Рани загоює лазер. Для лікування військових передали інноваційний апарат вінницьких вчених

- Науковці технічного університету протягом 20-ти років працюють над розробками апаратів лазерної терапії.
- Лазерна технологія ефективна при лікуванні загоєння ран.
- Один з апаратів останньої модифікації передали для лікування військових.
Науковий напрямок досліджень в галузі лазерних технологій у технічному університеті очолює професор доктор технічних наук Сергій Павлов. З ним спілкувався журналіст 20inut.ua.
Професор одразу наголосив, що науковці університету тісно співпрацюють з підприємством «Фотоніка плюс», яке втілює в життя наукові розробки. Очолює підприємство Володимир Холін. У свій час він захищав наукову роботу у нашому технічному університеті, працював над нею під керівництвом професора Павлова.
Професор високо оцінює діяльність названого підприємства. Каже, упродовж 20-ти останніх років розроблено і виготовлено цілу лінійку лазерних терапевтичних апаратів Lika Surgeon. І все це завдяки співпраці науковців університету з підприємством «Фотоніка плюс».
Для лікування поранених військових передали останню модель лазерного терапевтичного апарата Lika Surgeon+. Запитую професора, чим вирізняється новинка.
—Якщо пояснювати простою мовою, різниця приблизно така само, як між автомобілями «Мерседес» і «Жигулі», — говорить Сергій Павлов. — Обидва є транспортними засобами, а насправді…
Головна відмінність нового апарата від попередніх моделей у сучасній елементній базі. Як стверджує професор, тут використано найсучасніші елементи. Вони забезпечують можливість глибокого проникнення лазера у тканини м’язів, суглобів, сухожиль. Тим само допомагає організму відновлювати втрачені або ослаблені функції фізіологічно, що особливо важливо без побічних дій.
Співрозмовник наголошує, що лазерна термотерапія є також ефективною для відновлення пацієнта після опіків, травм різної локалізації, сприяє швидшому загоєнню ран.
Такий апарат надали у користування одному з лікувальних закладів нашої області, аби медики мали можливість швидше ставити на ноги поранених захисників країни.
Наприкінці розмови професор Павлов ще раз просить висловити подяку колективу підприємства «Фотоніка плюс». Нині там зосередилися на виготовленні лазерного медичного обладнання для лікування і реабілітації наших військових, які дістали поранення на війні з російськими агресорами.
Читайте також:
«Хочеться, аби більше людей грілися біля моїх печей». З бетону дешевші, ніж з цегли
Направили до суду обвинувальний акт банди, яка за гратами ошукали людей
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Ирма НикитасВ яку лікарню передали лазер, і як пораненому військовому можна звернутися за допомогою?
-
Валентина ЧвартацькаНавіщо це зараз писати. Слава Богу, що винайшли і лікують. Після війни про всі винаходи будемо знати, а тепер потрібно мовчки працювати кожен на своєму місці.