Роботи багато, не вистачає людей. Що відбувається на ринку праці у Вінниці?

Роботи багато, не вистачає людей. Що відбувається на ринку праці у Вінниці?
Працедавці нині охоче беруть жінок на «чоловічі» вакансії. За словами експертів, ще стали частіше розглядати кандидатів на роботу, віком 50+
  • Навесні 2022 року ринок праці у нашому місті та в країні загалом пережив серйозний спад: кількість вакансій зменшилася в кілька разів. 
  • Проте за останні три роки ситуація докорінно змінилася: на відкриті вакансії не вдається знайти людей.
  • Яких фахівців потребують найбільше? Які зарплати пропонують? Та з якими проблемами стикаються шукачі роботи?

Одним із ключових викликів для бізнесу залишається дефіцит кадрів, повідомляє сервіс із пошуку роботи Work.ua. Найбільше це помітно у сферах робітничих професій, виробництва, медицини, транспорту та логістики.

Ймовірно, така ситуація триватиме й протягом цього року, оскільки бізнес ще не пристосувався до демографічних змін, спричинених війною. Додатково загострює проблему регіональна нерівномірність: міграція населення до більш безпечних територій призводить до надлишку робочої сили в одних областях і нестачі в інших

«Чоловічу» працю стали робити жінки

Через боротьбу за робітників компанії змінили пріоритети. Якщо у 2023 році вони більше зосереджувалися на пошуку нових ринків збуту, то зараз понад 50% опитаних бізнесів роблять ставку на збереження команди в повному обсязі, показали результати дослідження GRC.UA. 

Відео дня

Вінницькі компанії стали активніше залучати жінок на стереотипно «чоловічі» професії. Зокрема, на заводі «Грін Кул» працює 1100 людей, переважна більшість - жінки. Аналогічна ситуація в компанії STALEKS, що переїхала з Харкова до Вінниці.

Крім того, український бізнес став більше звертати уваги на категорію кандидатів віком  50+, що раніше зазнавали дискримінації через небажання роботодавців брати людей «передпенсійного віку» у штат.

Також фіксують зростання кількості вакансій, де роботодавці готові надати перевагу у працевлаштуванні саме ветеранам війни.

Самої роботи зараз багато: 23 січня на Work.ua було 87,1 тисячі вакансій, тоді як рік тому їх кількість становила 75,5 тис. На Robota.ua пропозицій ще більше – 100,1 тисячі, що на 18 тисяч перевищує показник 2024 року. Пропозицій від Державного центру зайнятості поменшало: у грудні 2023 року база відомства містила 49,3 тисячі вакансій, а на середину січня 2025-го – 43,3 тисячі.

Кого шукають роботодавці

У ТОП-10 вакансій у Вінниці, які розміщують на Work.ua, є наступні професії: продавець-консультант, менеджер з продажу, водій, адміністратор, кухар, бариста, касир, бухгалтер, вантажник і торговий представник.

Не сильно відрізняються пропозиції й на Robota.ua. Найчастіше у Вінниці шукають продавців, менеджерів з продажу, водіїв, працівників складу.

Аналітики платформи OLX робота кажуть, що у 2024 році найпопулярнішими серед пошукачів стали такі професії: менеджер інтернет-магазину, пакувальник на виробництві, копірайтер, комплектувальник та сторож. Найважче закрити вакансії аудитора, фармацевта, автоелектрика, конструктора та стоматолога.

Водночас найвищу зарплату за результатами 2024-го отримували топменеджери й працівники зі сфер нерухомості, транспорту та продажів, зарплати яких найбільші по місту. Наприклад, за рік зарплата водія-міжнародника зросла на 11% до 50 тисяч гривень, регіонального менеджера на 8% до 35 тисяч, а менеджера з продажу на 31% до 27,5 тисяч.

Зростання винагород стало відповіддю бізнесу на кризу на ринку праці, адже, через мобілізацію та міграцію, працівників критично не вистачає, особливо кваліфікованих. «Однак спроможність бізнесу пропонувати дедалі вищу оплату поволі знижується, тож зростання зарплат уповільниться», — попереджають в Нацбанку України.

Що не так з пошуком роботи

Компанія GRC.UA, яка опитала понад шість тисяч людей віком від 18 до 46+ років, дізналася з якими проблемами стикаються шукачі роботи.

Пошук нового місця роботи триває в середньому 3-6 місяців. Основні проблеми, з якими стикаються українці при працевлаштуванні, це: не можуть знайти роботу з гідною оплатою (відповіли 45% опитаних); зменшення кількості вакансій у своїй професії (21% опитаних); рекрутери не відповідають на відгуки на вакансії (20%); зазначають відсутність зворотного зв’язку після співбесіди чи інтерв’ю (17%); стикнулися з дискримінацією з боку роботодавців через вікову ознаку (таке сказали 12% опитаних, а ще рік тому так відповідали 23% опитаних).

Опитування

З якими проблемами стикалися ви при пошуку роботи?

«Кожен десятий респондент зазначив, що в місті чи країні, де вони зараз проживають, немає роботи, яка б могла їх зацікавити», — йдеться в дослідженні.

І це при тому, що 82% українців мають намір залишатись в Україні та працювати на своєму місці або знайти нову роботу. Ще 4% планують впродовж року розпочати в Україні підприємницьку діяльність. 2% опитаних бажають повернутися в Україну після закінчення війни. 

Натомість тільки 6% респондентів не пов’язують своє майбутнє з Україною. З них 5% очікують можливості виїхати та не повертатися.

Раніше, нагадаємо, ми розповідали про те, що у Вінниці розподілять 12,5 мільйонів між людьми, що хочуть запустити свій бізнес або розбудувати вже існуючу власну справу.

 

Читайте також:

Чому вінничанам стали нараховувати плату за втрати в мережах гарячої води?

Чи вийде протягнути місяць у Вінниці на мінімалку? Порахували, скільки коштує життя у нашому місті

Вінниця прийняла понад 400 бізнес-переселенців. Чим їх переманили з інших областей?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (9)
  • Охота Світлана

    Тільки якби ще платили те що обіцяють
  • Сергій

    Станом на 19 липня 2024 року на Вінниччині офіційно зареєстровано 5867 безробітних.
  • Т.В

    Де такі зарплати?

    Патріот reply Т.В

    у Вінниці... але тільки в тих хто працює... і хоче працювати)))))
    в тих хто не хоче і сидить чекає манни з неба ... то тільки мінімалка
  • Иван Демидов

    На сайтах ворк уа.работа уа.  ищут  аферисты . Нормальные работы заняты или берут по знакомству.  Ищут подсобников носить цемент, а также ищут продавцов чтобы списать недостачу. Ну и незабываем что рабоать надо с 7 утра до 7 вечера. ЭТО ДЕБИЛЫ АФЕРИСТЫ пишут что работников нет, просто они ищут раба на 12 часов. И платят копейки. название  гавно фирм пока не говорю....

    Читач74 reply Иван Демидов

    Так і є. Половина оголошень лохотрони, ще половина - треба ділити заявлену зарплату надвоє. А то враження, що рівень зарплат але давно перегнав Польщу.

keyboard_arrow_up