Новоспеченому послу у жовтні буде 54 роки. У нього багата на події біографія. Наш земляк пройшов, як мовиться, Крим, Рим і мідні труби. Не обминула його доля і від перебування у слідчому ізоляторі.
Євген Корнійчук навчався у двох вишах: після школи закінчив Мінське вище військово-політичне училище, служив у війську, пізніше юридичний факультет Київського університету імені Шевченка. У 1998-му отримав диплом магістра міжнародного права в Америці (закінчив школу університету в штаті Техас). До речі, в США встиг попрацювати секретарем судді Верховного Суду у Північному окрузі Техасу.
За час трудової діяльності обіймав немало посад у різних структурах. Працював у Міністерстві закордонних справ, був консулом України у Нью-Йорку, викладав у Дипломатичній академії в Києві, мав юридичну практику у відомій юридичній компанії «Магістри&Партнери». Працював першим заступником Міністра юстиції.
Одночасно займався політичною діяльністю. Обирався депутатом Київської міськради, народним депутатом України від «Блоку Юлії Тимошенко». Корнійчук керував Київською міською організацією Української соціал-демократичної партії.
У 2012-му році балотувався у парламент уже від партії «Україна, Вперед». Однак ця політична сила не подолала встановлений 5-відсотковий бар’єр і не потрапила у парламент.
Протягом трьох років (2007-2010) Євген Корнійчук працював першим заступником Міністра юстиції. На цій посаді на нього чекала чи не найбільша в житті неприємність.
У грудні 2010-го його затримали за підозрою у зловживанні службовим становищем при проведенні державних закупівель. Утримували у Лукянівському СІЗО. Йому загрожувало до 10-ти років позбавлення волі. Крім зловживання службовим становищем, була ще одна підозра — службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.
Корнійчук був взятий під варту рішенням Печерського суду за клопотанням Генпрокуратури строком на два місяці — до 23 лютого 2011 року. Але 15 лютого йому змінили запобіжний захід на підписку про невиїзд.
Наприкінці того ж року, 9 грудня 2011-го, підозрюваного звільнили від кримінальної відповідальності. Печерський суд застосував амністію по відношенню до Корнійчука. Крім того, пан Євген довів факт незаконного переслідування у Європейському суді з прав людини..
Батько дипломата — Володимир Корнійчук має звання генерал-лейтенанта поліції. Служив у Вінниці. Керував Ленінським відділенням міліції. Був начальником управління внутрішніх справ у Могилеві-Подільському. Потім знову працював у Вінниці.
У 1981 році був відряджений в Афганістан, де тривала війна. Нагороджений орденом Червоної Зірки.
Після повернення з Афганістану у 1983 році батька Корнійчука призначили керувати обласною міліцією. Після Вінниці він очолив управління внутрішніх справ Київської області. Це випало на час аварії на Чорнобильській атомній. Брав участь в організації евакуації жителів Прип’яті, працював на ліквідації аварії.
Найвища посада в його кар’єрі — заступник міністра внутрішніх справ України.
Після виходу на пенсію і дотепер Володимир Корнійчук очолює Асоціацію ветеранів МВС. Має низку відзнак за сумлінну службу.
Дружина, Ольга Володимирівна, мати дипломата, померла. Її батьки родом з Липовецького району. Нині у Вінниці проживає її сестра.
Ветерани міліції Вінниці добре пам’ятають Корнійчука-старшого. Дехто з них, наприклад, колишній начальник міського відділення міліції, полковник Микола Адаменко, дотепер підтримує тісні контакти.
Читайте також:
«Ми здєсь отдихаєм». Що роблять біля поля фермера чужі люди?
Як рубають ліс під Вінницею, показали з квадрокоптера. Кажуть, все законно — приватна власність
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер