою лазера, радіохвильового ножа або шейв-біопсії, тобто акуратного зрізання скальпелем.

Невуси, кератони та що з ними робити

Дерматолог Катерина Юзвак пояснює, що на нашій шкірі можуть з’являтися різні утворення, які ми часто називаємо просто родимками. Насправді ж вони можуть мати різне походження і вигляд. Наприклад, невуси — це пігментні утворення, які утворюються через скупчення клітин меланоцитів. Здебільшого вони не становлять небезпеки, але якщо невус має розмір понад шість міліметрів, нерівні краї, неоднорідний колір або раптово змінюється, то це сигнал, що слід обов’язково звернутись до дерматолога.

Інший поширений тип новоутворень — кератони. Вони виглядають як шорсткі або трохи виступаючі плями, що «приліплені» до шкіри. Часто мають коричневий або тілесний колір. Вони теж зазвичай не є небезпечними, але можуть створювати естетичний дискомфорт. Такі утворення видаляють переважно з косметичних причин або якщо є підозра на переродження.

Що ж робити, якщо одне з новоутворень почало вас турбувати?

Насамперед — звернутися до лікаря. Катерина Юзвак розповідає, що сьогодні є багато сучасних і безпечних способів видалення утворень. Наприклад, кріотерапія — це заморожування утворення рідким азотом. Електродесикація з кюретажем — видалення за допомогою скрапування і одночасного припікання. Також поширене лазерне видалення, яке дозволяє швидко й майже безболісно позбутися утворення з мінімальним ризиком шрамів. У складніших випадках може застосовуватись скарифікація — хірургічне зняття верхнього шару шкіри.

А коли є підозри на злоякісність, проводять біопсію. Для цього беруть зразок тканини на аналіз у лабораторії.

— Незалежно від того, який метод оберете, усі видалені новоутворення обов’язково мають проходити гістологічне дослідження, — наголошує лікарка. — А перед видаленням ми завжди проводимо дерматоскопію. Процедура палягає у спеціальному обстеженні під мікроскопом, яке дозволяє безпечно визначити, що саме перед нами і чи можна його видаляти нехірургічним способом.

Скільки коштує видалити родимку лазером у Вінниці: огляд медичних закладів

Ми дізналися, скільки коштує лазерне видалення новоутворень на шкірі у Вінниці та де цю процедуру можна зробити.

У державних медичних закладах міста спеціалізованого обладнання для лазерного видалення новоутворень наразі немає. Проте у них працюють кваліфіковані дерматологи, які здійснюють діагностику шкірних захворювань і можуть надати консультацію про подальше лікування або хірургічне видалення утворень.

Зокрема, у Вінницькому обласному клінічному шкірно-венерологічному центрі (кожвен-диспансер, вул. Магістратська, 21) приймають дерматологи вищої категорії. Тут можна пройти огляд, дерматоскопію та отримати скерування на видалення новоутворення, якщо воно викликає підозри.

Подібну допомогу надають і у Вінницькій міській клінічній лікарні №1 (Хмельницьке шосе, 92-96), де діє поліклінічне дерматологічне відділення. Утім, доступна там фізіотерапія включає лише загальні процедури лазеротерапії (наприклад, для лікування вугрової хвороби), а не цілеспрямоване видалення новоутворень.

А хірургічне видалення родимок у стерильних умовах можливе, наприклад, у КНП «Центр матері та дитини».

Сьогодні основним місцем для лазерного видалення родимок у Вінниці залишаються приватні клініки. Такі послуги пропонують, зокрема, медичні центри «Світ здоров’я», «Альтамедика», «МедЕстет», «Лазерсвіт», «Ангіолайт», «DermaEssence» та інші. Вартість процедури залежить від розміру, кількості та типу новоутворень і коливається в середньому від 400 до 1 000 гривень за одиницю. Деякі клініки надають знижки при видаленні декількох утворень або комплексну консультацію лікаря-дерматолога з попередньою дерматоскопією.

 

Читайте також:

«Йшла не за визнанням, а за розвитком»: Тетяна Мендусь з Гайсина перемогла у конкурсі «Учитель року»

«Держава допомогла з житлом, а клініка — з реабілітацією»: як ветеран Ярослав Павлик знайшов підтримку і себе після поранення

«Ви врятували п’ятьох хлопців»: воїн розповів, як приземлили бойовий дрон москалів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up