«Хочеться, аби більше людей грілися біля моїх печей». З бетону дешевші, ніж з цегли

- 20 років вінничанин Сергій Сентемон займається виготовленням печей із жаростійкого бетону.
- Піч з блоків складає за годину!
- Бетонні дешевші від цегляних.
- В чому ще їх перевага?
Сергій Сентемон — інженер за фахом. Виріс у селі. Одного разу виникла необхідність вимурувати грубку. Йому це вдалося. Не думав-не гадав, що через багато років знову візьметься за таке заняття. Стане пічником і робитиме все на професійному рівні.
Про печі, їхню історію і відомих пічників пан Сергій може розповідати годинами. Ще донедавна він не пропускав жодної великої виставки пічників. Де б вони не відбувалися — їздив переймати досвід у Москву і Петербург, чи до білорусів. За його словами, наші майстри не працюють з бетоном — ставлять печі з цегли.
Дверцята в печі зі склом, щоб видно вогонь
— Коли заходимо з вулиці у холодну пору, щоразу притуляємося до печі, гріємо руки, отримуємо від того задоволення, — каже співрозмовник. — Прислухаємося, як гуде вогонь всередині. Піч, як живий організм.
Майстер щоразу пропонує замовникам, аби погодилися на встановлення дверцят до печі з використанням скла.
— У такому випадку буде видно, як горить вогонь, від споглядання полум’я отримуватимуть задоволення, — каже співрозмовник.
Сентемон виготовляє печі у своїй майстерні. Його бажання — налагодити промислове виробництво таких виробів. Шукає для цього партнерів.
Щоправда, має одну умову — не продавати за «безбожною ціною» .
Зізнається, що уже мав гіркий досвід. Один з потенційних інвесторів погодився на співпрацю. Пале так завищив ціну! Майстер припинив з ним стосунки.
— Хочеться, аби більше людей мали можливість грітися в холодні дні біля моїх печей, — говорить Сентемон. — Вони дешевші від цегляних. Невеликих розмірів піч можу продати від 6000 гривень. Її елементи монтуються, як дитячий конструктор. Я роблю це протягом однієї години. Будь-який рукастий чоловік справиться з такою роботою.
Інші пічники беруть значно більше грошей тільки за те, що облицюють піч кахельною плиткою.
Що являють собою швидкозбірні бетонні печі Сентемона?
Бетон не цегла — краще приймає і краще віддає тепло
Ідея блочних печей з бетону не нова. У радянські часи, коли мій співрозмовник був студентом інституту у Харкові, де опановував фах інженера, йому на очі потрапила брошура з розповіддю про таку технологію блочних печей з жаростійкого бетону. З неї він дізнався, що ще у 20-х роках минулого століття у Союзі оголосили конкурс на їх виготовлення.
Пізніше на декількох підприємствах втілили задумане. Однак печі виявилися недосконалі. Згодом їх виробництво зупинили.
Про ту технологію — індустріальних конструкцій збірних бетонно-блочних опалювальних печей Сентемон згадав, коли 20 років тому взявся за справу. Чи ще хтось крім нього, використовує її нині, майстру про це не відомо.
Як конструктор — зібрав-розібрав
Печі Сентемона мають вигляд круглої форми. Корпус схожий на «кільця», які встановлюють у колодязях. Всередині монтує конструктивні елементи. Виготовляє їх у власній майстерні, яку називає міні-заводом. Сировину готує за особисто розробленою технологією.
Випробування бетону на жаростійкість було найбільш рутинною роботою. Виконував її у лабораторній печі, нагріваючи до 800 градусів. Одночасно працював над розробкою і створенням технологічної лінії з виробництва печей. Стосовно вдосконалення їх конструкції, роботу продовжує дотепер.
До речі, у майстра є зошит, в якому зробив перші начерки ще 20 років тому. У ньому понад 7000 записів, що стосуються досліджень і випробувань його дітища. За цей час налагодив виробництво кількох моделей печей та димоходів, які витримали експлуатаційні випробування.
За його словами, популярністю користуються невеликих розмірів печі. Тривалий час мав проблему із оздоблення зовнішнього вигляду. Бо круглу форму кахелем не облицюєш.
— Дехто із замовників оцінює роботу по облицюванню печі, дивиться на красивий кахель і давай вихваляти роботу, але ж головне не зовні, головне те, що всередині, — розповідає Сентемон. — Більш важливі інші властивості виробу — тепловіддача, скільки часу піч тримає тепло.
Він випробовував різні варіанти оздоблення зовнішнього вигляду своїх печей. Зупинився на художній штукатурці. Зрозуміло, вона не виблискую, як кахельна плитка. Саме на цьому акцентує увагу дехто із замовників. Таких не переконує навіть те, що печі із жаростійкого бетону віддають тепла у два рази більше, ніж печі з цегли. У них є ще низка переваг.
Скільки коштує?
Напередодні нинішньої зими майстер радить власниками приватних будинків мати резервне джерело опалення. Хтозна, чи дадуть нам достатньо газу і електрики? В одній з кімнат можна встановити невелику швидкозбірну піч. До речі, її так само швидко можна розібрати і перенести в інше місце. З цегляною піччю цього не зробиш.
— Монтаж і демонтаж може виконати будь-хто, не обов’язково кликати пічника, — уточнює пан Сергій.
За його словами, бетонні печі безпечніші, бо мають надійніший захист. Тепла віддають у два рази більше, ніж цегляні. Щоправда, нагріваються довше.
Димохід можна виводити зверху, знизу, чи збоку. До слова, димоходи він також виготовляє з бетону. Зрозуміло, вони важчі, ніж з інших матеріалів. Зате надійніші, стверджує майстер.
У якості палива можна використовувати усі тверді матеріали, що горять. Щодо вартості, то найменших розмірів піч коштує від 6000 гривень.
Майстер запрошує до співпраці тих, хто міг би сприяти у виготовленні його виробів для наших військових, які нині на передовій. Вислухає пропозиції від охочих налагодити спільний бізнес на партнерських умовах.
- Контактний телефон майстра Сергія Сентемона: (098) 28-33-230
Споживання газу взимку буде меншим на 40%
Такий прогноз оприлюднило Міністерство енергетики. Споживання газу в опалювальний період зменшиться на 40% у порівнянні минулорічним показником. Кабмін шукає можливості додаткових обсягів газу для проходження опалювального сезону. Треба ще 3-4,9 млрд. кубометрів блакитного палива.
Нагадаємо, ціна газу в Європі досягла найвищого показника 3,5 тисячі доларів. Тому навряд чи вдасться поповнити наші потреби.
Читайте також:
«Є Царське село, буде ще Золотий хуторок?». 15 гектарів лісу у П’ятничанах — для 322 багатіїв
Неприємний запах та специфічний колір. Чому вода з-під крана у Вінниці знову викликає питання
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Віра КолісникВідки майстер?Читач79 reply Віра Колісниквінничанин