Три роки не знав втрат 131-й окремий розвідувальний батальйон Сухопутних військ України. Про це розповів у телефонній розмові журналісту 20minut.ua один з бійців підрозділу. Просить не згадувати ні прізвища, ні імені.
Вівторок, 10 березня, військові розвідники назвали чорним днем. За його словами, крім нашого земляка Андрія Ведешина, загинули ще двоє зі 131-го. Один з них з Кіровоградщини, другий, за уточненою інформацією, з Одищини — Ілля Пережогін.
Про його загибель йдеться у повідомленні на ФБ-сторінці Іванівської обєднаної територіальної громади. Дату похорону не названо.
Молодший сержант Ілля Пережогін загинув у той само «чорний» вівторок, що й два його побратими. Він також служив у 131-му окремому розвідувальному батальйоні. Іллі було 35 років.
Дев’ятеро бійців зазнали поранень. Пізніше надійшла інформація, що поранено 11 військових. Троє з них з нашої області..
Нині батальйон виконує завдання у «гарячій» точці, біля села Піски, звідки до Донецька — рукою подати.
— У нас не зовсім вигідна позиція, — продовжує військовий. — Російські окупанти знаходяться на місцевості, яка вища від нашої. Нас їм видно, як на долоні.
Співрозмовник розповів, що вранці 10 березня російські окупаційні війська обстріляли позиції українських військових з протитанкового ракетного комплексу. Ракета вцілила в кабіну. Від автомобіля залишилася тільки купа металобрухту.
Боєць з Кіровоградщини Віктор Солтис загинув на місці. За словами побратима, недавно він їздив додому. Його дитині виповнився рік. Їздив привітати дружину й сина.
Андрія Ведешина, який також знаходився в кабіні, евакуювали. Надавали допомогу. Він був ще живий. Але отримані травми виявилися несумісні з життям.
— Андрій запам’ятався усім нам веселим, — подовжує розповідь побратим загиблого. — Він мав досвід спілкування з людьми, бо до того, як підписав контракт, працював дільничним інспектором поліції. Та й бойового досвіду не бракувало. Служив, почианючи з 2017-го року.
Готувався до ротації. невдовзі мав їхати додому.
— Андрія знала добре не тільки тому, що ми з ним з одного села, а й по спільній роботі, — розповідає сільський голова Кинашева Оксана Баленко. — Він працював у нашому селі дільничним інспектором поліції. Його поважали. Бо був справедливий у ставленні до всіх. Мав вищу освіту, закінчив Харківську юридичну академію.
Жінка пригадує перше вересня 2018-го. Тоді перший дзвоник пролунав для єдиної дитини Ведешиних — донечки Ані.
— Мій син навчається з нею в одному класі, — продовжує розповідь сільська голова. — Разом були на святі першого дзвоника. Андрій радів, що вдалося відпроситися у начальства і провести дитину у школу. Він так любив свою донечку! Аня горнулася до тата з такою само любов’ю. Згадувати про це не можу без сліз.
Мати Андрія — Марія Іванівна, колишній бухгалтер місцевого господарства, з нетерпінням чекала 12 числа. Знала, що син приїде. Донечка рахувала дні до зустрічі. Дружина Тетяна, вона теж працює бухгалтером у Тульчині, просила Аню ще трохи почекати. Хотів потиснути руку і обійняти старший брат Олександр. Він проживає і працює у Вінниці. На жаль, не судилося.
— Дуже велике горе впало на голови цієї порядної дружної родини. — Найбільше хвилюємося за донечку. Не знаємо, як їй про це повідомити, як потім заспокоїти дитяче серце, — говорить з хвилюванням сільська голова про свого земляка Андрія Ведешина (на знімку внизу).
Станом на сьогодні, 11 березня, тіло Андрія Ведешина ще не доставили з Донеччини.
Як розповіли побратими, спершу прощання з ним відбудеться на місці постійної дислокації батальйону — у селі Гущинці Калинівського району.
— На 3 квітня планували відкрити на території частини пам’ятний знак на честь загиблих бійців нашого батальйону, — говорить військовий, який розповів про загибель Ведешина. — У зв’язку з трагедією нам зараз не до цього. Доведеться перенести дату на пізніший термін. Підрозділ у траурі. Кожен боєць важко переживає загибель побратимів. Хвилюємося також за поранених. Бажаємо їм швидкого одужання. У нас дуже міцна дружба. Наш батальйон, як кажуть, на сто процентів бойовий. Ми всі — як одна сім’я.
Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким, побратимам загиблого нашого земляка Андрія Ведешина, а також інших загиблих зі 131-го окремого розвід батальйону. Герої не вмирають!
Читайте також:
«Він вивів з Іловайська 55 бійців». Народився в Грузії, проживав у Донецьку, поховали у Вінниці
Суд не поновив полковника Астахова на службі. Звідки в нього два мільйони російських рублів?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Богом.спочиває...